| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Ile zapłaci przewoźnik za korzystanie z przystanków

Aktualizacja: 03.02.2010

Za korzystanie przez przewoźnika z przystanków, których właścicielem jest gmina, opłaty nie będą mogły być wyższe niż 0,05 zł za jedno zatrzymanie. »

Rząd zachęca firmy do wdrożenia „zielonych technologii”

Aktualizacja: 03.02.2010

Tylko do 8 lutego przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje zielone technologie do konkursu Ministerstwa Środowiska GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii. Najlepsze technologie włączone będą w kompleksowy program szkoleń i doradztwa, który pozwoli rozwinąć ich skrzydła i umożliwią Polsce włączenie się w globalny „zielony” rynek technologii. »

Wyrok sądu kończy sprawę piekarza z Legnicy

Aktualizacja: 03.02.2010

Naczelny Sąd Administracyjny zakończył głośną sprawę przedsiębiorcy z Legnicy. Zdaniem sądu nieodpłatne przekazywanie pieczywa ze zwrotów na cele charytatywne było darowizną opodatkowaną VAT, a nie likwidacją towaru. »

Konto z dostępem do wszystkich bankomatów

Aktualizacja: 03.02.2010

Banki coraz częściej myślą o wygodzie swoich klientów oferując konta pozwalające bez prowizji korzystać ze wszystkich bankomatów w kraju. W trzech bankach - Deutsche Banku, Meritum Banku i Volkswagen Bank direct - takie konta są zupełnie bezpłatne. W innych, za prowadzenie trzeba oczywiście zapłacić – nawet 287 zł rocznie. »

Rozliczenie PIT przesuwa się do 1 marca

Aktualizacja: 03.02.2010

Ostatnim dniem na wypełnienie informacji PIT-11, PIT-8C, PIT-8S przez płatników jest 1 marca. Termin się przesuwa, bo 28 lutego to niedziela. »

Łatwiej o kredyty mieszkaniowe

Aktualizacja: 01.02.2010

Indeks dostępności kredytowej obrazujący rynek kredytów hipotecznych gwałtownie skoczył w styczniu do rekordowego poziomu 107,52 pkt. »

Wypowiedzenie umowy o pracę e-mailem

Aktualizacja: 01.02.2010

Pracodawca może wypowiedzieć umowę o pracę drogą elektroniczną tylko wtedy, gdy w firmie przewidziana jest taka forma komunikacji i obie strony wyraziły na to zgodę. »

Wskaźnik PMI lekko wyhamował

Aktualizacja: 01.02.2010

Wskaźnik aktywności gospodarczej polskiego sektora przemysłowego PMI, wyliczany przez firmę Markit we współpracy z HSBC, wyniósł w styczniu 51 punktów. »

Kontrola temperatury w miejscu pracy

Aktualizacja: 01.02.2010

Podczas kontroli inspektorzy pracy sprawdzają, czy pracodawca zapewnia m.in. właściwą temperaturę w firmie. Za nieprzestrzeganie tych wymagań grozi grzywna. »

Radosław Sikorski reprezentował Polskę w Davos

Aktualizacja: 01.02.2010

29 stycznia 2010 roku Radosław Sikorski, minister spraw zagranicznych RP, decyzją Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska, reprezentował stronę rządową w trakcie Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. »

MF: roczna dynamika cen konsumpcyjnych może wynieść 3,5 proc.

Aktualizacja: 01.02.2010

Ministerstwo Finansów podało komunikat na temat prognozowanej dynamiki cen konsumpcyjnych w styczniu 2010 roku. »

Styczniowe wskaźniki PMI dla przemysłu Europy

Aktualizacja: 01.02.2010

Jak podała firma Markit Economics, styczniowy odczyt wskaźnika menedżerów logistyki dla polskiego przemysłu (Purchasing Managers’ Index, "PMI") był niższy o 1,4 pkt. w porównaniu z grudniową wartością. Obecnie wynosi on 51 pkt., to znacznie mniej, niż spodziewaliśmy się. Jest to efekt spowolnienia tempa wzrostu zamówień oraz produkcji. »

Czynny udział podatnika w postępowaniu podatkowym

Aktualizacja: 01.02.2010

Czynny udział podatnika w postępowaniu podatkowym, to jeden z istotniejszych elementów tego postępowania. Artykuł 123 ordynacji podatkowej wyraźnie stwierdza, że organy podatkowe obowiązane są zapewnić stronom czynny udział w każdym stadium postępowania, a przed wydaniem decyzji umożliwić im wypowiedzenie się, co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań. »

Banki kuszą klientów lokatami internetowymi

Aktualizacja: 01.02.2010

Coraz więcej banków proponuje szybkie założenie lokaty przez Internet bez wychodzenia z domu. Lokatę internetową, bez konieczności posiadania rachunku ma w swojej ofercie już pięć instytucji. »

Wykryto kolejne zmowy cenowe

Aktualizacja: 01.02.2010

Ustalanie cen towarów lub usług jest jednym z najcięższych naruszeń prawa konkurencji. Przedsiębiorcy nie zawsze o tym jednak pamiętają – tylko w ciągu ostatnich tygodni prezes UOKiK wydała trzy decyzje dotyczące porozumień cenowych, a na przedsiębiorców nałożono łączne kary ponad 253 tys. zł. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Łodygowska

Prawnik, autorka bloga prawniczego dla kobiet w ciąży i młodych Mam www.matkaprawnik.pl. Specjalizuje się w prawie pracy, opiece okołoporodowej i ubezpieczeniach społecznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »