| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Transgraniczne przelewy bankowe w strefie euro

Aktualizacja: 03.11.2009

Od 2 listopada banki umożliwią klientom wykonywanie regularnych płatności z wykorzystaniem systemu polecenia zapłaty SEPA. Oznacza to, iż po raz pierwszy konsumenci i przedsiębiorstwa będą mogli realizować polecenia zapłaty pomiędzy różnymi państwami w strefie euro – podaje serwis prasowy Komisji Europejskiej. »

Unia wspiera i sprawdza działalność małych firm

Aktualizacja: 03.11.2009

UE przeznacza 35 proc. swojego rocznego budżetu na realizację polityki regionalnej i społecznej. Większość pieniędzy trafia do programów zarządzanych na szczeblu krajowym, których celem jest pobudzanie rozwoju uboższych regionów – podaje Urząd Komitetu Integracji Europejskiej (UKIE). »

Spadły zyski polskich firm

Aktualizacja: 03.11.2009

Główny Urząd Statystyczny (GUS) opublikował dane o wynikach przedsiębiorstw za ubiegły rok. Zysk netto na koniec roku 2008 wykazało 79,6 proc. ogółu badanych jednostek (84 proc. w 2007 roku), a uzyskane przez nie przychody stanowiły 78,6 proc. przychodów z całokształtu działalności (w 2007 roku 9,8 proc.). »

W Unii wzrasta bezrobocie

Aktualizacja: 03.11.2009

Eurostat podaje, że w Unii Europejskiej wzrasta liczba bezrobotnych. We wrześniu tego roku stopa bezrobocia wyniosła 9,2 proc. podczas gdy w sierpniu br. ten wskaźnik wynosił 9,1 proc. »

NBP uruchamia aukcyjny serwis internetowy

Aktualizacja: 03.11.2009

Narodowy Bank Polski uruchamia internetowy serwis aukcyjny, w którym od stycznia tego roku będzie sprzedawać monety i banknoty kolekcjonerskie. »

Zmiany zasad udzielania urlopu wypoczynkowego

Aktualizacja: 02.11.2009

3 listopada br. wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 8 października 2009 roku, które zmienia rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad udzielania urlopu wypoczynkowego, ustalania i wypłacania wynagrodzenia za czas urlopu oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop. »

Jest lista Dealerów Skarbowych Papierów Wartościowych

Aktualizacja: 02.11.2009

Ministerstwo Finansów dokonało wyboru Dealerów Skarbowych Papierów Wartościowych (DSPW) na 2010 rok. »

Może spaść dynamika cen konsumpcyjnych

Aktualizacja: 02.11.2009

Ministerstwo Finansów podaje, że w listopadzie roczna dynamika cen konsumpcyjnych może spaść do 103,1. »

UOKiK wygrywa sprawy

Aktualizacja: 02.11.2009

Sąd Apelacyjny i Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdziły trzy decyzje Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, które dotyczyły Tikkurila Polska, Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. »

Lewiatan popiera propozycję o uproszczeniu przekazywania ZUS RMUA

Aktualizacja: 02.11.2009

W ocenie PKPP Lewiatan propozycja zmian wnioskowanych przez Komisję Nadzwyczajną „Przyjazne Państwo” w zakresie wydawania przez płatnika pisemnych informacji określonych w druku ZUS RMUA jest słuszna. »

NBP docenia rolę edukacji

Aktualizacja: 02.11.2009

– Nakłady na edukację to nie wydatki, lecz inwestycje – przekonywał prezes NBP Sławomir Skrzypek podczas konferencji poświęconej edukacji ekonomicznej. »

Pracodawcy przeciwko osobnemu rejestrowi zatrudnionych w szczególnych warunkach

Aktualizacja: 02.11.2009

PKPP Lewiatan nie zgadza się z propozycją utworzenia w ramach Centralnego Rejestru Ubezpieczonych osobnego rejestru zatrudnionych w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze. »

Na rynku pracy trochę lepiej

Aktualizacja: 30.10.2009

W najbliższych kwartałach sytuacja na rynku pracy będzie się pogarszać, jednak nie tak bardzo jak mogło się wydawać jeszcze kilka miesięcy wcześniej - prognozuje Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową (IBnGR). »

Nieterminowe regulowanie płatności hamuje rozwój firm

Aktualizacja: 30.10.2009

Jedną z przeszkód w prowadzeniu działalności gospodarczej jest nieterminowe regulowanie płatności – wynika z raportu InfoMonitora „Wskaźnik Bezpieczeństwa Działalności Gospodarczej”. »

MG: reguła wydatkowa i reformy emerytalne zmniejszą deficyt budżetowy

Aktualizacja: 30.10.2009

Ustawowa reguła dla wydatków budżetowych i wprowadzenie elastycznego wieku emerytalnego - to zdaniem ministra finansów Jacka Rostowskiego dobre rozwiązania na poprawę stanu finansów publicznych. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bridgestone

To czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych, a także dostawca rozwiązań w zakresie bieżnikowania Bandag dla samochodów ciężarowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »