| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Kupujemy więcej żywności, leków i kosmetyków

Aktualizacja: 23.12.2009

Polacy kupują więcej żywności, leków i kosmetyków, a nawet książek. Nie oszczędzają na wyrobach tytoniowych. Ograniczają zaś wydatki na sprzęt RTV i AGD, meble - wynika ze środowych danych Głównego Urzędu Statystycznego. »

E-faktury można zapłacić w banku

Aktualizacja: 23.12.2009

Koniec z rachunkami przychodzącymi pocztą. Faktura za prąd trafia bezpośrednio do banku, a klient, który może ją uiścić jednym kliknięciem, decyduje o terminie spłaty. Takie możliwości daje system Bilix. »

Ruchomy czas pracy nie cieszy się popularnością

Aktualizacja: 23.12.2009

Coraz więcej pracodawców wydłuża okresy rozliczeniowe czasu pracy do 12 miesięcy. Firmy mogą dostosować godziny pracy do swoich potrzeb i zaoszczędzić na nadgodzinach. Pracownicy rzadko domagają się ustalenia różnych godzin rozpoczynania i kończenia pracy. »

Interpretacja podatkowa od ministra finansów

Aktualizacja: 23.12.2009

Każda osoba, która nie wie, jak stosować regulacje podatkowe, może wystąpić do ministra finansów o wydanie interpretacji podatkowej. Na pytanie podatnika minister odpowie za pośrednictwem dyrektora jednej z czterech izb skarbowych. »

PKPP Lewiatan o porażkach polskiej gospodarki

Aktualizacja: 23.12.2009

Pogłębienie nierównowagi finansów publicznych to jedna z porażek polskiej gospodarki, na którą wskazują przedsiębiorcy – podaje PKPP Lewiatan.Osłabienie gospodarcze w 2009 roku w sposób istotny zmniejszyło wpływy do budżetu państwa. Wspieranie wzrostu gospodarczego poprzez ekspansywną polityką fiskalną także ma swoją cenę. »

Urząd skarbowy może poprawić deklarację podatnika

Aktualizacja: 23.12.2009

Urząd skarbowy może poprawić deklarację za podatnika. Zrobi to tylko w określonych przypadkach, np. gdy podatnik nie stawia się na wezwanie bądź nie uwzględnia w korekcie wszystkich uwag urzędu. »

O organizacji zgromadzenia musi wiedzieć policja

Aktualizacja: 23.12.2009

Organizator zgromadzenia spontanicznego powinien powiadomić policję o zamiarze jego przeprowadzenia nie później niż 24 godziny przed zgromadzeniem. »

Sukcesy polskiej gospodarki w ocenie przedsiębiorców

Aktualizacja: 23.12.2009

Jednym z sukcesów polskiej gospodarki w ocenie przedsiębiorców jest utrzymanie wzrostu gospodarczego w czasie ogólnoświatowej recesji – podaje PKPP Lewiatan.Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan zaznacza, że Polska będzie jedynym krajem w UE, który osiągnie w tym roku wzrost gospodarczy. »

Wizerunek papieża znakiem towarowym

Aktualizacja: 23.12.2009

Imię i wizerunek papieża już wkrótce mogą zostać zarejestrowane jako chroniony znak towarowy. Watykan zamierza w ten sposób ukrócić ich wykorzystywanie do celów komercyjnych. »

Odejście z firmy bez okresu wypowiedzenia

Aktualizacja: 23.12.2009

Pracownik może odejść z firmy z dnia na dzień za porozumieniem stron albo z powodu ciężkiego naruszenia przez pracodawcę podstawowych obowiązków względem niego. W trybie bezzwłocznym pracownik może rozwiązać umowę o pracę także ze względu na ochronę swojego zdrowia. »

Nagrody za najlepsze prace w dziedzinie budownictwa

Aktualizacja: 23.12.2009

Rekordowa liczba 244 wniosków niewątpliwie świadczy o rosnącej popularności konkursu. Jednocześnie tak duża popularność konkursu wiąże się z postawieniem członkom komisji niezwykle trudnego zadania - odpowiedzialnego oceniania zgłoszonych prac – powiedział prof. Lech Czarnecki, przewodniczący Komisji Nagród podczas uroczystości wręczenia nagród i wyróżnień 43. edycji konkursu Ministra Infrastruktury za prace dyplomowe, doktorskie, habilitacyjne i publikacje w dziedzinach architektury, budownictwa, urbanistyki, gospodarki mieszkaniowej i komunalnej, ekonomiki budownictwa i inwestycji oraz nieruchomości. »

Więcej staranności w przygotowaniu szkoleń unijnych

Aktualizacja: 23.12.2009

Wojewódzkie urzędy pracy bardziej niż do tej pory będą egzekwowały od realizatorów unijnych szkoleń skuteczność ich działań. Dzięki temu więcej projektów ma się kończyć uzyskaniem zatrudnienia przez bezrobotnych. »

Producenci zabawek nie przestrzegają prawa

Aktualizacja: 23.12.2009

Brak wymaganych przez prawo ostrzeżeń, informacji o producencie, znaku CE – to niektóre nieprawidłowości wykryte przez Inspekcję Handlową podczas kontroli zabawek prowadzonej na zlecenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Zastrzeżenia dotyczą 23 proc. produktów. »

Koszty poszukiwania majątku mogą być tańsze

Aktualizacja: 23.12.2009

Poszukiwanie majątku dłużnika ma kosztować 2 proc. miesięcznego wynagrodzenia zamiast 3 proc. Komornik będzie mógł odrzucić wniosek, jeżeli opłata nie zostanie wniesiona w ciągu siedmiu dni. »

ZUS odpowiada na pytania Internecie

Aktualizacja: 23.12.2009

Zakład Ubezpieczeń Społecznych i otwarta telewizja internetowa Lookr.tv rozpoczynają wspólny cykl programów FlashGaduła. W kolejnych odcinkach specjaliści ZUS będą odpowiadać na najciekawsze pytania Internautów. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Waldemar Żuchowski

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »