| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Ustawa o pozwach zbiorowych nie rozwiąże problemów sądownictwa

Aktualizacja: 04.12.2009

Ustawa o pozwach zbiorowych, którą zajmował się Senat nie stanowi panaceum na problemy polskiego sądownictwa – uważa Konfederacja Pracodawców Polskich (KPP). »

KPP o nowym sposobie rejestracji spółki z o.o.

Aktualizacja: 04.12.2009

Jeżeli ustawodawca zaakceptuje projekt, nad którym pracuje Komisja Kodyfikacyjna, to już wkrótce od założycieli będzie zależało, czy zgłoszą do KRS spółkę z o. o. w taki sposób jak obecnie, czy za pomocą specjalnego formularza bez konieczności zawierania umowy spółki w formie aktu notarialnego – podaje Konfederacja Pracodawców Polskich (KPP). »

Białoruś zabiega o polskich inwestorów

Aktualizacja: 04.12.2009

Konfederacja Pracodawców Polskich (KPP) rozważa możliwości współpracy krajowych firm z białoruskimi partnerami. »

Polacy nie wychodzą ze spirali zadłużenia

Aktualizacja: 04.12.2009

Jak wynika z kolejnego raportu InfoDług, opublikowanego przez InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej ogólna kwota przeterminowanych zobowiązań wynosi 14,31 miliarda złotych. Tylko w ciągu ostatniego kwartału kwota ta wzrosła niemal o 19 proc. »

Jest porozumienie w sprawie struktury nadzoru finansowego

Aktualizacja: 04.12.2009

Minister finansów Jacek Rostowski wziął udział w posiedzeniu Rady ds. Ekonomicznych i Finansowych (ECOFIN), które odbyło się 2 grudnia 2009 r. w Brukseli. W trakcie tego spotkania ministrowie osiągnęli porozumienie dotyczące nowej struktury nadzoru finansowego. »

Podatek dochodowy od karty przedpłaconej

Aktualizacja: 03.12.2009

Wartość karty przedpłaconej, która jest znakiem uprawniającym do jej wymiany na towary lub usługi, podlega opodatkowaniu PIT. »

Zawieszone firmy wystawiają faktury nielegalnie

Aktualizacja: 04.12.2009

Przedsiębiorcy mogą zawiesić działalność gospodarczą maksymalnie do 24 miesięcy. Firmy zawieszone mogą być kontrolowane tak jak podatnicy czynnie działający. Podatnicy, zgłaszając przerwę w biznesie, nadal go prowadzą i wystawiają fikcyjne faktury. »

Notowania złota biją rekord

Aktualizacja: 03.12.2009

Dziś notowania złota pobiły kolejny rekord. Tym razem na poziomie 1226 dolarów za uncję. Relacjonowanie tego typu wydarzeń w ostatnim czasie staje się już trochę nudne. Nowe rekordy mamy bowiem niemal codziennie. »

KPP: podwyższenie składki rentowej dla najbogatszych ma uzupełnić budżet FUS

Aktualizacja: 03.12.2009

Pojawiające się w mediach pomysły dotyczące podwyżki składki rentowej dla najlepiej zarabiających Polaków zdaniem Konfederacji Pracodawców Polskich (KPP) mają tylko jeden cel - uzupełnić niedobory w budżecie Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (FUS). »

Państwo chce ratować budżet FUS kosztem Funduszu Rezerwy Demograficznej

Aktualizacja: 03.12.2009

Rządzący chcą umożliwić łatanie dziury w budżecie Funduszu Ubezpieczeń Społecznych nieoprocentowaną pożyczką z Funduszu Rezerwy Demograficznej. To szkodliwe i nieodpowiedzialne działanie – uważa Konfederacja Pracodawców Polskich (KPP). »

Projekt ustawy o działalności usługowej został źle przygotowany

Aktualizacja: 03.12.2009

Przygotowany w czerwcu tego roku przez Ministerstwo Gospodarki projekt ustawy o działalności usługowej do trafił nawet do Sejmu. Eksperci Instytutu Badan Rynku Konsumpcji i Koniunktur, którzy na zlecenie Konfederacji Pracodawców Polskich przygotowali ekspertyzę tego dokumentu, nie zostawiają na nim suchej nitki. »

Uczelnie dbają o zwiększenie bezpieczeństwa obrotu gospodarczego

Aktualizacja: 03.12.2009

Biuro Informacji Kredytowej i InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej pogłębiają współpracę z uczelniami wyższymi na rzecz poszerzania wiedzy i zwiększania bezpieczeństwa obrotu gospodarczego. Do kampanii na rzecz poprawy bezpieczeństwa obrotu gospodarczego dołączyły kolejne uczelnie i instytucje - Akademia Leona Koźmińskiego i Krajowa Izba Rozliczeniowa. »

Odzyskiwanie pieniędzy w postępowaniach grupowych

Aktualizacja: 03.12.2009

Senatorowie chcą, by powództwa zbiorowe były wytaczane tylko w sprawach pracowniczych, konsumenckich lub o naprawienie szkody wyrządzonej czynem niedozwolonym. »

ZUS doskonali system elektronicznej wymiany dokumentów

Aktualizacja: 03.12.2009

W związku z wprowadzeniem zmian w rozporządzeniu ministra pracy i polityki społecznej z dnia 23 października 2009 roku w sprawie określenia wzorów zgłoszeń m.in. do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego ZUS udostępnił specyfikację wejścia-wyjścia dla systemu Elektronicznej Wymiany Dokumentów w wersji 2.1. »

ZUS współpracuje z agencjami zatrudnienia

Aktualizacja: 03.12.2009

Oddział ZUS w Lublinie wziął udział w spotkaniu informacyjno-szkoleniowym dla przedstawicieli agencji zatrudnienia z Lubelszczyzny. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

ABC-ksiegowe

ABC-ksiegowe.pl - najnowsze informacje dotyczące obszaru księgowości, rachunkowości i prawa oraz praktyczne wskazówki, ułatwiające samodzielne prowadzenie księgowości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK