| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Fundusz Dostosowania do Globalizacji wspiera firmy w kryzysie

Aktualizacja: 06.01.2010

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan pozytywnie odnosi się do informacji Ministerstwa Rozwoju Regionalnego o uruchomieniu na nowych zasadach w ramach działań antykryzysowych Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji. Fundusz pomaga dużym firmom i branżom szczególnie odczuwających skutki kryzysu. »

Posłowie myślą o korzystnych zmianach ustawy o kredycie konsumenckim

Aktualizacja: 06.01.2010

Dłuższy termin na odstąpienie od umowy oraz zwiększenie kwoty udzielanego kredytu – to niektóre z założeń do ustawy o kredycie konsumenckim, które dziś przyjęła Rada Ministrów w dniu 5 stycznia br. »

Kara dla PKP Intercity

Aktualizacja: 06.01.2010

Spółka PKP Intercity naruszyła zbiorowe interesy konsumentów m.in. ograniczając prawo do zmiany umowy przewozu – uznała Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Przedsiębiorstwo zapłaci karę w wysokości ponad 2,2 mln zł. »

Równe prawo do urlopów dla rodziców adopcyjnych

Aktualizacja: 06.01.2010

Prawo pracy coraz mniej różnicuje przywileje dla rodziców naturalnych i przysposabiających. Z istoty macierzyństwa naturalnego wynikają oczywiście prawa, których adoptujący rodzic mieć nie może. Jednak co do zasady sytuacja przyjmujących dziecko do rodziny ma się poprawić wraz z projektem nowelizacji Kodeksu Pracy, przegłosowanej przez Sejm. »

Odsetki za nieprzekazanie w terminie składek do OFE

Aktualizacja: 06.01.2010

W okresie od 1 stycznia do 31 marca tego roku wysokość należnych z tytułu nieprzekazanych w terminie składek do otwartego funduszu emerytalnego wynosi 4,29 proc. »

Eksperci BCC o ograniczaniu barier administracyjnych dla firm

Aktualizacja: 06.01.2010

Projekt ustawy o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców ma charakter systemowy. W dotychczasowym polskim porządku prawnym, jest to jedna z niewielu propozycji legislacyjnych o tak rozbudowanej treści i obejmująca tak znaczną liczbę aktów prawnych przewidzianych do zmiany – uważają eksperci Business Centre Club (BCC). »

Rusza likwidacja Nafty Polskiej

Aktualizacja: 06.01.2010

Zgodnie z zapowiedzią ministra Aleksandra Grada Nafta Polska S.A., nadzorująca spółki z sektora paliwowego i chemicznego, została postawiona w stan likwidacji. Otwarcie procesu nastąpiło 1 stycznia 2010 roku – poinformowało Ministerstwo Skarbu Państwa. »

Udzielanie bonifikat przy zbywaniu nieruchomości na nowych zasadach

Aktualizacja: 06.01.2010

Zmodyfikowano przepisy regulujące tryb udzielania bonifikat przy zbywaniu nieruchomości. Ustawa wprowadzająca te zmiany wejdzie w życie 7 stycznia 2010 roku.Zaproponowane w nowelizacji zmiany mają głównie na celu wyeliminowanie wątpliwości, które pojawiły się w dotychczasowej praktyce stosowania przepisów ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2004 r. Nr 261, poz. 2603 z późn. zm.). »

Dotacje unijne bez badania finansów firmy

Aktualizacja: 05.01.2010

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości nie będzie dokonywać oceny kondycji finansowej przedsiębiorców ubiegających się o unijne dotacje na szkolenia pracowników. »

Euro 2012: kapitał prywatny sfinansuje centra pobytowe

Aktualizacja: 05.01.2010

Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie wykazu przedsięwzięć Euro 2012, przedłożone przez ministra sportu i turystyki. »

Lublin: rozpoczął działalność pierwszy e-sąd

Aktualizacja: 05.01.2010

W dniu 4 stycznia 2010 roku w obecności ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego, swoją oficjalną działalność w Lublinie rozpoczął e-sąd. Prowadzone w nim będą postępowania w trybie EPU (elektroniczne postępowanie upominawcze), dotyczące prostych spraw cywilnych, jak nieuregulowane rachunki za energię, gaz, Internet lub telefon. Wystarczy złożenie przez wierzyciela e-pozwu. »

Instrumenty wspierania eksportu w formule de minimis

Aktualizacja: 05.01.2010

Waldemar Pawlak, minister gospodarki podjął decyzję o przyznawaniu dodatkowych preferencji podczas oceny merytorycznej wniosków o pomoc finansową w ramach instrumentów wsparcia MG dla projektów realizowanych na rynku chińskim. Jednocześnie rosnące zainteresowanie wspieraniem eksportu w formule de minimis oraz mniejsze środki budżetowe w 2010 roku spowodują ograniczenie dofinansowania projektów związanych z pozostałymi rynkami. »

O przyszłości gospodarki zadecyduje budżet

Aktualizacja: 05.01.2010

W 2010 roku szansą dla polskiej gospodarki będzie eksport, gdyż oczekiwane ożywienie na rynkach krajów zachodniej Europy może istotnie wpłynąć na eksporterów. »

Rząd sprecyzował definicje gier hazardowych

Aktualizacja: 05.01.2010

4 stycznia 2010 roku weszło w życie rozporządzenie dotyczące gier hazardowych. Grami losowymi są gry o wygrane nagrody pieniężne lub rzeczowe, których wynik w szczególności zależy od przypadku, a warunki gry określa regulamin. »

Nowe zasady wpisu do KRS

Aktualizacja: 05.01.2010

Uporządkowanie zasad dotyczących wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) spółek prawa handlowego zarejestrowanych w dawnym rejestrze handlowym w tym spółek zawiązanych przed 1 września 1939 r. to zasadnicze cele zmian w „Przepisach wprowadzających ustawę o Krajowym Rejestrze Sądowym”. Projekt ustawy przygotowany przez MG został przyjęty przez rząd 29 grudnia 2009 roku. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Malinowska

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK