| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Gold Finance: GPW nie zaliczyła udanych sesji

Aktualizacja: 15.02.2010

Ostatnich pięciu sesji warszawska giełda z pewnością nie może zaliczyć do udanych. Choć główne indeksy zdołały powstrzymać trwającą od trzech tygodni spadkową serię, to o poprawie nastrojów trudno mówić. Wskaźnik największych spółek zyskał niemal 1 proc. a indeks szerokiego rynku 1,15 proc. »

Już cztery banki pożyczą więcej niż warte jest mieszkanie

Aktualizacja: 15.02.2010

Kredyty hipoteczne o wartości przekraczającej cenę nieruchomości zaczynają wracać do gry. Po Allianzie, na finansowanie w całości mieszkania i kosztów okołokredytowych zdecydowały się również mBank i MultiBank (oba należą do BRE Banku). »

Zasady podwyższania emerytur wojskowych niezgodne z konstytucją

Aktualizacja: 15.02.2010

Trybunał Konstytucyjny rozpoznał wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich dotyczący zasad podwyższania emerytur wojskowych. »

Zmienią się zasady zatrudniania na czas określony

Aktualizacja: 15.02.2010

Partnerzy społeczni, przy poparciu rządu, pracują nad zmianą przepisów m.in. o czasie pracy. Nowe przepisy mają ograniczyć możliwość zawierania długoterminowych umów. Z dopłat do pensji mają korzystać firmy z branż lub regionów, które będą przechodzić kryzys. »

Co oznacza stwierdzenie trwałości decyzji ostatecznych

Aktualizacja: 15.02.2010

W postępowaniu podatkowym obowiązuje zasada trwałości decyzji ostatecznych. Oznacza to, że decyzje, od których nie służy odwołanie w postępowaniu podatkowym, są ostateczne. »

Odstąpienie od umowy z deweloperem może być bardzo kosztowne

Aktualizacja: 12.02.2010

Średnio w przypadku jednej na 10 inwestycji deweloperskich występują opóźnienia w przekazywaniu mieszkań nabywcom – wskazują dane Home Broker. Opóźnienia zwykle nie przekraczają kwartału, aczkolwiek sytuacja różni się w poszczególnych miastach. Kupujący rzadko korzystają z przysługującego im prawa odstąpienia od umowy z deweloperem. »

Kredytobiorcy czekają na publikację projekcji stóp procentowych

Aktualizacja: 12.02.2010

Sławomir Skrzypek chce publikować projekcję stóp procentowych banku centralnego. Jeśli będzie ona wiarygodna, może stać się użytecznym narzędziem dla kredytobiorców. »

Ulga prorodzinna czasem tylko dla biologicznych rodziców

Aktualizacja: 12.02.2010

Ojczym czy macocha, która wychowuje ze współmałżonkiem jego dzieci z poprzedniego związku, nie może odliczyć ulgi prorodzinnej. »

Opłaca się złożyć wniosek o emeryturę w lutym

Aktualizacja: 12.02.2010

O 5,3 proc. wzrośnie od marca kwota bazowa. Jednak marcowa waloryzacja prawie wyrówna zysk osoby, która poczeka na złożenie wniosku o emeryturę do marca i otrzyma ją wyższą ze względu na podniesioną kwotę bazową. Wniosek o emeryturę w marcu oznacza jednak na pewno brak lutowej wypłaty. »

Warsztaty dla wnioskodawców w Programie dla Europy Środkowej

Aktualizacja: 12.02.2010

9 marca 2010 r. w Warszawie odbędzie się szkolenie adresowane do wszystkich polskich instytucji przygotowujących wnioski o dofinansowanie projektów w ramach Programu dla Europy Środkowej. Termin rejestracji upływa 25 lutego br. »

Łódź: szkolenia dla zainteresowanych pozyskaniem dotacji unijnych

Aktualizacja: 12.02.2010

Portal Funduszy Europejskie zaprasza osoby zainteresowane pozyskiwaniem dotacji unijnych do udziału 22-23 lutego 2010 r. w bezpłatnym szkoleniu pt.: „W drodze po unijne pieniądze – wypełnianie wniosku w ramach Regionalnego Programu Województwa Łódzkiego i studium wykonalności - działania I.5, II.2, oraz biznes plan - działanie IV.3”. »

Kolejne monety na aukcji Kolekcjoner

Aktualizacja: 12.02.2010

„Szwoleżer Gwardii Cesarza Napoleona I” to kolejny temat w serii monet „Historia Jazdy Polskiej”, którą NBP emituje od 2006 r. Już od poniedziałku, 15 lutego br., srebrne i złote monety ze szwoleżerem będzie można nabyć na aukcjach w serwisie Kolekcjoner. »

Gdańsk: warsztaty „Euro dla przedsiębiorców”

Aktualizacja: 12.02.2010

W dniach 25-26 lutego 2010 r. w Gdańsku odbędą się warsztaty poświęcone zdobywaniu wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności, związanych z pozyskiwaniem Funduszy Europejskich na rozwój firmy. »

Banki chętnie udzielą kredytu na całą nieruchomość

Aktualizacja: 12.02.2010

W ciągu ostatnich kilku tygodni aż sześć banków zwiększyło maksymalną wartość kredytów, jakich mogą udzielić w relacji do ceny kupowanego domu czy mieszkania. Ale uwaga: banki finansujące zakup całej nieruchomości zwykle restrykcyjnie liczą zdolność kredytową. »

MF: 1 proc. podatku – dodatkowe wyjaśnienia

Aktualizacja: 12.02.2010

W związku z medialnymi doniesieniami Ministerstwo Finansów raz jeszcze podaje szczegóły przekazywania 1 proc. podatku. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Gąsecka

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK