| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Sprawa akcjonariuszy PZU jest w arbitrażu

Aktualizacja: 04.12.2009

Do arbitrażu zostały przekazane dokumenty oznaczające rozpoczęcie procedury skutecznego zakończenia postępowania arbitrażowego w ośmioletnim sporze między głównymi akcjonariuszami PZU, największego ubezpieczyciela w Europie Środkowo-Wschodniej. »

Wrasta sprzedaż laptopów

Aktualizacja: 04.12.2009

W Polsce i na świecie operatorzy komórkowi stają się coraz ważniejszymi graczami na rynku sprzedaży przenośnych komputerów. W 2010 roku tą drogą w ręce polskich klientów może trafić nawet 100 tys. laptopów. »

Sposób wypłacania pensji nauczycielom rozpatrzy TK

Aktualizacja: 04.12.2009

Samorządy nie chcą wypłacać nauczycielom dodatku uzupełniającego i skierują przepisy, które im to nakazują, do Trybunału Konstytucyjnego. »

Rząd zachęca Amerykanów do prywatyzacji spółek Skarbu Państwa

Aktualizacja: 04.12.2009

Aleksander Grad, minister Skarbu Państwa w tym tygodniu rozpoczął wizytę w Stanach Zjednoczonych. Podczas spotkań z amerykańskimi inwestorami szef resortu będzie zachęcał ich do udziału w prywatyzacji spółek Skarbu Państwa. »

Udział Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych w projektach prywatyzacyjnych

Aktualizacja: 04.12.2009

Adam Leszkiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa spotkał się z przedstawicielami Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych w celu wymiany poglądów na temat możliwej współpracy resortu przy prowadzonych projektach prywatyzacyjnych. »

Gminne becikowe bez zaświadczenia lekarskiego

Aktualizacja: 04.12.2009

Niektóre gminy wymagają zaświadczenia lekarskiego, jeśli rodzic chce otrzymać dodatkowe gminne becikowe. Dzieje się tak, gdy uzależniają jego przyznanie od prawa do dodatku do zasiłku rodzinnego. »

Producenci nie dbają o jakość artykułów spożywczych

Aktualizacja: 04.12.2009

Pogorszyły się wyniki jakości mleka i mięsa oraz ich przetworów, a także miodu. Lepiej, niż w ubiegłym roku wypadła jakość ryb i przetworów rybnych – tak wskazują kontrole Inspekcji Handlowej przeprowadzone na zlecenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w 2009 roku. »

Posłowie przyjęli plan wdrażania telewizji cyfrowej

Aktualizacja: 04.12.2009

Komitet Rady Ministrów do spraw Informatyzacji i Łączności przyjął projekt Planu wdrażania telewizji cyfrowej w Polsce oraz projekt założeń ustawy o cyfryzacji nadawania sygnału telewizyjnego – podaje Ministerstwo Infratsruktury. »

Nakaz używania kasku dla nastoletnich narciarzy

Aktualizacja: 04.12.2009

Senatorowie chcą, by obowiązek zakładania kasku podczas jazdy na nartach lub snowboardzie obejmował osoby do 15 roku życia. »

Korzystne opodatkowanie najmu

Aktualizacja: 04.12.2009

Od przyszłego roku nie będzie 20-proc. stawki ryczałtu ewidencjonowanego od przychodów z najmu. »

Zmiana wzorów formularzy CIT

Aktualizacja: 04.12.2009

Będzie jedna zbiorcza deklaracja o wysokości pobranego przez płatnika zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych będących nierezydentami. »

Kiedy wydatki na studia są kosztem firmy

Aktualizacja: 04.12.2009

Podatnik może zaliczyć wydatki na studia do kosztów firmy, jeśli ta nauka ma związek z prowadzonym biznesem. »

MG: niekontrolowany przepływ wiedzy zagraża bezpieczeństwu państwa

Aktualizacja: 04.12.2009

- Chcemy zainicjować dyskusję nad najlepszymi rozwiązaniami, które zagwarantują bezpieczeństwo przepływu wiedzy i będą chronić dorobek polskich naukowców – powiedział Dariusz Bogdan, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki podczas seminarium na temat odpowiedzialności prawnej za upowszechnianie wiedzy. »

Ponad 20 tys. nowych miejsc pracy w SSE

Aktualizacja: 04.12.2009

Prawie 7 mld zł nakładów inwestycyjnych i ponad 20 tys. nowych miejsc pracy to planowane efekty powiększenia katowickiej i warmińsko-mazurskiej specjalnej strefy ekonomicznej – podaje Ministerstwo Gospodarki. »

Posłowie przyjęli nowelizację Prawa energetycznego

Aktualizacja: 04.12.2009

Zwiększenie poziomu konkurencji na rynku oraz poprawa bezpieczeństwa dostaw energii to główne cele przygotowanych przez Ministerstwo Gospodarki zmian w Prawie energetycznym. Sejm RP przyjął nowelizację ustawy 2 grudnia br. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Zentel

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK