| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Planowane modyfikacje w portalu BGK-zlecenia

Planowane modyfikacje w portalu BGK-zlecenia

Bank Gospodarstwa Krajowego prowadzi obsługę większości płatności ze środków europejskich przyznanych Polsce na lata 2007-2013, realizując tym samym przepisy ustawy o finansach publicznych z dnia 27 sierpnia 2009 r. Jednocześnie BGK dokonuje wypłat na rzecz beneficjentów w ramach krajowego współfinansowania z rachunków bankowych tych ministerstw, które powierzyły BGK jego obsługę.

Płatności te są dokonywane na podstawie zleceń płatności przesyłanych do BGK przez instytucje wskazane przez MF lub właściwego ministra, tj. instytucje zarządzające, pośredniczące i wdrażające, które zawarły umowy z beneficjentami oraz niektóre państwowe jednostki budżetowe.

Do celów obsługi systemu przepływu środków europejskich i krajowego współfinansowania w BGK został stworzony i uruchomiony, portal komunikacyjny BGK-ZLECENIA, umożliwiający wprowadzanie zleceń płatności w formie elektronicznej, a także bieżące informowanie instytucji o statusie zlecenia. Korzysta z niego ponad 200 instytucji upoważnionych do składania zleceń płatności ze środków europejskich oraz krajowego współfinansowania.

Dotychczas zarejestrowanych zostało 2 023 użytkowników portalu. Elektroniczna forma składania zleceń płatności przyspiesza otrzymywanie środków przez beneficjentów.

Do dnia 23 lutego 2009 r. w Banku złożono 9 303 zlecenia płatności na ogólną kwotę 1 860 929 tys. zł.

Łącznie (w 8 terminach realizacji zleceń płatności - do 22 lutego 2010 r.). Bank wypłacił środki europejskie w kwocie 1 450 696 tys. zł (7 173 zleceń płatności) oraz środki krajowego współfinansowania w kwocie 5 622 tys. zł (127 zleceń płatności). Wypłacanie środków następuje zgodnie z terminarzem opracowanym przez Ministerstwo Finansów.

Portal komunikacyjny BGK-ZLECENIA spełnia obecnie wymagania stawiane przez Ministerstwo Finansów i pozwala na realizację przepisów ustawy o finansach publicznych, ciągle natomiast prowadzone są prace związane z udoskonalaniem jego funkcjonalności.

Planowane zmiany w portalu dotyczą:

Udostępnienia możliwości generowania raportów przez instytucje wystawiające zlecenia płatności (planowany termin - marzec 2010 r.), zakres generowanych (w formacie xls) z portalu raportów ułatwi przygotowanie niezbędnych sprawozdań do dysponentów;

Umożliwienia importu danych z lokalnych systemów informatycznych (LSI) do portalu BGK-ZLECENIA (planowany termin - najpóźniej do końca maja 2010 r.), rozwiązanie to ułatwi i przyspieszy wprowadzanie danych beneficjentów do portalu;

Umożliwienia „pakietowego" podpisywania oraz autoryzowania zleceń (planowany termin - najpóźniej do końca maja 2010 r.).

BGK/IN

Zobacz także: Firma.wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Forum Doradców Podatkowych

Praktyczne publikacje dla przedsiębiorców, księgowych, doradców podatkowych i kandydatów na doradców podatkowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK