| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Nieterminowe regulowanie płatności hamuje rozwój firm

Aktualizacja: 30.10.2009

Jedną z przeszkód w prowadzeniu działalności gospodarczej jest nieterminowe regulowanie płatności – wynika z raportu InfoMonitora „Wskaźnik Bezpieczeństwa Działalności Gospodarczej”. »

MG: reguła wydatkowa i reformy emerytalne zmniejszą deficyt budżetowy

Aktualizacja: 30.10.2009

Ustawowa reguła dla wydatków budżetowych i wprowadzenie elastycznego wieku emerytalnego - to zdaniem ministra finansów Jacka Rostowskiego dobre rozwiązania na poprawę stanu finansów publicznych. »

Spadek sprzedaży detalicznej w Niemczech nie zachęci do zakupów giełdowych

Aktualizacja: 30.10.2009

We wrześniu br. spadek sprzedaży detalicznej w Niemczech wyniósł 3,9 proc., podczas gdy ekonomiści prognozowali, że wskaźnik ten wyniesie 2,2 proc. – podaje Łukasz Wróbel, analityk rynków finansowych Open Finance. »

Deloitte: doradcy bankowi stosują nieuczciwe praktyki

Aktualizacja: 30.10.2009

Aby zwiększyć sprzedaż produktów bankowych doradcy stosują nieuczciwe praktyki. Nie podają klientowi informacji o ryzyku związanym ze sprzedawanym produktem czy nakłaniają ich do ryzykowniejszych instrumentów wbrew deklarowanej przez klientów chęci do ponoszenia ryzyka inwestycyjnego – podaje Deloitte. »

Ordynacja wyborcza do PE jest zgodna z prawem

Aktualizacja: 30.10.2009

Trybunał Konstytucyjny rozpoznał wniosek Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, który dotyczy ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego. »

Firmy wobec kryzysu

Aktualizacja: 30.10.2009

Przedstawiciele firm obecnych na polskim rynku są podzieleni w ocenie wpływu kryzysu na prowadzoną przez nich działalność – wynika z raportu InfoMonitora „Wskaźnik Bezpieczeństwa Działalności Gospodarczej”. »

IBnGR: Polska uniknie recesji

Aktualizacja: 30.10.2009

W przyszłym roku należy spodziewać wyraźniej poprawy koniunktury rynkowej na świecie i wzrostu wiodących gospodarek. Pozytywne zmiany na rynku odnotuje także Polska – prognozuje Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową (IBnGR). »

Rząd będzie wspierał polski eksport

Aktualizacja: 29.10.2009

Program wspierania polskiego eksportu poprzez udzielanie przez Bank Gospodarstwa Krajowego kredytów dla zagranicznych nabywców polskich towarów i usług lub ich banków z ochroną ubezpieczeniową Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych SA, został przedłożony przez ministra finansów. »

Inwestorzy nie spieszą się z realizacją nowych projektów

Aktualizacja: 29.10.2009

Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową (IBnGR) podaje, że wartość podejmowanych i kontynuowanych inwestycji w III kwartale tego roku była o 3,5 proc. niższa niż rok wcześniej. Spadek ten wynikał z utrzymywania się wśród przedsiębiorców odczucia niepewności co do kształtowania się przyszłej sytuacji gospodarczej. »

Wzrasta stopa bezrobocia

Aktualizacja: 29.10.2009

Stopa bezrobocia rejestrowanego na koniec trzeciego kwartału wyniosła 10,9 proc. Oznacza to jej wzrost o 0,3 punktu procentowego w porównaniu z końcem drugiego kwartału oraz o 2 punkty procentowe w porównaniu z sytuacją sprzed roku – ocenia Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową (IBnGR). »

Polska gospodarka nabiera tempa

Aktualizacja: 29.10.2009

W III kwartale tego roku tempo wzrostu gospodarczego w Polsce było wyższe niż odnotowane trzy miesiące wcześniej – informuje Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową (IBnGR). »

NBP prognozuje spadek rocznej inflacji

Aktualizacja: 29.10.2009

Z projekcji inflacji NBP wynika, że w wariancie optymistycznym roczna inflacja w 2009 roku spadnie do 3,3 proc., z kolei w przyszłym roku wyniesie tylko 0,8 proc. »

Bruksela zastanowi się nad wzrostem zatrudnienia

Aktualizacja: 29.10.2009

W ostatnich dniach października na posiedzeniu Rady Europejskiej w Brukseli zostanie omówiona m.in. kwestia wejścia w życie Traktatu Lizbońskiego, a także sytuacja gospodarcza i finansowa UE oraz czynniki hamujące wzrost zatrudnienia. »

Rząd pracuje nad poprawą efektywności energetycznej

Aktualizacja: 29.10.2009

Jednym z najważniejszych wyzwań, która stawia przed Polską Unia Europejska jest ograniczenie zużycia energii. Na poprawę efektywności energetycznej w kraju będzie miało wpływ wprowadzenie nowoczesnych sieci pomiarowych – informuje Ministerstwo Gospodarki. »

Przedsiębiorcy czują się pewniej

Aktualizacja: 29.10.2009

Nastroje polskich przedsiębiorców są lepsze niż w ubiegłych latach. Według danych Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) ponad jedna trzecia firm, które wzięły udział w trzeciej edycji badania klimatu inwestycyjnego wśród członków bilateralnych izb gospodarczych uznała, że warunki inwestycyjne w Polsce są dobre lub bardzo dobre. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron z siedzibą w Krakowie świadczy kompleksowe usługi prawne na terenie całego kraju na rzecz wspólnot mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, osób fizycznych i innych podmiotów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK