| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Wiadomości

Prawa małżonków do ulgi odsetkowej

Aktualizacja: 26.01.2010

Nie można kontynuować ulgi odsetkowej, gdy podatnik lub jego małżonek korzystał ze starych ulg mieszkaniowych, również przed zawarciem związku małżeńskiego. »

Rynek spożywczy: nie daj się uwieść promocyjnej cenie

Aktualizacja: 26.01.2010

Eksperci Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów sformułowali szereg zaleceń dla nas wszystkich kupujących artykuły spożywcze. Warto zapoznać się z tymi naprawdę praktycznymi, dobrymi radami. »

Polacy nie ograniczają konsumpcji

Aktualizacja: 26.01.2010

Sprzedaż detaliczna w grudniu 2009 roku wzrosła o 7,2 proc. w porównaniu do ostatniego miesiąca 2008 roku. Największym powodzeniem cieszyły się farmaceutyki i odzież. Zawiodła sprzedaż elektroniki. »

Mniej firm planuje podwyżki pensji

Aktualizacja: 26.01.2010

Na początku tego roku dynamika płac może pokazać tendencję spadkową. Mniej firm planuje podwyżki, a ci przedsiębiorcy, którzy zwiększą wynagrodzenie informują o mniejszych wzrostach – zaznaczają eksperci NBP w styczniowym raporcie dotyczącym kondycji firm. »

Kara za nieuczciwą reklamę na rynku telekomunikacyjnym

Aktualizacja: 26.01.2010

Notebook z modemem za 1 zł, Najszybszy internet w komórce. Bez limitu; Telefonia cyfrowa za 1 zł przez 2 miesiące – m.in. takimi hasłami Aster, Vobis oraz operator sieci Era kusiły konsumentów. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznała, że spółki wprowadziły konsumentów w błąd i nałożyła karę finansową w łącznej wysokości ponad 9 mln zł. »

Optymistyczne nastroje inwestorów giełdowych

Aktualizacja: 26.01.2010

Kiepskie dane z rynku nieruchomości w USA w poniedziałek nie zrobiły wrażenia na inwestorach – przez całą sesję giełdowe indeksy poruszały się powyżej poziomów z piątku. »

Decyzje podatkowe – skutki prawne

Aktualizacja: 26.01.2010

Zgodnie z przepisami Ordynacji podatkowej wykonaniu co do zasady podlegają decyzje ostateczne, a decyzje nieostateczne tylko wtedy, gdy został im nadany rygor natychmiastowej wykonalności. »

Autostradę A1 Stryków – Pyrzowice wybuduje GDDKiA

Aktualizacja: 26.01.2010

Autostrada A1 na odcinku Stryków - Pyrzowice nie będzie budowana w systemie koncesyjnym. Konsorcjum Autostrada Południe SA do 22 stycznia 2010 roku nie zapewniło finansowania tego projektu, do czego zobowiązało się w umowie koncesyjnej z 22 stycznia 2009 roku co automatycznie oznacza, że straciło możliwość budowy i eksploatacji tego odcinka autostrady A1. »

Szerszy kręg osób stosujących kasy fiskalne

Aktualizacja: 26.01.2010

Ministerstwo Finansów w I półroczu 2010 roku przedstawi projekt rozporządzenia, które rozszerzy krąg osób stosujących kasy fiskalne. »

Rozwój firm hamuje mały popyt i wahania walutowe

Aktualizacja: 26.01.2010

Pod koniec 2009 roku tempo poprawy sytuacji w sektorze przedsiębiorstw nieco osłabło,przy nieprzerwanie rosnącym optymizmie oczekiwań na 2010 rok – wynika z raportu dotyczącego kondycji przedsiębiorstw Narodowego Banku Polskiego (NBP). »

Spółki z Rumunii podwójnie notowane

Aktualizacja: 26.01.2010

Rumuńska giełda derywatów Sibex uruchomiła rynek akcji, co tworzy nowe możliwości współpracy i korzyści dla polskiego rynku kapitałowego – informuje Giełda Papierów Wartościowych (GPW). »

NewConnect odnotowuje rekordowe obroty

Aktualizacja: 26.01.2010

W minionym tygodniu (18-22 stycznia br.) wartość obrotów na rynku NewConnect była najwyższa w historii i wyniosła 128,2 mln zł. To o 56 proc. większe tygodniowe obroty od dotychczasowego rekordu zanotowanego w okresie 11-15 stycznia br. (81,90 mln zł). »

Kredyty na mieszkanie będą coraz bardziej dostępne

Aktualizacja: 25.01.2010

Początek 2009 roku przyniósł dalsze pogorszenie warunków udzielania kredytów mieszkaniowych. Jednak w tym roku specjaliści spodziewają się łagodzenia polityki kredytowej. »

MSWiA: trwa usuwanie awarii energetycznych

Aktualizacja: 25.01.2010

Około 10 tys. odbiorców na terenie całego kraju jest odciętych od dostaw energii elektrycznej. Najwięcej domostw bez prądu jest w Małopolsce i na Dolnym Śląsku – informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA). »

reklama

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Struzik

Dyrektor Zarządzający internetowego serwisu pracy MonsterPolska.pl, polskiego oddziału międzynarodowej grupy Monster.com.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »