| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Minister finansów działa skutecznie w czasie kryzysu

Minister finansów działa skutecznie w czasie kryzysu

Minister finansów Jacek Rostowski odebrał w czwartek 25.02.br. nagrodę Krzesło Roku 2009 tygodnika The Warsaw Voice.

Pismo doceniło skuteczne działania ministra w czasie kryzysu ekonomicznego, odmienne od ogólnych trendów i oczekiwań.

Zdaniem Andrzeja Jonasa, redaktora naczelnego The Warsaw Voice, minister Rostowski, decydując się na ścisłą kontrolę wydatków budżetowych, zamiast na podejmowanie nagłych akcji ratunkowych i „pompowanie” publicznych pieniędzy w gospodarkę, zachował się zupełnie inaczej niż większość ministrów finansów.

– Wszyscy rzucali się do kasy jak strażacy do hydrantów. My patrzyliśmy na naszego ministra finansów z pewnym zdumieniem. On się w ogóle nie zachowywał jak strażak, raczej osuszał niż wylewał – stwierdził Andrzej Jonas podczas gali związanej z wręczeniem wyróżnienia.

Jego zdaniem Jacek Rostowski wykazał się nie tylko polityczną odwagą, lecz także wiedzą, determinacją i rozsądkiem. Zamiast wydawać miliardy złotych Polska poczyniła oszczędności, dzięki czemu została jedynym krajem w UE, który oparł się recesji.

Odbierając nagrodę Jacek Rostowski powiedział, że najważniejszym wyzwaniem dla Europy jest walka z zadłużeniem. Wskazał na konieczność stopniowych, ale stanowczych reform w Polsce, zmierzających do uzdrowienia finansów publicznych. Minister zapowiedział również, że jego ambicją jest awans Polski z 9. miejsca do pierwszej piątki państw UE z najniższym długiem publicznym w relacji do PKB. Jego zdaniem zachęci to zagranicznych inwestorów do inwestowania w naszym kraju.

– Jestem przekonany, że w nadchodzącym dziesięcioleciu niski dług w relacji do PKB będzie kluczowym elementem przewagi konkurencyjnej różnych gospodarek – powiedział minister Rostowski i dodał, że wierzy w sukces Polski w tej kwestii.

Laureaci dorocznej nagrody The Warsaw Voice, przyznawanej od 1989 r., otrzymują miniaturę z brązu przedstawiającą krzesło reżysera, w uznaniu ich wpływu na losy społeczeństwa w ciągu ostatniego roku. W minionych latach wyróżnienia otrzymali m.in. Lech Wałęsa, Leszek Balcerowicz, Hanna Suchocka i Donald Tusk.

MF/IN

Zobacz także: Finanse osobiste Wieszjak.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Dittmajer

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK