| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Minister finansów działa skutecznie w czasie kryzysu

Minister finansów działa skutecznie w czasie kryzysu

Minister finansów Jacek Rostowski odebrał w czwartek 25.02.br. nagrodę Krzesło Roku 2009 tygodnika The Warsaw Voice.

Pismo doceniło skuteczne działania ministra w czasie kryzysu ekonomicznego, odmienne od ogólnych trendów i oczekiwań.

Zdaniem Andrzeja Jonasa, redaktora naczelnego The Warsaw Voice, minister Rostowski, decydując się na ścisłą kontrolę wydatków budżetowych, zamiast na podejmowanie nagłych akcji ratunkowych i „pompowanie” publicznych pieniędzy w gospodarkę, zachował się zupełnie inaczej niż większość ministrów finansów.

– Wszyscy rzucali się do kasy jak strażacy do hydrantów. My patrzyliśmy na naszego ministra finansów z pewnym zdumieniem. On się w ogóle nie zachowywał jak strażak, raczej osuszał niż wylewał – stwierdził Andrzej Jonas podczas gali związanej z wręczeniem wyróżnienia.

Jego zdaniem Jacek Rostowski wykazał się nie tylko polityczną odwagą, lecz także wiedzą, determinacją i rozsądkiem. Zamiast wydawać miliardy złotych Polska poczyniła oszczędności, dzięki czemu została jedynym krajem w UE, który oparł się recesji.

Odbierając nagrodę Jacek Rostowski powiedział, że najważniejszym wyzwaniem dla Europy jest walka z zadłużeniem. Wskazał na konieczność stopniowych, ale stanowczych reform w Polsce, zmierzających do uzdrowienia finansów publicznych. Minister zapowiedział również, że jego ambicją jest awans Polski z 9. miejsca do pierwszej piątki państw UE z najniższym długiem publicznym w relacji do PKB. Jego zdaniem zachęci to zagranicznych inwestorów do inwestowania w naszym kraju.

– Jestem przekonany, że w nadchodzącym dziesięcioleciu niski dług w relacji do PKB będzie kluczowym elementem przewagi konkurencyjnej różnych gospodarek – powiedział minister Rostowski i dodał, że wierzy w sukces Polski w tej kwestii.

Laureaci dorocznej nagrody The Warsaw Voice, przyznawanej od 1989 r., otrzymują miniaturę z brązu przedstawiającą krzesło reżysera, w uznaniu ich wpływu na losy społeczeństwa w ciągu ostatniego roku. W minionych latach wyróżnienia otrzymali m.in. Lech Wałęsa, Leszek Balcerowicz, Hanna Suchocka i Donald Tusk.

MF/IN

Zobacz także: Finanse osobiste Wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Portal Skarbiec.Biz S.A.

Portal Skarbiec.Biz S.A. - największy w Polsce niezależny serwis o prawie, finansowaniu, gospodarce i rynku kapitałowym, który zachowuje pełną niezależność od banków, firm inwestycyjnych i instytucji kredytowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK