| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

PKPP Lewiatan o porażkach polskiej gospodarki

Aktualizacja: 23.12.2009

Pogłębienie nierównowagi finansów publicznych to jedna z porażek polskiej gospodarki, na którą wskazują przedsiębiorcy – podaje PKPP Lewiatan.Osłabienie gospodarcze w 2009 roku w sposób istotny zmniejszyło wpływy do budżetu państwa. Wspieranie wzrostu gospodarczego poprzez ekspansywną polityką fiskalną także ma swoją cenę. »

Urząd skarbowy może poprawić deklarację podatnika

Aktualizacja: 23.12.2009

Urząd skarbowy może poprawić deklarację za podatnika. Zrobi to tylko w określonych przypadkach, np. gdy podatnik nie stawia się na wezwanie bądź nie uwzględnia w korekcie wszystkich uwag urzędu. »

O organizacji zgromadzenia musi wiedzieć policja

Aktualizacja: 23.12.2009

Organizator zgromadzenia spontanicznego powinien powiadomić policję o zamiarze jego przeprowadzenia nie później niż 24 godziny przed zgromadzeniem. »

Sukcesy polskiej gospodarki w ocenie przedsiębiorców

Aktualizacja: 23.12.2009

Jednym z sukcesów polskiej gospodarki w ocenie przedsiębiorców jest utrzymanie wzrostu gospodarczego w czasie ogólnoświatowej recesji – podaje PKPP Lewiatan.Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan zaznacza, że Polska będzie jedynym krajem w UE, który osiągnie w tym roku wzrost gospodarczy. »

Wizerunek papieża znakiem towarowym

Aktualizacja: 23.12.2009

Imię i wizerunek papieża już wkrótce mogą zostać zarejestrowane jako chroniony znak towarowy. Watykan zamierza w ten sposób ukrócić ich wykorzystywanie do celów komercyjnych. »

Odejście z firmy bez okresu wypowiedzenia

Aktualizacja: 23.12.2009

Pracownik może odejść z firmy z dnia na dzień za porozumieniem stron albo z powodu ciężkiego naruszenia przez pracodawcę podstawowych obowiązków względem niego. W trybie bezzwłocznym pracownik może rozwiązać umowę o pracę także ze względu na ochronę swojego zdrowia. »

Nagrody za najlepsze prace w dziedzinie budownictwa

Aktualizacja: 23.12.2009

Rekordowa liczba 244 wniosków niewątpliwie świadczy o rosnącej popularności konkursu. Jednocześnie tak duża popularność konkursu wiąże się z postawieniem członkom komisji niezwykle trudnego zadania - odpowiedzialnego oceniania zgłoszonych prac – powiedział prof. Lech Czarnecki, przewodniczący Komisji Nagród podczas uroczystości wręczenia nagród i wyróżnień 43. edycji konkursu Ministra Infrastruktury za prace dyplomowe, doktorskie, habilitacyjne i publikacje w dziedzinach architektury, budownictwa, urbanistyki, gospodarki mieszkaniowej i komunalnej, ekonomiki budownictwa i inwestycji oraz nieruchomości. »

Więcej staranności w przygotowaniu szkoleń unijnych

Aktualizacja: 23.12.2009

Wojewódzkie urzędy pracy bardziej niż do tej pory będą egzekwowały od realizatorów unijnych szkoleń skuteczność ich działań. Dzięki temu więcej projektów ma się kończyć uzyskaniem zatrudnienia przez bezrobotnych. »

Producenci zabawek nie przestrzegają prawa

Aktualizacja: 23.12.2009

Brak wymaganych przez prawo ostrzeżeń, informacji o producencie, znaku CE – to niektóre nieprawidłowości wykryte przez Inspekcję Handlową podczas kontroli zabawek prowadzonej na zlecenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Zastrzeżenia dotyczą 23 proc. produktów. »

Koszty poszukiwania majątku mogą być tańsze

Aktualizacja: 23.12.2009

Poszukiwanie majątku dłużnika ma kosztować 2 proc. miesięcznego wynagrodzenia zamiast 3 proc. Komornik będzie mógł odrzucić wniosek, jeżeli opłata nie zostanie wniesiona w ciągu siedmiu dni. »

ZUS odpowiada na pytania Internecie

Aktualizacja: 23.12.2009

Zakład Ubezpieczeń Społecznych i otwarta telewizja internetowa Lookr.tv rozpoczynają wspólny cykl programów FlashGaduła. W kolejnych odcinkach specjaliści ZUS będą odpowiadać na najciekawsze pytania Internautów. »

Bezrobotni mogą skorzystać z późniejszej rejestracji w urzędzie

Aktualizacja: 23.12.2009

Wiele osób nie wie, że może otrzymać wyższy zasiłek dla bezrobotnych, jeśli zarejestruje się w urzędzie pracy w styczniu zamiast w grudniu. »

Unia pomaga Polsce utrzymać płynność finansową

Aktualizacja: 23.12.2009

Na mocy przepisów UE w dziedzinie pomocy państwa Komisja Europejska zatwierdziła program mający na celu utrzymanie stabilności polskiego sektora finansowego, obejmujący gwarancje zwiększenia funduszy własnych uprawnionych instytucji finansowych. »

Zmiana w systemie wdrażania Funduszy Europejskich

Aktualizacja: 23.12.2009

Od 1 stycznia 2010 roku wchodzi w życie ustawa o finansach publicznych z 27 sierpnia 2009 r., która wprowadza fundamentalne zmiany w systemie wdrażania Funduszy Europejskich. Dotyczą one przede wszystkim systemu finansowania realizacji programów, ale również systemu instytucjonalnego. Nowe przepisy ustanawiają instytucję płatnika, którego rolę pełnić będzie Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). »

Najpopularniejsze zeznania PIT bez e-podpisu

Aktualizacja: 23.12.2009

Pięć zeznań za 2009 rok będzie można przesłać przez Internet bez e-podpisu. Aby złożyć pozostałe e-PIT-y, w tym PIT-16A i PIT-28, konieczny będzie podpis elektroniczny. Dla ryczałtowców i kartowiczów rozliczenia przez Internet nie będą więc tanie. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK