| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Program „Dłużnik Alimentacyjny” spotkał się z aprobatą gmin

Aktualizacja: 22.01.2010

InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej, Związek Banków Polskich oraz Biuro Informacji Kredytowej wręczą gminom z województwa mazowieckiego Certyfikaty „Gmina dbająca o finanse mieszkańców 2009”. Wyróżnienia zostaną przyznane za udział w programie „Dłużnik Alimentacyjny”. Dzięki wykorzystywaniu systemu wymiany informacji gospodarczych gminy biorące udział w programie odzyskały ponad 245 mln zł. »

Opłaca się zainwestować w nieruchomości za granicą

Aktualizacja: 22.01.2010

Znowu warto inwestować w nieruchomości za granicą, bo są zdecydowanie tańsze niż przed kryzysem. Także umocnienie złotego powoduje, że apartament nad ciepłym morzem kosztuje mniej niż podobny lokal w kraju. »

Polska przyciąga inwestorów z sektora usług

Aktualizacja: 22.01.2010

- Dobry klimat inwestycyjny, wysokie kwalifikacje polskich pracowników, oraz dynamiczny przyrost nowoczesnych powierzchni biurowych to główne atuty Polski wymieniane przez zagranicznych inwestorów z sektora usług – powiedział wiceminister gospodarki Rafał Baniak podczas inauguracji V Forum Outsourcingu, które odbyło się 19 stycznia br. w Warszawie. »

W I kwartale br. produkcja przemysłowa może wzrosnąć o 5 proc.

Aktualizacja: 22.01.2010

Produkcja sprzedana przemysłu w grudniu 2009 roku była wyższa o 7,4 proc. w stosunku do danych sprzed 12 miesięcy. Natomiast w porównaniu z listopadem 2009 roku zmalała o 5,4 proc. Dane te są nieznacznie niższe od oczekiwań analityków Ministerstwa Gospodarki. Prognozują oni w styczniu br. wzrost produkcji o ok. 6 proc., a w pierwszym kwartale 2010 r. na poziomie ok. 5 proc. »

Firmy mogą zgłosić uwagi do umowy handlowej z Singapurem

Aktualizacja: 22.01.2010

Ministerstwo Gospodarki (MG) zaprasza polskich przedsiębiorców do zgłaszania uwag do przygotowywanej przez Komisję Europejską (KE) umowy handlowej z Singapurem. Konsultacje będą prowadzone do 15 lutego 2010 roku. »

Przemysł odnotował wzrost produkcji

Aktualizacja: 22.01.2010

Według informacji Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), w grudniu ubiegłego roku nasz przemysł wyprodukował 7,4 proc. więcej niż w ostatnim miesiącu 2008 rok. To znacznie mniej, niż spodziewali się ekonomiści. Liczyli oni, że produkcja wzrośnie o 11-12 proc. Aż tak dobrze jednak nie było. Ale tendencja wskazująca na poprawę sytuacji została zdecydowanie potwierdzona. »

Alpine Bau przebywa nielegalnie na budowie odcinka A1

Aktualizacja: 22.01.2010

Konsorcjum Alpine Bau, któremu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wypowiedziała w grudniu kontrakt na wykonanie odcinka autostrady A1 od Świerklan do Gorzyczek na Śląsku, od końca grudnia ubiegłego roku przebywa nielegalnie na terenie budowy - o takim postanowieniu Sądu Okręgowego w Warszawie poinformował rzecznik GDDKiA Marcin Hadaj. »

Zobowiązanie przewoźnika w doręczeniu przesyłki

Aktualizacja: 22.01.2010

Co zrobić, kiedy przewoźnik spóźni się z dostarczeniem przesyłki i spowoduje w ten sposób szkodę u nadawcy? Możliwości dochodzenia odszkodowania w takim przypadku są teoretycznie ograniczone do kwoty równej podwójnej wysokości przewoźnego. To z reguły dużo mniej, niż szkoda faktycznie poniesiona. »

Na funduszach akcji polskich zarobimy mniej niż rok temu

Aktualizacja: 22.01.2010

Osiągnięcie wysokich stóp zwrotu przez fundusze inwestycyjne będzie znacznie trudniejsze niż w roku ubiegłym. Duże zyski będą wymagały ryzykownych decyzji. »

Mała pensja może ochronić przez wierzycielem

Aktualizacja: 22.01.2010

Wierzyciel może co do zasady dokonać zajęcia pensji dłużnika u pracodawcy, prawo pracy chroni go jednak, przed pozbawieniem wszelkich środków do życia- pracownicy zarabiający niewielkie pieniądze- mogą w ogóle uniknąć egzekucji. »

NBP: potrzebna jest edukacja ekonomiczna społeczeństwa

Aktualizacja: 22.01.2010

Edukacja ekonomiczna społeczeństwa nie jest w stanie przeciwdziałać kryzysom na rynkach finansowych, ale pozwala łagodzić ich skutki – wskazali uczestnicy seminarium zorganizowanego 21 stycznia br. przez NBP. »

Pracownicy samorządów nie otrzymają podwyżek

Aktualizacja: 21.01.2010

Samorządy będą zatrudniać tylko pracowników zajmujących się funduszami unijnymi. Mimo że kandydatów na jedno stanowisko jest więcej, brakuje wśród nich inżynierów. Gminy mimo trudnej sytuacji finansowej nie zamierzają zwalniać urzędników. »

Ministrowie finansów UE rozmawiali na temat walki z oszustwami podatkowymi

Aktualizacja: 21.01.2010

Minister finansów Jacek Rostowski uczestniczył w posiedzeniu Rady ds. Ekonomicznych i Finansowych (ECOFIN), która odbyła się 19 stycznia br. w Brukseli. »

Firmy wstrzymują się z inwestycjami

Aktualizacja: 21.01.2010

W bankach jest coraz więcej depozytów złożonych przez firmy. Ale na inwestycje przyjdzie pora dopiero, kiedy stanie się pewne, że kryzys na Zachodzie już minął. »

Banki chętniej udzielają kredytu na większe mieszkania

Aktualizacja: 21.01.2010

Duży wzrost średniej krajowej pensji oznacza, że wzrasta zdolność kredytowa Polaków. Banki chętniej udzielą kredytu na większe mieszkania. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Aleksandra Bielicka

Prawnik, specjalista w zakresie prawa konsumenckiego, cywilnego i handlowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK