| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Ustalenie wysokości starej emerytury

Aktualizacja: 08.02.2010

Osoby, które zachowały prawo do obliczenia emerytury na dotychczas obowiązujących zasadach, powinny przedstawić w ZUS dokumenty poświadczające najwyższe zarobki z dziesięciu kolejnych albo 20 dowolnie wybranych lat. Wysokość emerytury zależy także od stażu pracy i kwoty bazowej. »

Biznesmeni mogą otrzymać najniższą emeryturę

Aktualizacja: 08.02.2010

Osoby prowadzące własną firmę bardzo często odprowadzają do ZUS jedynie podstawową stawkę. Prywatni przedsiębiorcy, którzy nie pomyślą zawczasu o oszczędzaniu w III filarze emerytalnym, mogę w przyszłości otrzymać najniższą emeryturę w kraju. »

Rozlicz w terminie PIT za 2009 rok

Aktualizacja: 08.02.2010

Podatnik, który w 2009 roku uzyskiwał jakiekolwiek dochody, musi najpóźniej 30 kwietnia 2010 r. wykazać je w składanym do urzędu skarbowego zeznaniu PIT. Za spóźnienie podatnik może zostać ukarany sankcjami karnymi skarbowymi. »

Są szacunkowe dane o wykonaniu budżetu państwa

Aktualizacja: 05.02.2010

Ministerstwo Finansów podało szacunkowe dane o wykonaniu budżetu państwa za okres styczeń - grudzień 2009 roku. »

Złoty na łasce dolara

Aktualizacja: 05.02.2010

Uwagę inwestorów i analityków, śledzących nasz rynek walutowy, zajmują najczęściej rozważania i spekulacje na temat przyczyn siły lub słabości złotego. W krótkich okresach być może uzasadnione jest doszukiwanie się w tych wahaniach najróżniejszych czynników. »

Beneficjenci dotacji unijnych wskażą wydatki w jednym dokumencie

Aktualizacja: 05.02.2010

Beneficjenci unijnych dotacji doczekali się od dawna obiecywanego udogodnienia. Zamiast dołączać do wniosku gruby plik faktur, będzie można wykazywać wszystkie wydatki w jednym dokumencie. »

Co warto wiedzieć o intercyzie

Aktualizacja: 05.02.2010

Intercyza jest potrzebna tym małżonkom, którym zależy na zachowaniu majątków, których dorobili się już po zawarciu małżeństwa. Wszystko to, co małżonkowie posiadali przez wstąpieniem w związek małżeński zawsze wchodzi do ich majątku odrębnego i spisywanie intercyzy nie jest konieczne. »

UOKiK wydał dwie zgody na koncentracje

Aktualizacja: 05.02.2010

Prezes UOKiK wydała dwie decyzje zezwalające na koncentracje przedsiębiorców. Przejęcie spółki Polmozbyt Jelcz przez Agencję Rozwoju Przemysłu oraz przedsiębiorstwa Agrifirm przez Cehave nie naruszy konkurencji na terenie Polski. »

Banki chętniej finansują firmy

Aktualizacja: 05.02.2010

Banki chętniej niż poprzednio udzielają pożyczek na zakup domu czy mieszkania. Ożywienie widać także w finansowaniu przedsiębiorstw. »

Rząd pracuje nad bezpieczeństwem na drogach

Aktualizacja: 05.02.2010

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz o zmianie niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. »

Opieka zdrowotna podczas zimowego wypoczynku

Aktualizacja: 05.02.2010

Przed wyjazdem na narty w Alpy należy wyrobić europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego. W sytuacji urazu czy wypadku NFZ zapłaci za leczenie. Fundusz sfinansuje również transport sanitarny, ale tylko pod warunkiem, że zgodę na to wyrazi jego prezes. »

Prawie 8 mln zł na wspieranie programów z zakresu opieki nad rodziną

Aktualizacja: 05.02.2010

Minister Pracy i Polityki Społecznej informuje, że działając na podstawie ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2009r. Nr 175, poz.1362, z póź. zm.), w roku 2010 będzie udzielać dotacji celowych na finansowe wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w budowaniu lokalnego systemu opieki nad dzieckiem i rodziną. W bieżącym roku na realizację tego zadania przeznaczono kwotę 7,8 mln zł. »

Dodatkowy koszt kredytów ratalnych to ubezpieczenie

Aktualizacja: 05.02.2010

Zakupy na raty opłacają się tylko przy promocyjnych ofertach nie obciążonych ubezpieczeniem. »

Morgan Stanley: euro przewartościowane o 19 proc.

Aktualizacja: 05.02.2010

Ekonomiści oczekują, że w styczniu bezrobocie w USA pozostało na poziomie 10 proc., ale powoli zaczynają powstawać nowe miejsca pracy. Analitycy Morgan Stanley twierdzą, że euro jest przewartościowane o 19 proc. »

Sprawozdawczość dla bilansu płatniczego

Aktualizacja: 05.02.2010

Od tego roku podmioty uczestniczące w obrotach z zagranicą są zobowiązane do dostarczania do NBP danych według nowych zasad. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Cieśluk

Aplikant adwokacki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »