| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Złoty na łasce dolara

Aktualizacja: 05.02.2010

Uwagę inwestorów i analityków, śledzących nasz rynek walutowy, zajmują najczęściej rozważania i spekulacje na temat przyczyn siły lub słabości złotego. W krótkich okresach być może uzasadnione jest doszukiwanie się w tych wahaniach najróżniejszych czynników. »

Beneficjenci dotacji unijnych wskażą wydatki w jednym dokumencie

Aktualizacja: 05.02.2010

Beneficjenci unijnych dotacji doczekali się od dawna obiecywanego udogodnienia. Zamiast dołączać do wniosku gruby plik faktur, będzie można wykazywać wszystkie wydatki w jednym dokumencie. »

Co warto wiedzieć o intercyzie

Aktualizacja: 05.02.2010

Intercyza jest potrzebna tym małżonkom, którym zależy na zachowaniu majątków, których dorobili się już po zawarciu małżeństwa. Wszystko to, co małżonkowie posiadali przez wstąpieniem w związek małżeński zawsze wchodzi do ich majątku odrębnego i spisywanie intercyzy nie jest konieczne. »

UOKiK wydał dwie zgody na koncentracje

Aktualizacja: 05.02.2010

Prezes UOKiK wydała dwie decyzje zezwalające na koncentracje przedsiębiorców. Przejęcie spółki Polmozbyt Jelcz przez Agencję Rozwoju Przemysłu oraz przedsiębiorstwa Agrifirm przez Cehave nie naruszy konkurencji na terenie Polski. »

Banki chętniej finansują firmy

Aktualizacja: 05.02.2010

Banki chętniej niż poprzednio udzielają pożyczek na zakup domu czy mieszkania. Ożywienie widać także w finansowaniu przedsiębiorstw. »

Rząd pracuje nad bezpieczeństwem na drogach

Aktualizacja: 05.02.2010

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz o zmianie niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. »

Opieka zdrowotna podczas zimowego wypoczynku

Aktualizacja: 05.02.2010

Przed wyjazdem na narty w Alpy należy wyrobić europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego. W sytuacji urazu czy wypadku NFZ zapłaci za leczenie. Fundusz sfinansuje również transport sanitarny, ale tylko pod warunkiem, że zgodę na to wyrazi jego prezes. »

Prawie 8 mln zł na wspieranie programów z zakresu opieki nad rodziną

Aktualizacja: 05.02.2010

Minister Pracy i Polityki Społecznej informuje, że działając na podstawie ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2009r. Nr 175, poz.1362, z póź. zm.), w roku 2010 będzie udzielać dotacji celowych na finansowe wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w budowaniu lokalnego systemu opieki nad dzieckiem i rodziną. W bieżącym roku na realizację tego zadania przeznaczono kwotę 7,8 mln zł. »

Dodatkowy koszt kredytów ratalnych to ubezpieczenie

Aktualizacja: 05.02.2010

Zakupy na raty opłacają się tylko przy promocyjnych ofertach nie obciążonych ubezpieczeniem. »

Morgan Stanley: euro przewartościowane o 19 proc.

Aktualizacja: 05.02.2010

Ekonomiści oczekują, że w styczniu bezrobocie w USA pozostało na poziomie 10 proc., ale powoli zaczynają powstawać nowe miejsca pracy. Analitycy Morgan Stanley twierdzą, że euro jest przewartościowane o 19 proc. »

Sprawozdawczość dla bilansu płatniczego

Aktualizacja: 05.02.2010

Od tego roku podmioty uczestniczące w obrotach z zagranicą są zobowiązane do dostarczania do NBP danych według nowych zasad. »

Nowa sprawozdawczość dla bilansu płatniczego

Aktualizacja: 05.02.2010

Narodowy Bank Polski uprzejmie informuje, że z dniem 1 stycznia 2010 roku weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 23 października 2009 roku określające obowiązki sprawozdawcze rezydentów innych niż banki w zakresie danych dotyczących bilansu płatniczego i międzynarodowej pozycji inwestycyjnej (Dziennik Ustaw z 2009 r. Nr 184, poz. 1437). »

Gold Finance: można zarobić na spadkach cen surowców

Aktualizacja: 05.02.2010

Gold Finance wprowadził produkt inwestycyjny „Kareta”, dający 100 proc. gwarancji kapitału na koniec okresu inwestycji. Umożliwia on pomnażanie środków poprzez jednorazową wpłatę zaledwie 20 proc. zadeklarowanej kwoty. »

Zasiłek dla bezrobotnych wynosi 717 zł

Aktualizacja: 05.02.2010

W związku ze zmianami wprowadzonymi do ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 roku o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, zmianie uległa wysokość zasiłku dla bezrobotnych stanowiąca podstawę do naliczania świadczenia integracyjnego, wypłacanego uczestnikom zajęć w Centrach Integracji Społecznej. »

300 mln zł na realizację programu aktywizacji zawodowej

Aktualizacja: 05.02.2010

Osoby młode stanowią grupę, która w szczególnie bolesny sposób odczuwa skutki kryzysu gospodarczego, mającego przełożenie na trudną sytuację na rynku pracy. Istnieje zatem uzasadniona potrzeba intensyfikacji działań ułatwiających młodym ludziom zaistnienie na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Integra Consulting Poland

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK