| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

System ubezpieczeń społecznych może być tańszy

Aktualizacja: 26.11.2009

System ubezpieczeń społecznych w Polsce może być znacznie tańszy. Wystarczy zlikwidować wcześniejsze emerytury, które razem z wygasającymi świadczeniami pomostowymi przyczynią się do spadku kosztów systemu z ponad 11 proc. PKB obecnie do 9,72 proc. PKB w 2020 roku – wynika z referatu przygotowanego przez Pawła Strzeleckiego i Grzegorza Kuli z Instytutu Ekonomicznego NBP. »

Rząd rozwija polsko-bawarską współpracę gospodarczą

Aktualizacja: 26.11.2009

- Polsko-bawarskie rozmowy gospodarcze mają pozytywny wpływ na rozwój naszej współpracy handlowej i inwestycyjnej – powiedział Waldemar Pawlak, minister gospodarki podczas wizyty w Ministerstwie Gospodarki Martina Zeil, ministra gospodarki Bawarii. »

Kryzys nie wpłynął na decyzje zakupowe Polaków

Aktualizacja: 26.11.2009

Sprzedaż detaliczna w październiku znów zanotowała spadek swojej dynamiki, Polacy kupowali tylko o 2,1 proc. więcej niż rok temu. Przyczyna to m.in. wzrost bezrobocia, które wynosi już ponad 11 proc. »

Podatki hamują rozwój firm

Aktualizacja: 25.11.2009

Polska staje się coraz mniej przyjazna przedsiębiorcom. W tegorocznym raporcie podatkowym paying taxes zajęliśmy 151 miejsce na 183 ocenianych państw. »

Rośnie rynek kredytów mieszkaniowych

Aktualizacja: 25.11.2009

Deklaracje bankowców o ponownym otwarciu się na rynek kredytów hipotecznych znajdują potwierdzenie w faktach. Wartość kredytów hipotecznych w złotych, czyli głównej walucie w jakiej teraz pożycza się na zakup mieszkań, wzrosła w zeszłym miesiącu o ponad 2 mld zł - wynika z najnowszych danych NBP. »

Stopy procentowe pozostają bez zmian

Aktualizacja: 25.11.2009

Zgodnie z oczekiwaniami Rada Polityki Pieniężnej (RPP) nie zmieniła stóp procentowych po środowym posiedzeniu. Nie uczyni tego zapewne także w grudniu, ani w styczniu. »

Stawki za wykonywanie prac przy powszechnym spisie rolnym

Aktualizacja: 25.11.2009

Dodatki za wykonywanie prac związanych z powszechnym spisem rolnym w 2010 roku będą przyznawane według kilku kryteriów. Głównymi wytycznymi są funkcja, złożoność wykonywanych zadań i stopień odpowiedzialności. »

Kieszonkowe w świetle prawa

Aktualizacja: 25.11.2009

Co można kupić za przeciętne miesięczne kieszonkowe – czyli 55 złotych? Z punktu widzenia dorosłego niewiele, z punktu widzenia nastolatka całkiem dużo. Czy jednak mają one takie same prawa jak dorośli konsumenci? »

Orange zaostrzy walkę z dłużnikami

Aktualizacja: 25.11.2009

Polska Telefonia Komórkowa Centertel będzie odzyskiwać należności do niepłacących w terminie klientów m.in. poprzez wpis do Centralnej Ewidencji Dłużników w BIG InfoMonitor. »

Państwo udzieli poręczenia Europejskiemu Bankowi Inwestycyjnemu

Aktualizacja: 25.11.2009

Skarb Państwa udzieli gwarancji spłaty kredytu Europejskiemu Bankowi Inwestycyjnemu (EBI) na sumę 565 mln euro, w celu częściowego sfinansowania inwestycji Obwodnica Warszawy – Projekt TEN – podaje Centrum Informacyjne Rządu. »

Rząd zaakceptował zmiany w systemie ubezpieczeń społecznych

Aktualizacja: 25.11.2009

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, przedłożony przez ministra pracy i polityki społecznej. Zmiany zaproponowane w projekcie nowelizacji ustawy zapewnią korzystniejsze warunki uzyskiwania przez Fundusz Ubezpieczeń Społecznych (FUS) pożyczki z budżetu państwa lub z Funduszu Rezerwy Demograficznej (FRD). »

Wskaźnik przyrostu miesięcznego wynagrodzenia wyniesie 1 proc.

Aktualizacja: 25.11.2009

Rada Ministrów zatwierdziła rozporządzenie w sprawie wskaźników przyrostu przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w 2010 roku, przedłożone przez ministra finansów. »

Pakiet Telekomunikacyjny został przyjęty

Aktualizacja: 25.11.2009

Parlament Europejski przyjął w trzecim czytaniu unijny pakiet reform sektora telekomunikacji – informuje Ministerstwo Infrastruktury. »

Zmiany stawek składek wypadkowych

Aktualizacja: 25.11.2009

Od 1 stycznia 2010 roku stawki składek wypadkowych będą dostosowane do nowej Polskiej Klasyfikacji Działalności. »

Rynek pracy: bezrobocie będzie wzrastać

Aktualizacja: 24.11.2009

Stopa bezrobocia zarejestrowanego wzrośnie w najbliższych miesiącach i na koniec roku może przekroczyć 11,0 proc. wobec 10,9 proc. odnotowanych we wrześniu, napisali analitycy Ministerstwa Gospodarki w raporcie pt. "Analiza sytuacji gospodarczej Polski w okresie I - IX 2009 roku." »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Comarch

Producent i dostawca nowoczesnych systemów informatycznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK