| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Mimo obietnic rozliczenia PIT nie są prostsze

Aktualizacja: 12.02.2010

Podsumowaliśmy 18 lat obowiązywania ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przez ostatnie lata efektywna stawka PIT utrzymuje się na podobnym poziomie. Mimo obietnic uproszczeń, rozliczenia nie są prostsze, a zeznań zamiast ubywać, przybyło. »

Giełda: lepsze otwarcie i gorsze zamknięcie

Aktualizacja: 12.02.2010

Czwartkowa sesja na giełdach w Europie upłynęła w konwencji przyjętej przez rynki od kilku dni. Lepsze otwarcie, a później stopniowe pogorszenie nastrojów. »

Najbliższy egzamin aktuarialny w marcu br.

Aktualizacja: 12.02.2010

Stosownie do § 3 ust. 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 listopada 2003 r. w sprawie zakresu obowiązujących tematów egzaminów aktuarialnych oraz trybu przeprowadzania tych egzaminów (Dz. U. Nr 211, poz. 2054) Urząd Komisji Nadzoru Finansowego informuje, iż najbliższy egzamin aktuarialny odbędzie się w dniu 15 marca 2010 r. »

Wzrost kredytów konsumpcyjnych

Aktualizacja: 12.02.2010

Wartość kredytów konsumpcyjnych w polskim sektorze bankowym wzrosła w 2009 r. o 13,2 proc., do 154,5 mld zł. Dane wskazują takŜe na znaczący wzrost kredytów nie spłacanych regularnie – ich udział w kredytach konsumpcyjnych ogółem zwiększył się z 6,6 proc. do 10,8 proc. »

Europejczycy pozytywnie oceniają swoje perspektywy

Aktualizacja: 12.02.2010

Europejczycy są dość zadowoleni ze swojej sytuacji osobistej, ale mniej podoba im się klimat gospodarczy i społeczny w ich krajach. »

Świadczenia alimentacyjne dla pełnoletnich rodziców?

Aktualizacja: 12.02.2010

Rzecznik Praw Obywatelskich wniósł do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją RP przepisu ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów. Przepis ten odbierał prawo do świadczeń z funduszu alimentacyjnego osobom pełnoletnim posiadającą własne dziecko. Trybunał będzie musiał wkrótce zająć stanowisko w tej kwestii. Nie wykluczone, że wkrótce osoby pełnoletnie posiadające własne dziecko będą mogły liczyć na świadczenia z funduszu alimentacyjnego. »

MS o działalności sądów w 2009 roku

Aktualizacja: 12.02.2010

Ministerstwo Sprawiedliwości podało informacje jak wyglądała działalność sądów w roku 2009. »

Zaskarżenie postanowienia w przedmiocie kosztów procesów niekonstytucyjne

Aktualizacja: 12.02.2010

Uniemożliwienie zaskarżenia postanowienia w przedmiocie kosztów procesu zasądzonych po raz pierwszy przez sąd drugiej instancji jest niezgodne z konstytucją.W dniu 9 lutego 2010 roku Trybunał Konstytucyjny rozpoznał skargę konstytucyjną spółki "Metal Color Polska" dotyczącą braku prawa do zaskarżenia postanowienia w przedmiocie kosztów procesu zasądzonych po raz pierwszy przez sąd drugiej instancji. »

Rzecznik Praw Obywatelskich o ustanowieniu obrońcy z wyboru

Aktualizacja: 12.02.2010

Rzecznik Praw Obywatelskich ponownie wystąpił do Ministra Sprawiedliwości w sprawie braku prawnej możliwości ustanowienia obrońcy z wyboru w postępowaniu w sprawach o wykroczenie na etapie czynności wyjaśniających. »

Kurs przygotowawczy na aplikację radcowską

Aktualizacja: 12.02.2010

Rada Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu informuje, że organizuje kurs przygotowawczy na aplikację radcowską w roku 2010/2013, który obejmuje program wymagany od kandydata na aplikację zgodnie z ustawą o radcach prawnych z dnia 30.06.2005 r. »

GPW wypadła najsłabiej

Aktualizacja: 12.02.2010

Nasza giełda należała w czwartek (11 lutego br.) do najsłabszych w Europie. Pod względem skali spadków przez większą część dnia dorównywał nam tylko parkiet w Rydze, później dołączył Madryt. »

Stanowisko NRA w sprawie portali internetowych

Aktualizacja: 12.02.2010

Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej wydało stanowisko w sprawie portali internetowych, które zawierają anonimowe oceny ich pracy. »

Przyznawanie świadczeń rodzinnych na nowych zasadach

Aktualizacja: 12.02.2010

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych, przedłożony przez ministra pracy i polityki społecznej. »

Szkoły językowe będą zwolnione z płacenia VAT

Aktualizacja: 12.02.2010

Zwolnieniem z VAT będą objęte szkoły języków obcych, posiadające akredytację w rozumieniu przepisów o systemie oświaty. »

Brak ożywienia na rynku nieruchomości w Ameryce

Aktualizacja: 11.02.2010

W IV kwartale minionego roku odsetek zadłużonych Amerykanów z tytułu kredytów hipotecznych, których nieruchomość jest warta mniej od wielkości zobowiązania wzrósł do 21,4 proc. Kwartał wcześniej wynosił 21 proc., wciąż jest jednak mniejszy niż w II kwartale 2009 r., kiedy wynosił 23 proc. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Myloview.pl

Fachowcy branży designu wnętrzarskiego, postanowili stworzyć miejsce dla użytkowników internetu, które pozwoli na wybór dekoracji ściennej najwyżej jakości - myloview.pl. Platforma artystyczna myloview.pl, to sklep internetowy, który pozwoli Państwu na wyposażenie wnętrz oryginalnymi naklejkami, muralami, fototapetami oraz obrazami.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »