| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

NBP promuje banknoty kolekcjonerskie

Aktualizacja: 18.02.2010

Z udziałem wybitnych polskich pianistów, wśród dźwięków niepowtarzalnej muzyki Fryderyka Chopina na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się uroczysta promocja najnowszego banknotu kolekcjonerskiego NBP upamiętniającego 200. rocznicę urodzin znakomitego polskiego kompozytora. »

Francuscy inwestorzy zainteresowni polskim Planem Prywatyzacji

Aktualizacja: 18.02.2010

Minister skarbu państwa Aleksander Grad spotkał się z przedstawicielami francuskiego kapitału zrzeszonymi we Francuskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Polsce. W spotkaniu uczestniczył także Ambasador Francji w Polsce, Francois Barry Delongchams. »

MSP rozmawia o prywatyzacji Międzynarodowych Targów Poznańskich

Aktualizacja: 18.02.2010

Aleksander Grad, minister skarbu państwa spotkał się z prezydentem Poznania Ryszardem Grobelnym i Marszałkiem Wielkopolski Markiem Woźniakiem. Rozmowy dotyczyły przyszłości Międzynarodowych Targów Poznańskich S.A. »

Wstrzymanie prac nad projektem Nowej Adwokatury

Aktualizacja: 18.02.2010

- Projekt założeń do projektu ustawy o zawodzie adwokata, jaki Państwu przedstawiliśmy i przekazaliśmy do zaopiniowania w ramach konsultacji społecznych był wstępną, a nie ostateczną propozycją Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczącą reformy adwokatury. Cel jakim kierowaliśmy się przygotowując te propozycje był jasny: istotne zwiększenie dostępności pomocy prawne realizowany poprzez poszerzenie kręgu osób, które pomoc tę mogą świadczyć w pełnym zakresie i z gwarancją jej fachowości – powiedział minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski na spotkaniu z Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej oraz Prezydium Krajowej Izby Radców Prawnych. »

Strajk greckiej służby granicznej

Aktualizacja: 18.02.2010

Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że 16 lutego 2010 r. rozpoczął się strajk greckiej służby celnej. Przejścia graniczne z krajami trzecimi zostały zamknięte (przejście graniczne z Macedonią w Evzoni do 19 lutego 2010 r. do godz. 7.00). Przejścia wewnętrzne z państwami Unii Europejskiej są otwarte, jednakże nie dokonuje się na nich odpraw. »

Odpis z KRS drogą elektroniczną

Aktualizacja: 18.02.2010

Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło założenia do nowelizacji ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym - wprowadzającego możliwość posługiwania się wydrukiem elektronicznego odpisu. »

MŚ wybiera przedstawiciela organizacji ekologicznych

Aktualizacja: 18.02.2010

Minister Środowiska ogłasza rozpoczęcie procedury wyboru przedstawiciela organizacji ekologicznych do Rady Nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Termin zgłaszania kandydatów upływa 17 marca 2010 roku. »

Energooszczędne żarówki w zamian za elektrośmieci

Aktualizacja: 18.02.2010

Trwa akcja rozdawania energooszczędnych żarówek w zamian za elektrośmieci. Podczas ostatniej zbiórki w Wigierskim Parku Narodowym zebrano 30 ton zużytego sprzętu. Ministerstwo Środowiska prowadzi w ten sposób akcję neutralizowania wpływu Konferencji Klimatycznej ONZ (COP 14) w Poznaniu na klimat. »

MG: Polsce zależy na dobrych stosunkach z Azerbejdżanem

Aktualizacja: 18.02.2010

- Intensywne kontakty między naszymi krajami na szczeblu rządowym świadczy o wadze, jaką Polska przywiązuje do rozwoju stosunków z Azerbejdżanem. Chcemy, aby dobry klimat polityczny przeniósł się na realne działania w sferze gospodarczej – powiedział podsekretarz stanu w MG Marcin Korolcem podczas spotkania z ministrem przemysłu obronnego Azerbejdżanu Yavarem Yamalovem. »

Rząd zacieśnia współpracę gospodarczą z Algierią

Aktualizacja: 18.02.2010

Perspektywy współpracy w sektorze energii, ropy i gazu oraz rolnictwa to główne tematy rozmów wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka z przedstawicielami algierskiego rządu. »

Polska chce rozwijać współpracę gospodarczą z Jordanią

Aktualizacja: 18.02.2010

– Jordania jest dla Polski ważnym i perspektywicznym partnerem na Bliskim Wschodzie, zarówno w obszarze współpracy inwestycyjnej, jak i naukowej – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas spotkania z przedstawicielami Senackiej Komisji Przyjaźni Jordańsko-Polskiej pod przewodnictwem senatora Adnana Badrana. »

Czego nauczył nas kryzys

Aktualizacja: 18.02.2010

- Polskie doświadczenia ostatnich 20 lat sprawiły, że poradziliśmy sobie ze światową recesją lepiej aniżeli inne kraje. Powinniśmy wykorzystać tę sytuację i tworzyć w przyszłości odpowiednie regulacje szczególnie w zakresie biznesu - powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas konferencji „Czego nauczył nas kryzys?”. »

Nowe przepisy o KRS zostały zaakceptowane przez Komisję Sprawiedliwości Sejmu RP

Aktualizacja: 18.02.2010

Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka jednogłośnie przyjęła projekt zmian w „Przepisach wprowadzających ustawę o Krajowym Rejestrze Sądowym”. Przygotowana przez MG ustawa reguluje zasady wpisu do KRS, w kontekście reaktywacji przedwojennych spółek. Projekt został przyjęty w pierwszym czytaniu, 17 lutego br. »

Rząd promuje polską turystykę

Aktualizacja: 18.02.2010

- Cieszę się, że uczestniczę w otwarciu tego projektu, który ma szansę skutecznie połączyć różne działania podejmowane w sektorze turystki. Pamiętajmy, że efektywne wykorzystanie tych pieniędzy jest naszym wspólnym celem - powiedziała minister Elżbieta Bieńkowska podczas konferencji inaugurującej projekt "Promujmy Polskę razem", która odbyła się 17 lutego 2010 roku w Warszawie. »

Zmiany w kierownictwie MRR

Aktualizacja: 18.02.2010

Na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego powołany został Adam Zdziebło, dotychczasowy podsekretarz stanu. Hanna Jahns, pełniąca funkcję sekretarza stanu w MRR do 15 lutego 2010 r., rozpoczęła pracę w Komisji Europejskiej w Gabinecie Komisarza ds. Polityki Regionalnej Johannesa Hahna. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Finelog

Finelog sprawia, że logistyka przestaje ograniczać Twój biznes. Tam, gdzie większość ludzi widzi tylko problemy, my widzimy wyzwania i, co jeszcze ważniejsze, rozwiązania.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK