| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Darmowe usługi proinnowacyjne dla firm

Aktualizacja: 19.11.2009

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zaprasza przedsiębiorców do skorzystania z bezpłatnych usług proinnowacyjnych związanych z wdrożeniem nowych technologii w przedsiębiorstwach. »

Wyniki produkcji przemysłowej lepsze od oczekiwań

Aktualizacja: 19.11.2009

W październiku produkcja przemysłowa obniżyła się o 1,2 proc. w porównaniu do października ubiegłego roku. To spadek znacznie mniejszy, niż oczekiwano. Niespodziankę sprawiły też ceny produkcji sprzedanej przemysłu, wzrastając o 2 proc. - czyli nieco więcej, niż liczyli ekonomiści. »

Należy poszerzyć zakres wprowadzonego zwolnienia z VAT

Aktualizacja: 19.11.2009

Zwolnienie z VAT dotyczące darowizn żywności na cele charytatywne dotyczy tylko producentów. Rzecznik praw obywatelskich zapytał ministra finansów, czy takie ograniczenie było zamierzone, czy to tylko przypadek. »

Przetarg na internetową promocję informacji gospodarczej

Aktualizacja: 19.11.2009

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłasza przetarg nieograniczony dla zamówienia o wartości szacunkowej poniżej 133 tys. euro na wykonanie usługi "Przeprowadzenie działań promocyjno-informacyjnych KSU w Internecie". »

Rozwój gospodarczy poprzez inwestycje w multimedia

Aktualizacja: 19.11.2009

Ruszają kolejne projekty dotyczące wdrażania nowoczesnych technologii w gospodarce. Zarząd Parku Technologicznego - Miasteczko Multimedialne podpisał umowę na realizację projektu finansowanego w ramach PO Innowacyjna Gospodarka działanie 3.1 - Inicjowanie działalności innowacyjnej, pt. "Inwestycje w Multimedia jako szansa na rozwój innowacji w Polsce (Media 3.0)". »

Lewiatan: kryzys pokonają firmy innowacyjne

Aktualizacja: 24.11.2009

Ponad 80 proc. przebadanych Firm Innowacyjnych twierdzi, że ich inwestycje w innowacje procesowe, produktowe, marketingowe i organizacyjne mają pozytywny wpływ na ich dzisiejszą sytuację – podaje PKPP Lewiatan. »

Zagraniczne składki można odliczyć w Polsce

Aktualizacja: 19.11.2009

Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł w czwartek, że płacone za granicą składki na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne mogą być odliczone przez podatników rozliczających się w Polsce. »

Niższe ratingi papierów wartościowych w USA

Aktualizacja: 19.11.2009

Blisko 800 instrumentów finansowych o wartości 450 mld USD może otrzymać niższe ratingi po wdrożeniu nowych regulacji prawnych w USA. »

Działalność legislacyjna czeka na uporządkowanie

Aktualizacja: 19.11.2009

Ostatnie wydarzenia na scenie politycznej i wybuch kolejnych „afer” przypomniały, że pomimo 20 lat demokracji w Polsce działalność legislacyjna nadal nie doczekała się uporządkowania – podała Krajowa Izba Gospodarcza (KIG). »

Bank Światowy interesuje się sposobem wykorzystania kredytu

Aktualizacja: 19.11.2009

Jacek Rostowski, minister finansów spotkał się z Philippe Le Houérou, wiceprezesem Banku Światowego na region Europy i Środkowej Azji. Partnerzy omówili obecną i przyszłą współpracę Polski z Bankiem Światowym. »

Rosjanie zasilą budżet programu współpracy Transgranicznej Litwa-Polska-Rosja

Aktualizacja: 19.11.2009

Rosja przeznaczy 43,9 mln euro na program Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska-Rosja. »

Ewidencja nieruchomości jest niedokładna

Aktualizacja: 19.11.2009

Od listopada 2007 roku na realizację ustawy o ujawnieniu w księgach wieczystych prawa własności nieruchomości Skarbu Państwa oraz jednostek samorządu terytorialnego zostało przyznane 49 tys. zł. Mimo to ewidencje nieruchomości nie odzwierciedlają stanu rzeczywistego. »

Będzie łatwiej o unijne przetargi

Aktualizacja: 19.11.2009

Przedsiębiorcy prywatni nie będą musieli stosować PZP przy realizacji inwestycji ze środków Unii. Firmy będą miały obowiązek przestrzegać zasad równego traktowania i uczciwej konkurencji. Nowe procedury mają przyspieszyć działania i zwiększyć wykorzystanie funduszy unijnych. »

Ożywienie na rynku mieszkaniowym

Aktualizacja: 19.11.2009

W okresie od stycznia do października tego roku zostało oddano do użytkowania 128,3 tys. mieszkań. Jest to wzrost o 4,1 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2008 roku – informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS). »

PIP proponuje zmiany przepisów o urlopach

Aktualizacja: 19.11.2009

Państwowa Inspekcja Pracy proponuje wydłużenie okresu, w którym należy wykorzystać zaległy urlop oraz zmianę zasad udzielania urlopu na żądanie. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

ŻAKIEWICZ ADWOKACI Kancelaria Prawa Karnego i Gospodarczego Sp. k.

Ekspert prawa karnego, karno-skarbowego oraz procedury karnej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »