| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Reforma finansów nie powinna opierać się o podwyższenie podatków

Aktualizacja: 09.12.2009

– Zwyciężył głos rozsądku, a nie koniunkturalizm. To dobra wiadomość dla naszych przedsiębiorców – uważa Konfederacja Pracodawców Polskich (KPP) komentującwypowiedzi Michała Boniego, szefa doradców premiera. Minister jednoznacznie odciął się bowiem od budzących niepokój doniesień medialnych o planowanych przezrząd podwyżkach podatków. »

Wzrosła liczba oddanych do użytkowania mieszkań

Aktualizacja: 09.12.2009

W I-III kwartale 2009 roku oddano do użytkowania 114,852 tys. mieszkań, tj. o 7,368 tys. (o 6,9 proc.) więcej niż w tym samym okresie 2008 roku. »

MSZ szuka obserwatorów wyborów prezydenckich na Ukrainie

Aktualizacja: 09.12.2009

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poszukuje kandydatów na obserwatorów krótkoterminowych wyborów prezydenckich na Ukrainie, które odbędą się w dniu 17 stycznia 2010 roku. »

Prawo sprzyja prowadzeniu biznesu na rynku unijnym

Aktualizacja: 09.12.2009

Polscy rzemieślnicy, architekci, radcy prawni i firmy oferujące usługi będą mogli bez przeszkód prowadzić swoją działalność gospodarczą na unijnym rynku. Korzystne dla przedsiębiorców rozwiązania zawiera ustawa o świadczeniu usług na terenie Polski. Dostosuje ona krajowe przepisy regulujące świadczenie usług do prawa unijnego. »

Porady podatkowe udzielane telefonicznie

Aktualizacja: 08.12.2009

W VI Rankingu urzędów skarbowych po raz drugi oceniliśmy biura Krajowej Informacji Podatkowej. W 2008 roku najbardziej pracowity był ośrodek KIP w Płocku. »

Marketing w świetle prawa

Aktualizacja: 08.12.2009

W okresie przedświątecznym wielu przedsiębiorców wzmacnia działania marketingowe, by sprzedać jak najwięcej towarów i w ten sposób powiększyć swój zysk. Część z nich, reklamując towary, narusza jednak przepisy i w ten sposób naraża się na sankcje prawne. »

Największy szczyt klimatyczny ONZ

Aktualizacja: 08.12.2009

W Kopenhadze Maciej Nowicki, polski minister środowiska otworzył największy szczyt klimatyczny ONZ na świecie. Od dnia 7 grudnia przez 2 tygodnie reprezentanci 192 krajów, organizacji pozarządowych, biznesu i świata nauki będą pracować nad ramami nowego globalnego porozumienia politycznego w sprawie klimatu. »

Nabywca używanego samochodu musi być poinformowany o jego powypadkowości

Aktualizacja: 08.12.2009

Osoba, która sprzedaje używany samochód i celowo zataja informację o jego powypadkowości, może zostać zmuszona do wypłaty odszkodowania. Naraża się też na karę do 8 lat pozbawienia wolności. »

Wzrasta liczba przestępstw gospodarczych

Aktualizacja: 08.12.2009

Według tegorocznego światowego badania „Global Economic Crime Survey” 30 proc. polskich przedsiębiorstw padło w ciągu ostatniego roku ofiarą co najmniej jednegoprzestępstwa gospodarczego, co prowadzi do wniosku, że w czasach kryzysu przestępczość stanowi istotne zagrożenie dla biznesu. »

Mniejszy dystans pomiędzy pokrzywdzonym a wymiarem sprawiedliwości

Aktualizacja: 08.12.2009

Ministerstwo Sprawiedliwości jako beneficjent systemowy Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego realizuje projekt pt. „Ułatwianie dostępu do wymiaru sprawiedliwości”. »

Firmy przetrwały okres dekoniunktury

Aktualizacja: 08.12.2009

Polscy przedsiębiorcy wierzą, że okres dekoniunktury mają już za sobą i w przyszłym roku planują zwiększenie sprzedaży, ekspansję eksportową i nowe inwestycje – to główne wnioski z badań nastrojów przedsiębiorców przeprowadzonych przez Krajową Izbę Gospodarczą w ramach European Economic Survey 2010. »

Zmiany wysokości odpisów na Fundusz Restrukturyzacji Przedsiębiorców

Aktualizacja: 08.12.2009

Jest projekt ustawy o zmianie ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji oraz o zmianie ustawy Przepisy wprowadzające ustawę o finansach publicznych, przedłożony przez ministra skarbu państwa. »

Składka do budżetu UE z rezerwy celowej

Aktualizacja: 08.12.2009

W budżecie państwa na rok 2009 na wpłaty do budżetu UE przeznaczono 12.373,8 mln zł. »

Wyższe stawki na ubezpieczenie społeczne pogrążą firmy

Aktualizacja: 08.12.2009

Konfederacja Pracodawców Polskich (KPP) sprzeciwia się reformowaniu finansów publicznych poprzez podnoszenie składek na ubezpieczenia społeczne dlaprzedsiębiorców. »

Inwestorzy nie zainteresowali udziałami Wydawnictwa Wiedza Powszechna

Aktualizacja: 08.12.2009

Aukcja dotycząca sprzedaży udziałów Skarbu Państwa w spółce Wydawnictwo Wiedza Powszechna nie zostanie przeprowadzona. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

TRILUX Polska Sp. z o. o.

ekspert z zakresu BHP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK