| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > MF promuje partnerstwo publiczno-prywatne

MF promuje partnerstwo publiczno-prywatne

W piątek 26 lutego br. w gmachu Politechniki Warszawskiej odbędzie się konferencja inaugurująca projekt Transeuropejska promocja partnerstwa publiczno-prywatnego w budownictwie (TEP-PPP). Jego zadaniem jest upowszechnianie wiedzy o korzyściach wynikających z realizacji projektów PPP w sektorze budownictwa oraz procedurach stosowanych w Europie.

Projekt TEP-PPP zakłada stworzenie jasnych i ujednoliconych standardów dotyczących realizacji projektów partnerstwa publiczno-prywatnego, a także przekazanie doświadczenia i wiedzy z krajów szeroko stosujących PPP w sektorze budownictwa do krajów rozpoczynających korzystanie z tej formy współpracy.

Istotne jest również rozwijanie dialogu społecznego między prywatnymi inwestorami, firmami budowlanymi, podmiotami publicznymi i światem nauki, zaangażowanymi w projekty PPP. Dla wymiany informacji i doświadczeń między nimi planowane jest utworzenie specjalnej platformy internetowej, tzw. Inkubatora PPP.

Projekt będzie realizowany przez 2 lata przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Leonardo da Vinci Uczenie się przez całe życie. Liderem TEP-PPP jest Fundacja Centrum PPP, a partnerami – firmy i instytucje publiczne z Wielkiej Brytanii, Portugalii, Irlandii, Turcji i Polski.

MF/IN

Zobacz także: Firma.wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

GP People sp. z o.o. sp.K.

Agencja Pracy Tymczasowej i Doradztwa Personalnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK