| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Wiadomości

Polskie porty lotnicze potrzebują większych inwestycji

Aktualizacja: 18.02.2010

Powinniśmy dziś dyskutować nad tym co zrobić, żeby w polskich portach było więcej inwestycji, lepsza obsługa pasażerów, aby zmniejszać koszty w transporcie lotniczym – powiedział sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Tadeusz Jarmuziewicz podczas III Międzynarodową Konferencję „Lotnisko 2010” , która odbyła się w Warszawie. »

RM przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy Prawa telekomunikacyjnego

Aktualizacja: 18.02.2010

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo telekomunikacyjne, przedłożony przez Ministra Infrastruktury. W związku z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ze stycznia 2009 roku zmieniono definicję abonenta. Będzie nim podmiot, który jest stroną umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych zawartej z dostawcą publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych. »

Prognoza gospodarcza: niepewna sytuacja przy wzroście PKB

Aktualizacja: 17.02.2010

BUSINESSEUROPE, Konfederacja Europejskiego Biznesu reprezentująca ponad 20 milionów małych, średnich i dużych przedsiębiorstw przewiduje, że w 2010 roku wzrost realnego PKB w UE wyniesie 1,2 proc., po spadku o 4 proc. w 2009 roku. Mimo to sytuację w dalszym ciągu należy ocenić jako niestabilną i niepewną. »

Unijni ministrowie finansów rozmawiali o kryzysie w Grecji

Aktualizacja: 18.02.2010

Minister finansów Jacek Rostowski uczestniczył w posiedzeniu Rady ds. Ekonomicznych i Finansowych (ECOFIN), które odbyło się w Brukseli. Jednym z głównych tematów spotkania ministrów finansów krajów UE była aktualna sytuacja gospodarczo-finansowa Grecji. »

Rynek walutowy: znaczne osłabienie dolara

Aktualizacja: 18.02.2010

We wtorek 16 lutego br. wiele się działo na światowym rynku walutowym. Przedpołudniowe dość wyraźne osłabienie się dolara okazało się jedynie przygrywką do wieczornego rajdu wspólnej waluty. Jej kurs w ciągu kilku godzin skoczył do 1,377 dolara, czyli o 1,4 centa. W ciągu całego dnia euro zdrożało o prawie 2 centy. »

Rynki akcji uspokojone

Aktualizacja: 18.02.2010

Amerykańskie indeksy zdołały wczoraj utrzymać się do końca sesji na około półprocentowych plusach. W czwartek w Azji o wzrosty było znacznie trudniej. »

Kupujący potrzebują nowych impulsów

Aktualizacja: 18.02.2010

W środę indeksy w Europie Zachodniej rosły trzeci raz z rzędu. Pozytywny sentyment do rynku akcji utrzymywał się na większości parkietów i został wsparty przez lepsze doniesienia makroekonomiczne z USA. »

Spadają stawki za najem

Aktualizacja: 18.02.2010

Na rynku najmu wciąż utrzymuje się wysoka podaż nowych ofert. W styczniu br. wystawionych zostało aż o 40% więcej mieszkań niż w tym samym okresie roku ubiegłego. »

USA: udana sesja giełdowa

Aktualizacja: 17.02.2010

Ostatnia sesja w USA udała się doskonale. Dow Jones zyskał 1,7 proc., kiedy inwestorzy uwierzyli, że ożywienie gospodarcze ma trwały charakter. Dziś optymiści są górą. »

Zasiłek na dziecko po utracie pracy

Aktualizacja: 17.02.2010

Rodzic, który zarabiał za dużo, aby otrzymać zasiłek na dziecko, może po stracie pracy ponownie się o niego ubiegać. Wtedy gmina potraktuje dotychczasowe zarobki jako dochód utracony. »

Dotacje: uczelnie będą dodatkowe premiowane

Aktualizacja: 17.02.2010

Uczelnie, które ubiegają się o dodatkowe środki unijne na sfinansowanie studiów podyplomowych, będą dodatkowo premiowane za realizację kierunków technicznych. »

Sprawa aresztowanego prawnika

Aktualizacja: 17.02.2010

W piśmie z 4 lutego 2010 r. Zastępca Prokurator Okręgowej odniosła się do pisma interwencyjnego Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka z 27 stycznia 2010 r. w sprawie tymczasowo aresztowanego radcy prawnego Tomasza Tuczapskiego. »

Więcej elektronicznych obrączek

Aktualizacja: 17.02.2010

Projekt ustawy o zmianie ustawy o wykonywaniu kary pozbawienia wolności poza zakładem karnym w systemie dozoru elektronicznego, przedłożony przez ministra sprawiedliwości został przyjęty przez Rząd. »

Mniej inwestycji na rynku nieruchomości

Aktualizacja: 17.02.2010

Styczniowe dane dotyczące budownictwa mieszkaniowego nie potwierdziły pozytywnych tendencji w tej branży pod koniec ub. r. »

Mieszkaniówka: nie jest tak strasznie, jak podaje GUS

Aktualizacja: 17.02.2010

W styczniu liczba mieszkań oddanych do użytku była aż o 47,1 proc. niższa niż przed rokiem. Ale w ujęciu 12-miesięcznym spadek wynosi 13,3 proc. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Rudzka Kancelaria Doradcy Podatkowego

Kancelaria posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze podatkowo-prawnej dużych i średnich polskich firm, międzynarodowych korporacji oraz podmiotów publicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK