| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Urzędy pracy nie mają pieniędzy na szkolenia

Aktualizacja: 08.12.2009

Urzędy pracy w styczniu i lutym nie będą miały pieniędzy na opłacenie szkoleń grupowych dla bezrobotnych. Te rozpoczną się najwcześniej w marcu. »

Przedsiębiorcy chcą ograniczenia kontroli podatkowej

Aktualizacja: 08.12.2009

Przedsiębiorcy chcieliby, aby kontrole podatkowe zostały ograniczone do minimum. Powinny one się skupiać na wykrywaniu nieprawidłowości w rozliczeniach podatkowych, a podatnicy nie powinni się ich bać – wynika z sondażu DGP, PBS DGA oraz Ernst & Young. »

Firmy optymistycznie powitają nowy rok

Aktualizacja: 07.12.2009

Po 9 miesiącach 2009 roku przedsiębiorstwa zatrudniające minimum 50 osób zarobiły netto tylko o 3,6 mld zł mniej niż w tym samym okresie rok temu.W listopadzie br. PKPP Lewiatan przeprowadziła badanie, w którym zapytała swoich członków jak będzie wyglądał w ich firmach cały rok 2009 i co wydarzy się w nich w 2010 roku. »

Senat poprawił ustawę o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym

Aktualizacja: 07.12.2009

Senat poparł postulat Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan dotyczący zawężenia zakresu przedmiotowego ustawy o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym. »

Sądy pomagają rozliczyć podatek

Aktualizacja: 07.12.2009

Podatnicy, którzy będą rozliczali się za 2009 rok, powinni korzystać z orzeczeń sądów administracyjnych. »

MF: działa komisja egzaminacyjna dla kandydatów na biegłych rewidentów

Aktualizacja: 07.12.2009

Jacek Rostowski, minister finansów powołał komisję egzaminacyjną dla kandydatów na biegłych rewidentów. »

Bezrobocie wzrosło o 0,3 proc. punktu proc.

Aktualizacja: 07.12.2009

Stopa bezrobocia rejestrowanego na podstawie liczby pracujących z końca października wyniosła w listopadzie tego roku 11,4 proc. i w porównaniu do miesiąca poprzedniego wzrosła o 0,3 punktu procentowego – podaje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. »

Termin prywatyzacji Kolster został przedłużony

Aktualizacja: 07.12.2009

Inwestorzy, którzy są zainteresowanie nabyciem udziałów spółki Kolster mają więcej czasu. Termin składania pisemnych odpowiedzi na publiczne zaproszenie do negocjacji został przedłużony do 18 grudnia br. »

Prace przygotowawcze do wprowadzenia euro w Polsce zostały rozpoczęte

Aktualizacja: 07.12.2009

Pełnomocnik rządu ds. wprowadzenia euro przez Rzeczpospolitą Polską poinformował, że odbyło się pierwsze posiedzenie Narodowego Komitetu Koordynacyjnego ds. euro. Głównym tematem posiedzenia była rola Komitetu w międzyinstytucjonalnej strukturze ds. euro. »

MG wspiera prywatyzację pracowniczą

Aktualizacja: 07.12.2009

Ministerstwo Gospodarki przygotowało praktyczny przewodnik dla pracowników przedsiębiorstw państwowych i spółek z udziałem Skarbu Państwa, chcących uczestniczyć w procesach prywatyzacji swoich zakładów pracy. »

ZUS szkoli pracowników socjalnych

Aktualizacja: 07.12.2009

Kto może otrzymać rentę, jakie są możliwości odwołania od decyzji lekarza orzecznika - na tego typu pytania odpowiadali przedstawiciele Oddziału ZUS w Szczecinie podczas spotkania z pracownikami socjalnymi Ośrodków Pomocy Społecznej. »

Zdjęcie w Internecie a ochrona danych osobowych

Aktualizacja: 07.12.2009

Nawet jeśli nie można rozpoznać osoby ze zdjęcia umieszczonego na portalu internetowym, jej wizerunek podlega ochronie danych osobowych. »

Prywatyzacja GPW według nowego scenariuszu

Aktualizacja: 04.12.2009

Ministerstwo Skarbu Państwa przygotowuje nowy scenariusz prywatyzacji Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w związku z zakończeniem obecnie prowadzonego procesu. »

Odszkodowanie za opóźnienie polskich pociągów

Aktualizacja: 04.12.2009

Od 3 grudnia br. pasażerowie pociągów w Unii Europejskiej objęci są takim samym prawem do odszkodowania za opóźnienia czy zgubiony bagaż, jakie dotychczas obowiązywały w transporcie lotniczym. W Polce będzie tak samo tylko przez kilka tygodni. »

Sklepy nie czekają z wyprzedażami

Aktualizacja: 04.12.2009

Wyprzedaże ruszyły już w listopadzie. W latach poprzednich zaczynały się po świętach. Zniżki na niektóre towary w sklepach sięgają nawet 40 proc. Aż 28 proc. Polaków przyznaje, że zamierza kupować głównie towary przecenione. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bożena Radzikowska

Dyplomowany konsultant feng shui

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK