| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Rozwój gospodarczy poprzez inwestycje w multimedia

Aktualizacja: 19.11.2009

Ruszają kolejne projekty dotyczące wdrażania nowoczesnych technologii w gospodarce. Zarząd Parku Technologicznego - Miasteczko Multimedialne podpisał umowę na realizację projektu finansowanego w ramach PO Innowacyjna Gospodarka działanie 3.1 - Inicjowanie działalności innowacyjnej, pt. "Inwestycje w Multimedia jako szansa na rozwój innowacji w Polsce (Media 3.0)". »

Lewiatan: kryzys pokonają firmy innowacyjne

Aktualizacja: 24.11.2009

Ponad 80 proc. przebadanych Firm Innowacyjnych twierdzi, że ich inwestycje w innowacje procesowe, produktowe, marketingowe i organizacyjne mają pozytywny wpływ na ich dzisiejszą sytuację – podaje PKPP Lewiatan. »

Zagraniczne składki można odliczyć w Polsce

Aktualizacja: 19.11.2009

Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł w czwartek, że płacone za granicą składki na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne mogą być odliczone przez podatników rozliczających się w Polsce. »

Niższe ratingi papierów wartościowych w USA

Aktualizacja: 19.11.2009

Blisko 800 instrumentów finansowych o wartości 450 mld USD może otrzymać niższe ratingi po wdrożeniu nowych regulacji prawnych w USA. »

Działalność legislacyjna czeka na uporządkowanie

Aktualizacja: 19.11.2009

Ostatnie wydarzenia na scenie politycznej i wybuch kolejnych „afer” przypomniały, że pomimo 20 lat demokracji w Polsce działalność legislacyjna nadal nie doczekała się uporządkowania – podała Krajowa Izba Gospodarcza (KIG). »

Bank Światowy interesuje się sposobem wykorzystania kredytu

Aktualizacja: 19.11.2009

Jacek Rostowski, minister finansów spotkał się z Philippe Le Houérou, wiceprezesem Banku Światowego na region Europy i Środkowej Azji. Partnerzy omówili obecną i przyszłą współpracę Polski z Bankiem Światowym. »

Rosjanie zasilą budżet programu współpracy Transgranicznej Litwa-Polska-Rosja

Aktualizacja: 19.11.2009

Rosja przeznaczy 43,9 mln euro na program Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska-Rosja. »

Ewidencja nieruchomości jest niedokładna

Aktualizacja: 19.11.2009

Od listopada 2007 roku na realizację ustawy o ujawnieniu w księgach wieczystych prawa własności nieruchomości Skarbu Państwa oraz jednostek samorządu terytorialnego zostało przyznane 49 tys. zł. Mimo to ewidencje nieruchomości nie odzwierciedlają stanu rzeczywistego. »

Będzie łatwiej o unijne przetargi

Aktualizacja: 19.11.2009

Przedsiębiorcy prywatni nie będą musieli stosować PZP przy realizacji inwestycji ze środków Unii. Firmy będą miały obowiązek przestrzegać zasad równego traktowania i uczciwej konkurencji. Nowe procedury mają przyspieszyć działania i zwiększyć wykorzystanie funduszy unijnych. »

Ożywienie na rynku mieszkaniowym

Aktualizacja: 19.11.2009

W okresie od stycznia do października tego roku zostało oddano do użytkowania 128,3 tys. mieszkań. Jest to wzrost o 4,1 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2008 roku – informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS). »

PIP proponuje zmiany przepisów o urlopach

Aktualizacja: 19.11.2009

Państwowa Inspekcja Pracy proponuje wydłużenie okresu, w którym należy wykorzystać zaległy urlop oraz zmianę zasad udzielania urlopu na żądanie. »

Coraz słabszy wzrost wynagrodzeń

Aktualizacja: 18.11.2009

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące wynagrodzeń w polskich przedsiębiorstwach. Wynagrodzenia wzrosły w październiku o 29,14 zł do 3312,32. »

Bony nie powinny podlegać opodatkowaniu

Aktualizacja: 18.11.2009

Obecne prawo dotyczące braku zwolnienia z podatku dochodowego bonów łamie nie tylko zasady prawidłowej legislacji, ale także zasady konstytucyjne – uważa Konfederacja Pracodawców Polskich (KPP). »

Ponad 700 mln dolarów zarobił już NBP na złocie

Aktualizacja: 18.11.2009

Nowe rekordy złota to także zarobek dla banków centralnych, które w swoich aktywach posiadają tony tego kruszcu. Zmiana ceny na giełdzie o zaledwie 1 dol. na uncji powoduje że złoto przechowywane w USA zwiększa swą wartość o przeszło 260 mln dolarów. »

Pracodawcy wciąż apelują o odrzucenie ustawy o PIT

Aktualizacja: 18.11.2009

Sejmowa komisja finansów publicznych pozytywnie zaopiniowała dziś uchwałę Senatu o odrzuceniu ustawy o PIT w całości. Nakłada ona na pracodawców obowiązekrozliczenia deklaracji podatkowych swoich pracowników – podaje Konfederacja Pracodawców Polskich (KPP), która apelowała o jej odrzucenie. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Ostrowski

Analityk rynku produktów bankowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK