| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Polską infrastrukturę wesprą hiszpańskie inwestycje

Aktualizacja: 12.11.2009

ADIF, zarządca infrastruktury kolejowej Hiszpanii i PKP PLK będą realizować wspólne projekty dotyczące linii dużych prędkości. »

Polska zaprasza inwestorów z Iraku

Aktualizacja: 12.11.2009

– Liczymy na nowe możliwości inwestycyjne i rozwój polsko-irackiej wymiany handlowej. Perspektywicznymi obszarami współpracy mogą być przemysł spożywczy, rolnictwo oraz energetyka – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak na spotkaniu z irackim ministrem przemysłu i minerałów Fawzi Franso Hariri w Ministerstwie Gospodarki. »

Rząd przyjął Politykę energetyczną Polski do 2030 roku

Aktualizacja: 12.11.2009

Rada Ministrów przyjęła Politykę energetyczną Polski do 2030 roku. Przygotowany w Ministerstwie Gospodarki dokument zawiera długoterminową strategię rozwoju sektora energetycznego, prognozę zapotrzebowania na paliwa i energię oraz program działań wykonawczych do 2012 roku. »

Przyszłość światowej gospodarki wciąż niepewna

Aktualizacja: 12.11.2009

Choć mamy coraz więcej sygnałów, że w światowej gospodarce dzieje się coraz lepiej, to nadal przyszłość jest obarczona wieloma ryzykami. Nadal dają o sobie znać globalne nierównowagi – to tylko niektóre ze stwierdzeń wypowiadanych w trakcie międzynarodowego seminarium zorganizowanego przez NBP. »

Facebook wciąż walczy z nieuczciwymi reklamodawcami

Aktualizacja: 10.11.2009

Administracja portalu społecznościowego Facebook kontynuuje walkę z nieuczciwymi reklamodawcami. »

Wygrywają ci, którzy zaoszczędzili

Aktualizacja: 10.11.2009

Rosnąca liczba dużych transakcji fuzji i przejęć zawieranych na zagranicznym rynku może świadczyć o coraz większej wierze korporacji w koniec recesji. »

Zacieśnia się polsko-hiszpańska współpraca gospodarcza

Aktualizacja: 10.11.2009

- Polska i Hiszpania nie mają sprzecznych interesów zarówno w obrębie Unii Europejskiej, jak i w relacjach dwustronnych – powiedział Donald Tusk po spotkaniu z José Luisem Rodríguezem Zapatero, premierem Królestwa Hiszpanii. »

Miej oko na dłużników

Aktualizacja: 10.11.2009

InfoMonitor walczy ze stereotypem postrzegania biura informacji gospodarczej jako tzw. „czarnej listy” i komunikacji „komorniczej”. »

Więcej chętnych do przekazania 1 proc. podatków na rzecz OPP

Aktualizacja: 10.11.2009

Ponad 7,3 mln osób, czyli 28 proc. ogółu podatników, przekazało w tym roku za pośrednictwem urzędów skarbowych 1 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP). »

Problem z dofinansowaniem studiów dla bezrobotnych

Aktualizacja: 10.11.2009

Bezrobotni niechętnie korzystają z dofinansowania kosztów studiów podyplomowych. To, że pracodawcy nie chcą deklarować, że zatrudnią ich po zakończeniu studiów jest jedną z przyczyn tego zjawiska. »

Pieniądze od gmin dla opiekunów prawnych

Aktualizacja: 10.11.2009

Opiekun prawny może ubiegać się w gminie o świadczenie, ale wcześniej sąd musi zadecydować, czy mu ono przysługuje. Dlatego niewiele osób korzysta z takiej możliwości. »

Odreagowanie na warszawskim parkiecie

Aktualizacja: 10.11.2009

Zmienności ciąg dalszy, tak w trzech słowach można określić sytuacje na warszawskim parkiecie – podaje zespół doradców finansowych Xelion w raporcie tygodniowym. »

Podatnicy VAT co raz częściej ukrywają dochody

Aktualizacja: 10.11.2009

Zgodnie z planem ze stycznia 2009 trwają kontrole podatników, które przeprowadzają inspektorzy skarbowi. Z tej kontroli wynika, że najczęściej podatnicy wyłudzają VAT, ukrywają dochody i nie rejestrują firm internetowych. »

W październiku wzrosła stopa bezrobocia

Aktualizacja: 10.11.2009

Stopa bezrobocia rejestrowanego w październiku 2009 roku wyniosła 11 proc. i w porównaniu do września 2009 roku wzrosła o 0,1 punktu procentowego – podaje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. »

Sąd rozstrzygnie o zwrocie wniosku o ogłoszenie upadłości

Aktualizacja: 10.11.2009

W dniu 10 listopada 2009 roku Trybunał Konstytucyjny rozpozna połączone pytania prawne Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie X Wydział Gospodarczy dotyczące zwrotu wniosku o ogłoszenie upadłości z powodu braków formalnych lub nienależycie opłaconego bez wezwania o uzupełnienie. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Aleksandra Bielicka

Prawnik, specjalista w zakresie prawa konsumenckiego, cywilnego i handlowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK