| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Wiadomości

Zaskarżenie postanowienia w przedmiocie kosztów procesów niekonstytucyjne

Aktualizacja: 12.02.2010

Uniemożliwienie zaskarżenia postanowienia w przedmiocie kosztów procesu zasądzonych po raz pierwszy przez sąd drugiej instancji jest niezgodne z konstytucją.W dniu 9 lutego 2010 roku Trybunał Konstytucyjny rozpoznał skargę konstytucyjną spółki "Metal Color Polska" dotyczącą braku prawa do zaskarżenia postanowienia w przedmiocie kosztów procesu zasądzonych po raz pierwszy przez sąd drugiej instancji. »

Rzecznik Praw Obywatelskich o ustanowieniu obrońcy z wyboru

Aktualizacja: 12.02.2010

Rzecznik Praw Obywatelskich ponownie wystąpił do Ministra Sprawiedliwości w sprawie braku prawnej możliwości ustanowienia obrońcy z wyboru w postępowaniu w sprawach o wykroczenie na etapie czynności wyjaśniających. »

Kurs przygotowawczy na aplikację radcowską

Aktualizacja: 12.02.2010

Rada Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu informuje, że organizuje kurs przygotowawczy na aplikację radcowską w roku 2010/2013, który obejmuje program wymagany od kandydata na aplikację zgodnie z ustawą o radcach prawnych z dnia 30.06.2005 r. »

GPW wypadła najsłabiej

Aktualizacja: 12.02.2010

Nasza giełda należała w czwartek (11 lutego br.) do najsłabszych w Europie. Pod względem skali spadków przez większą część dnia dorównywał nam tylko parkiet w Rydze, później dołączył Madryt. »

Stanowisko NRA w sprawie portali internetowych

Aktualizacja: 12.02.2010

Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej wydało stanowisko w sprawie portali internetowych, które zawierają anonimowe oceny ich pracy. »

Przyznawanie świadczeń rodzinnych na nowych zasadach

Aktualizacja: 12.02.2010

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych, przedłożony przez ministra pracy i polityki społecznej. »

Szkoły językowe będą zwolnione z płacenia VAT

Aktualizacja: 12.02.2010

Zwolnieniem z VAT będą objęte szkoły języków obcych, posiadające akredytację w rozumieniu przepisów o systemie oświaty. »

Brak ożywienia na rynku nieruchomości w Ameryce

Aktualizacja: 11.02.2010

W IV kwartale minionego roku odsetek zadłużonych Amerykanów z tytułu kredytów hipotecznych, których nieruchomość jest warta mniej od wielkości zobowiązania wzrósł do 21,4 proc. Kwartał wcześniej wynosił 21 proc., wciąż jest jednak mniejszy niż w II kwartale 2009 r., kiedy wynosił 23 proc. »

Banki pożyczają pieniądze na spłatę podatku

Aktualizacja: 11.02.2010

MultiBank i Millennium będą pożyczać pieniądze na podatek od osób fizycznych, inne banki wykorzystują PIT jako element weryfikacji zdolności kredytowej klienta. »

Nastolatkowie lekceważą zagrożenia w sieci

Aktualizacja: 11.02.2010

Z raportu wynika, że 50 proc. nastolatków umieszcza w Internecie informacje na swój temat, nie zawsze zdając sobie sprawę z konsekwencji. »

Ekipa Barroso ma poparcie PE

Aktualizacja: 11.02.2010

Nowa ekipa przewodniczącego Barroso uzyskała poparcie Parlamentu Europejskiego.  »

Europejczycy nie korzystają z numeru alarmowego 112

Aktualizacja: 11.02.2010

Większość Europejczyków nie wie, że z dowolnego miejsca w Europie można zadzwonić pod numer 112, aby wezwać policję, straż pożarną lub karetkę pogotowia ratunkowego. »

Koszty przelewów zza granicy

Aktualizacja: 11.02.2010

Najczęściej nie można precyzyjnie określić, ile ostatecznie kosztuje przelew do Polski. Bank przyjmujący przelew podaje tylko swoją prowizję. A są jeszcze pośrednicy i bank odbiorca przelewu, którzy także mogą pobrać jakieś opłaty. »

Zacieśniając politykę pieniężną trzeba rozwiązać szereg programów

Aktualizacja: 11.02.2010

Fed planuje pozostawić stopy procentowe na rekordowo niskim poziomie przez "wydłużony okres". Przed zacieśnieniem polityki pieniężnej bank centralny musi rozwiązać szereg programów. »

Kolejna sesja na przeczekanie

Aktualizacja: 11.02.2010

Wczorajszy handel po raz kolejny nie wniósł niczego specjalnie nowego do obrazu rynku. Trochę śmielej mogą poczynać sobie dziś niedźwiedzie, po wczorajszych zapowiedziach Bena Bernanke. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Duraj

doktor hab. nauk prawnych, ekspert z zakresu prawa pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »