| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

NBP: PKB jest mniejszy z powodu spadku eksportu

Aktualizacja: 18.11.2009

Nowatorskie wyliczenia NBP wskazują, że polski Produkt Krajowy Brutto zmniejszył się w tym roku z powodu zatrzymania akcji kredytowej dla firm zaledwie o około 1 proc., ale już o około 2,5 proc. wskutek spadku eksportu – podaje serwis Obserwatorfinansowy.pl, uruchomiony przez Narodowy Bank Polski. »

Rząd pracuje nad ustawą o kierujących pojazdami

Aktualizacja: 18.11.2009

Rada Ministrów przyjęła założenia do projektu ustawy o kierujących pojazdami. »

Zmiana wzorów zgłoszeń VAT

Aktualizacja: 18.11.2009

Od przyszłego roku będą obowiązywały nowe wzory zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R oraz potwierdzenia zarejestrowania VAT-UE. »

Szkoły językowe nie chcą płacić VAT

Aktualizacja: 18.11.2009

Szkoły językowe apelują do Donalda Tuska, by nie nakładał podatku na naukę. »

Epidemia wpędza w koszty ZUS i pracodawców

Aktualizacja: 18.11.2009

Jeśli liczba chorych na grypę będzie rosła w takim tempie, to wydatki ZUS i firm na zasiłki mogą na początku 2010 r. wzrosnąć o blisko 150 mln zł.W szczycie zachorowań 2009 r. ZUS i pracodawcy wypłacili chorym świadczenia w kwocie 2,9 mld zł. Dodatkowo zasiłki opiekuńcze, czyli tzw. zwolnienie chorobowe na dzieci, kosztowały 133 mln zł. »

Polski minister finansów w rankingu „Financial Times”

Aktualizacja: 18.11.2009

Minister finansów Jacek Rostowski okazał się bezkonkurencyjny w rankingu ekonomicznym prestiżowego dziennika „Financial Times”, natomiast w zestawieniu ogólnym zajął 7. miejsce (ex aequo z ministrem finansów Wielkiej Brytanii Alistairem Darlingiem) – poinformowało Ministerstwo Finansów. »

MG: roczna inflacja wyniesie ponad 3 proc.

Aktualizacja: 17.11.2009

Ceny dóbr i usług konsumpcyjnych wzrosły w październiku br. o 0,1 proc. w porównaniu z wrześniem br., a o 3,1 proc. w ujęciu rocznym. Wynik ten był zgodny z oczekiwaniami analityków Ministerstwa Gospodarki. »

Centra badawczo-rozwojowe będą miały ulgi podatkowe

Aktualizacja: 17.11.2009

Ministerstwo Gospodarki opracowało projekt zmiany ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. W ich efekcie centra badawczo-rozwojowe (CBR) będą dwukrotnie odpisywać od podstawy opodatkowania koszty ponoszone na badania. »

Linxtelecom zwiększa wpływy w Europie Wschodniej

Aktualizacja: 17.11.2009

Linxtelecom międzynarodowy operator telekomunikacyjny należący do grupy kapitałowej ATM przejął część estońskiego podmiotu Norby Telecom świadczącego usługi w obszarze transmisji danych i telefonii IP (VoIP). »

Wzrasta liczba udzielanych kredytów

Aktualizacja: 17.11.2009

Mimo trudnych warunków rynkowych większość banków nie ograniczyła poziomu finansowania. »

Mimo spadku należności banki wciąż inwestują

Aktualizacja: 17.11.2009

W pierwszych trzech kwartałach tego roku należności od sektora finansowego zmniejszyły się o 21,8 proc. z 107,2 mld zł do 83,9 mld zł. Znaczny spadek należności od nierezydentów z 44,3 mld zł do 28,7 mld zł, tj. o 35,2 proc. nie potwierdza obaw o finansowanie zagranicznych spółek-matek przez polskie banki. »

KNF: banki powinny zmienić strategie rozwoju

Aktualizacja: 17.11.2009

Wzmocnienie procedur kredytowych, zwłaszcza w obszarze kredytów konsumpcyjnych i mieszkaniowych, konieczność pełnej i rzetelnej weryfikacji zdolności kredytowej – to tylko część najważniejszych rekomendacji dla sektora bankowego, które udziela Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nawiązując do danych mówiących o spadku zysków banków komercyjnych. »

Prawo inicjatywy obywatelskiej

Aktualizacja: 17.11.2009

Europejczycy wkrótce dostaną do ręki nowe narzędzie, dzięki któremu będą mogli skłonić władze unijne do podjęcia działań w ważnych z ich punktu widzenia kwestiach – informuje Komisja Europejska (KE). »

Banki zmniejszyły zyski

Aktualizacja: 17.11.2009

Po trzech kwartałach tego roku zysk netto banków wyniósł 7 mld zł. Jest to spadek o 44,6 proc. (5,6 mld zł) w porównaniu do analogicznego okresu 2008 roku. »

Do czołówki największych gospodarek wejdą najbardziej innowacyjne kraje

Aktualizacja: 17.11.2009

„Świat porusza się w nowym rytmie”, stwierdzają europejscy ambasadorowie, którzy przedłożyli KE ambitny manifest w ramach Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacyjności. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mikołaj Duda

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK