| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

GUS: eksport wzrasta, import maleje

Aktualizacja: 13.01.2010

W okresie styczeń - listopad 2009 roku eksport w cenach bieżących wyniósł 384,1 mld zł, a import 416,6 mld zł. W porównaniu z analogicznym okresem 2008 roku eksport wzrósł o 1,5 proc., a import zmniejszył się o 9,4 proc. Ujemne saldo ukształtowało się na poziomie 32,5 mld zł (w analogicznym okresie 2008 roku minus 81,6 mld zł). »

Banki zmniejszyły obroty

Aktualizacja: 13.01.2010

W okresie od stycznia do października 2009 roku sektor bankowy osiągnął wyraźnie niższe wyniki finansowe w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego – poinformował GUS. »

Odwołanie od wypowiedzenia umowy o prace

Aktualizacja: 12.01.2010

Pracownik może wnieść odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę do sądu pracy, w razie nieuzasadnionego lub niezgodnego z prawem wypowiedzenia umowy o pracę przez pracodawcę. »

Listę kierunków zamawianych powinni ustalać przedsiębiorcy

Aktualizacja: 12.01.2010

Ministerstwo Nauki nie monitoruje efektów programu kierunków zamawianych. Za przerwanie nauki na dotowanej przez UE specjalności studentom nie grozi żadna sankcja. Zdaniem ekspertów lista kierunków zamawianych powinna być ustalana przez przedsiębiorców. »

Opodatkowanie nagród w konkursach organizowanych w mediach

Aktualizacja: 11.01.2010

Od wygranych w grach i konkursach pobiera się co do zasady zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 10 proc. wartości nagrody. Jednak zwolniona z PIT jest wartość wygranych w konkursach i grach organizowanych przez środki masowego przekazu jeżeli jednorazowa wartość tych wygranych nie przekracza 760 zł. »

Upadek światowych firm pogrąża polskie przedsiębiorstwa

Aktualizacja: 12.01.2010

Bezpośrednie powiązania własnościowo-kapitałowe sprawiają, ze upadłości za granicą odbijają się na polskich przedsiębiorstwach – podaje Euler Hermes w raporcie „Czy rok 2010 będzie kolejnym okresem dużych upadłości korporacyjnych?” »

Rynek reklamowy ma szansę na wzrost

Aktualizacja: 12.01.2010

Reklamodawcy przestali ciąć budżety, a niektórzy nawet rozważają ich zwiększenie. W tym roku rynek reklamowy ma szanse na kilkuprocentowy wzrost. »

Jest kolejna umowa na budowę odcinku autostrady A4

Aktualizacja: 12.01.2010

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało o podpisaniu umowy na nową inwestycję. Wyłoniono wykonawców autostrady A4 Wierzchosławice – Krzyż. Wartość tego projektu wynosi 543 mln zł. »

Fundusz inwestycyjny wesprze firmy w Europie Środkowo-wschodnią

Aktualizacja: 12.01.2010

Bank Światowy i EBOR należą do założycieli funduszu, który ma wspierać firmy z ok. 15 krajów Europy Środkowej i Wschodniej w walce z kryzysem. Dysponuje on kwotą około 200 mln euro. »

Własna firma jako sposób na bezrobocie

Aktualizacja: 12.01.2010

Osoby długotrwale bezrobotne zdają sobie doskonale sprawę z tego, jak czasem trudno znaleźć zatrudnienie, które będzie spełniało nasze oczekiwania. Z tego też powodu osoby bezrobotne wiele miesięcy poświęcają na znalezienie odpowiedniej dla siebie pracy. Jednak wiele z nich decyduje się na rozpoczęcie własnej działalności, która może być możliwością na stworzenie dla siebie samego miejsca pracy. »

Nowy system przepływu środków unijnych

Aktualizacja: 12.01.2010

Elżbieta Bieńkowska, minister rozwoju regionalnego oraz Tomasz Mironczuk, prezes zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego podpisali umowy o otwarciu pomocniczych rachunków bankowych w BGK, z których dokonywane będą płatności dla części beneficjentów realizujących projekty współfinansowane z funduszy unijnych. »

MI przypomina o usuwaniu śniegu z dachów budynków

Aktualizacja: 12.01.2010

Kontrola prawidłowego utrzymania obiektów budowlanych w okresie zimowym polega na przypominaniu właścicielom i zarządcom budynków o obowiązku usuwania śniegu zalegającego na dachach – przypomina Ministerstwo Infrastruktury. »

Oblodzenia utrudniają ruch pociągów na południu

Aktualizacja: 12.01.2010

Intensywne oblodzenia oraz zamarzający deszcz połączony z opadami śniegu znacznie utrudniają ruch pociągów w południowej Polsce. »

Walka o miejsce w przedszkolu

Aktualizacja: 12.01.2010

Ruszył wyścig o miejsca w żłobkach i przedszkolach. Rodzice koczują nocami przed placówkami i szukają znajomości wśród personelu. Wszystko dlatego, że miejsc w żłobkach i przedszkolach jest dramatycznie mało. »

Ponad 2 tys. pługów zmaga się z zimą na drogach krajowych

Aktualizacja: 12.01.2010

Ponad 2 tys. pługów, w tym ponad 150 nowoczesnych pługów wirnikowych, niemal tysiąc solarek i ponad 100 piaskarek jest wykorzystywanych na drogach krajowych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) – poinformowało Ministerstwo Infrastruktury. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz działa na rynku od 2004 roku. Świadczymy kompleksowe usługi doradztwa prawnego dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK