| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Darmowe konsultacje dla firm w zakresie pomocy unijnej

Aktualizacja: 29.12.2009

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przypomina przedsiębiorcom oraz osobom zamierzającym rozpocząć działalność gospodarczą o możliwości korzystania z usług Punktów Konsultacyjnych Krajowego Systemu Usług (PK KSU), zlokalizowanych na terenie całego kraju. »

Donosząc na pracodawcę unikniesz kary

Aktualizacja: 29.12.2009

Podatnik, który współuczestnicy w przestępstwie skarbowym, nie poniesie odpowiedzialności karnej skarbowej, gdy złoży czynny żal. »

KE wezwała UKE do ustalenia niższych stawek dla CenterNet

Aktualizacja: 29.12.2009

Komisja Europejska ponownie przypomina Urzędowi Komunikacji Elektronicznej (UKE), że nie powinien bezzasadnie przedłużać odstępstw umożliwiających niektórym operatorom naliczanie wyższych stawek za zakończenie połączenia w sieci komórkowej. »

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze OFE

Aktualizacja: 29.12.2009

W związku ze zbliżającym się terminem losowania członków otwartych funduszy emerytalnych (OFE) przeprowadzanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS),Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) przypomina, że OFE warto wybrać samodzielnie, a decyzja o wyborze powinna być przemyślana i poprzedzona analizą porównawczą. »

Rolnicy ponownie mogą się starać o unijną dotację

Aktualizacja: 29.12.2009

Osoby, którym przyznano dotację z unijnego programu "ułatwianie startu młodym rolnikom", ale jej nie otrzymały, będą mogły ponownie złożyć wniosek o jej przyznanie - poinformował Departament Komunikacji Społecznej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. »

Rozpoczęcie działalności pocztowej na innych zasadach

Aktualizacja: 29.12.2009

Aby uzyskać zezwolenie na wykonywanie działalności pocztowej, zamiast składać odpisy dokumentów wystarczy, że przedsiębiorca wskaże numer z rejestru lub ewidencji działalności gospodarczej oraz swój NIP. »

Pracodawcy chcą uproszczenia relacji podatnika z fiskusem

Aktualizacja: 29.12.2009

Ministerstwo Finansów chce wprowadzić możliwość składania poza PIT-37 kolejnych rodzajów deklaracji podatkowych w formie elektronicznej bez obowiązku korzystania z bezpiecznego podpisu elektronicznego. Chodzi o PIT-36, PIT-36L, PIT-38 i PIT-39. »

Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do MSZ

Aktualizacja: 29.12.2009

Rzecznik Praw Obywatelskich (RPO) wystąpił do ministra spraw zagranicznych w sprawie działań podjętych w celu zwrotu majątku skonfiskowanego organizacjom polonijnym w Niemczech. »

Nominacje sędziowskie zostały wręczone

Aktualizacja: 29.12.2009

W dniu 28 grudnia 2009 roku Prezydent RP wręczył nominacje sędziowskie ponad 100 osobom. »

Państwo wspiera motoryzację

Aktualizacja: 29.12.2009

Ford, Fiat Powertrain Technologies Poland, Robert Bosch i MAN dostaną miliony z budżetu państwa. W zamian koncerny samochodowe zainwestują u nas prawie miliard złotych. »

Sposób finansowania partii politycznych pod lupą TK

Aktualizacja: 29.12.2009

Trybunał Konstytucyjny wyznaczył termin rozprawy dotyczącej finansowania partii politycznych w Polsce na dzień 20 stycznia 2009 roku. »

Wypad po luksusowe zakupy

Aktualizacja: 29.12.2009

Rozpoczęły się zimowe wyprzedaże w największych stolicach europejskich. Na pierwszy ogień poszedł Londyn. W styczniu promocje rozpoczną się w Paryżu czy w Berlinie. Do wyjazdów na zakupy z Polski zachęcają linie lotnicze. »

Sprawozdanie pełnomocnika rządu ds. euro

Aktualizacja: 29.12.2009

Powołanie struktury organizacyjnej, która przygotuje Polskę do wprowadzenia euro, opracowanie dokumentów dotyczących polskiej drogi do euro oraz uruchomienie serwisu www.euro.mf.gov.pl – to niektóre z działań zrealizowanych przez pełnomocnika w ostatnim półroczu. »

Są wymagania dla cyfrowych odbiorników TV

Aktualizacja: 29.12.2009

24 grudnia 2009 roku opublikowane zostało w Dzienniku Ustaw (Dz. U. Nr 221; poz. 1742) rozporządzenie ministra infrastruktury z dnia 18 grudnia 2009 r. w sprawie wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla urządzeń konsumenckich służących do odbioru cyfrowych naziemnych transmisji telewizyjnych – poinformowało Ministerstwo Infrastruktury. »

NFZ szuka pieniędzy dla szpitali

Aktualizacja: 29.12.2009

Oddziały NFZ wciąż poszukują w budżetach dodatkowych pieniędzy dla szpitali. Obcinają więc przyszłoroczne wydatki na refundacje leków i dofinansowanie do sprzętu ortopedycznego. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Dąbrowska

Ekspert z zakresu doradztwa personalnego  

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK