| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Budowa wizerunku kancelarii prawniczej

Aktualizacja: 20.01.2010

Marketing usług prawniczych w ostatnich latach budził wiele kontrowersji wśród prawników jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby prawnicy podawali informacje o swojej działalności do publicznej wiadomości. »

Cyfrowy Polsat zapłaci karę

Aktualizacja: 20.01.2010

Prawo do zmiany liczby programów telewizyjnych lub radiowych, możliwość zaprzestania nadawania niektórych z nich, bez możliwości odstąpienia od umowy – to postanowienia stosowane przez Cyfrowy Polsat w regulaminie usług. Prezes UOKiK uznała, że takie praktyki naruszają zbiorowe interesy konsumentów i nałożyła na spółkę karę »

Towarzystwa ubezpieczeń na życie łamią prawo

Aktualizacja: 20.01.2010

600 skontrolowanych wzorców umów, 13 sprawdzonych przedsiębiorców, kilkadziesiąt klauzul skierowanych do sądu – to ostatnie działania Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dotyczące ubezpieczeń na życie. Niemal wszyscy przebadani przedsiębiorcy stosowali niezgodne z prawem postanowienia. »

ZUS: Polacy masowo składają wnioski przez Internet

Aktualizacja: 20.01.2010

Już blisko 50 tys. wniosków do ZUS złożyli Polacy za pośrednictwem Elektronicznego Urzędu Podawczego. Popularność uruchomionego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych e-urzędu rośnie w bardzo szybkim tempie – poinformował ZUS. »

Urlop ojcowski dłuższy za rok

Aktualizacja: 20.01.2010

Od dnia 1stycznia 2010 roku każdy ojciec zatrudniony na podstawie umowy o pracę i wychowujący dziecko będzie mógł skorzystać z tzw. urlopu ojcowskiego, tj. dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego. »

Rozpoczęcie postępowania upadłościowego

Aktualizacja: 20.01.2010

Ogłoszenie upadłości może okazać się jedynym rozwiązaniem dla zadłużonej spółki, jednakże może być ono długotrwałe i skomplikowane. Pierwszym krokiem w celu ogłoszenia upadłości jest złożenie wniosku do odpowiedniego sądu. »

Coraz trudniej o unijne dotacje na e-biznes

Aktualizacja: 20.01.2010

Resort rozwoju regionalnego chce ograniczyć liczbę firm, które mogą skorzystać z dotacji. Nawet 80 proc. przedsiębiorców może zrezygnować z konkursu. »

15 mln zł dotacji na realizację projektów IT

Aktualizacja: 20.01.2010

Inkubator Przedsiębiorczości Media 3.0 rozpoczął nabór wniosków on line do projektu. Jego celem jest finansowe i merytoryczne wsparcie pomysłowych i energicznych ludzi w tworzeniu innowacyjnych technologii w szczególności animacji i grafiki 3D, internetu, e-learningu, technologii mobilnych i telekomunikacji. »

Sędziowie odebrali akty powołania

Aktualizacja: 20.01.2010

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński wręczył akty powołania do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego. »

Za cztery lata adres zameldowania zniknie z dowodu i prawa jazdy

Aktualizacja: 20.01.2010

Obowiązek meldunkowy zostanie zastąpiony rejestracją. Na zarejestrowanie miejsca swojego stałego pobytu obywatel będzie miał 30 dni. »

ZUS zwraca część składek niepełnosprawnym przedsiębiorcom

Aktualizacja: 20.01.2010

Niepełnosprawni przedsiębiorcy mogą liczyć na zwrot części składek na ubezpieczenia społeczne. O taką pomoc mogą wnioskować do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. »

Spada optymizm niemieckich analityków

Aktualizacja: 20.01.2010

Styczniowy indeks ZEW, który pokazuje nastroje i opinie dotyczące rozwoju sytuacji gospodarczej w Niemczech wyniósł 47,2 punktu – mniej niż prognozy, których mediana znajdowała się na poziomie równym 50 punktom. »

Zgoda na publikację zdjęcia musi być niewątpliwa

Aktualizacja: 20.01.2010

Zezwolenie na rozpowszechnianie wizerunku może być udzielone w dowolnej formie, ale zgoda nigdy nie może budzić wątpliwości. »

Darmowe szkolenia w Tokio dla menedżerów małych firm

Aktualizacja: 20.01.2010

Centrum Współpracy Przemysłowej Unia Europejska – Japonia zaprasza do składania wniosków aplikacyjnych na sponsorowane przez Unię Europejską szkolenie w Japonii „Human Resources Training Propramme - Japan Industry Insight (HRTP)”. »

Zmiany podatkowe w 2010 roku

Aktualizacja: 20.01.2010

Rok 2010 przyniósł liczne zmiany w podatkach. Nie są to może oprócz VAT zmiany fundamentalne, tym niemniej warto się z nimi zapoznać, bo skutki nieznajomości prawa podatkowego są najczęściej opłakane. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Green OK

Producent biologicznie aktywnych oraz przyjaznych dla środowiska ekologicznych nawozów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »