| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Donosząc na pracodawcę unikniesz kary

Aktualizacja: 29.12.2009

Podatnik, który współuczestnicy w przestępstwie skarbowym, nie poniesie odpowiedzialności karnej skarbowej, gdy złoży czynny żal. »

KE wezwała UKE do ustalenia niższych stawek dla CenterNet

Aktualizacja: 29.12.2009

Komisja Europejska ponownie przypomina Urzędowi Komunikacji Elektronicznej (UKE), że nie powinien bezzasadnie przedłużać odstępstw umożliwiających niektórym operatorom naliczanie wyższych stawek za zakończenie połączenia w sieci komórkowej. »

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze OFE

Aktualizacja: 29.12.2009

W związku ze zbliżającym się terminem losowania członków otwartych funduszy emerytalnych (OFE) przeprowadzanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS),Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) przypomina, że OFE warto wybrać samodzielnie, a decyzja o wyborze powinna być przemyślana i poprzedzona analizą porównawczą. »

Rolnicy ponownie mogą się starać o unijną dotację

Aktualizacja: 29.12.2009

Osoby, którym przyznano dotację z unijnego programu "ułatwianie startu młodym rolnikom", ale jej nie otrzymały, będą mogły ponownie złożyć wniosek o jej przyznanie - poinformował Departament Komunikacji Społecznej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. »

Rozpoczęcie działalności pocztowej na innych zasadach

Aktualizacja: 29.12.2009

Aby uzyskać zezwolenie na wykonywanie działalności pocztowej, zamiast składać odpisy dokumentów wystarczy, że przedsiębiorca wskaże numer z rejestru lub ewidencji działalności gospodarczej oraz swój NIP. »

Pracodawcy chcą uproszczenia relacji podatnika z fiskusem

Aktualizacja: 29.12.2009

Ministerstwo Finansów chce wprowadzić możliwość składania poza PIT-37 kolejnych rodzajów deklaracji podatkowych w formie elektronicznej bez obowiązku korzystania z bezpiecznego podpisu elektronicznego. Chodzi o PIT-36, PIT-36L, PIT-38 i PIT-39. »

Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do MSZ

Aktualizacja: 29.12.2009

Rzecznik Praw Obywatelskich (RPO) wystąpił do ministra spraw zagranicznych w sprawie działań podjętych w celu zwrotu majątku skonfiskowanego organizacjom polonijnym w Niemczech. »

Nominacje sędziowskie zostały wręczone

Aktualizacja: 29.12.2009

W dniu 28 grudnia 2009 roku Prezydent RP wręczył nominacje sędziowskie ponad 100 osobom. »

Państwo wspiera motoryzację

Aktualizacja: 29.12.2009

Ford, Fiat Powertrain Technologies Poland, Robert Bosch i MAN dostaną miliony z budżetu państwa. W zamian koncerny samochodowe zainwestują u nas prawie miliard złotych. »

Sposób finansowania partii politycznych pod lupą TK

Aktualizacja: 29.12.2009

Trybunał Konstytucyjny wyznaczył termin rozprawy dotyczącej finansowania partii politycznych w Polsce na dzień 20 stycznia 2009 roku. »

Wypad po luksusowe zakupy

Aktualizacja: 29.12.2009

Rozpoczęły się zimowe wyprzedaże w największych stolicach europejskich. Na pierwszy ogień poszedł Londyn. W styczniu promocje rozpoczną się w Paryżu czy w Berlinie. Do wyjazdów na zakupy z Polski zachęcają linie lotnicze. »

Sprawozdanie pełnomocnika rządu ds. euro

Aktualizacja: 29.12.2009

Powołanie struktury organizacyjnej, która przygotuje Polskę do wprowadzenia euro, opracowanie dokumentów dotyczących polskiej drogi do euro oraz uruchomienie serwisu www.euro.mf.gov.pl – to niektóre z działań zrealizowanych przez pełnomocnika w ostatnim półroczu. »

Są wymagania dla cyfrowych odbiorników TV

Aktualizacja: 29.12.2009

24 grudnia 2009 roku opublikowane zostało w Dzienniku Ustaw (Dz. U. Nr 221; poz. 1742) rozporządzenie ministra infrastruktury z dnia 18 grudnia 2009 r. w sprawie wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla urządzeń konsumenckich służących do odbioru cyfrowych naziemnych transmisji telewizyjnych – poinformowało Ministerstwo Infrastruktury. »

NFZ szuka pieniędzy dla szpitali

Aktualizacja: 29.12.2009

Oddziały NFZ wciąż poszukują w budżetach dodatkowych pieniędzy dla szpitali. Obcinają więc przyszłoroczne wydatki na refundacje leków i dofinansowanie do sprzętu ortopedycznego. »

Dla kogo emerytury pomostowe

Aktualizacja: 29.12.2009

Marynarze i kierowcy prowadzący firmy nie skorzystają z emerytur pomostowych. Firmy przygotowują wykazy pracowników uprawnionych do wcześniejszych emerytur. Nowa wersja Płatnika umożliwi przesyłanie danych o osobach wykonujących szkodliwe prace. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń

Stowarzyszenie polskich producentów materiałów do wykonywania systemów ociepleń ścian zewnętrznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »