| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Wiadomości

Trzynasta pensja dla pracowników spoza sfery budżetowej

Aktualizacja: 23.02.2010

Prawo do trzynastego wynagrodzenia w ciągu roku przysługuje pracownikom sfery budżetowej. Dodatkową pensję mogą otrzymać jednak także inni podwładni, jeśli tak stanowi np. obowiązujący ich regulamin wynagradzania. »

Gdzie zarobisz najwięcej

Aktualizacja: 23.02.2010

Liderem płacowym wśród polskich miast w 2009 roku jest Warszawa. Mediana wynagrodzeń w stolicy wyniosła 5 200 PLN i była o 44% wyższa niż w Krakowie (3 600 PLN) i aż o 86% większa niż w Lublinie (2 800 PLN). »

Agencje pośrednictwa pracy chca współpracować z sektorem publicznym

Aktualizacja: 23.02.2010

Agencje pośrednictwa pracy domagają się dostępu do usług świadczonych dla sektora publicznego. Headhunterzy uważają, że przeprowadzą rekrutacje szybciej i profesjonalniej niż urzędnicy. Aby firmy mogły szukać pracowników do urzędów, muszą zmienić się przepisy. »

Podatnicy nie spieszą się ze składaniem PIT

Aktualizacja: 23.02.2010

Mamy półmetek rozliczeń podatkowych za 2009 rok. Podatnicy nie spieszą się ze składaniem PIT, na razie tylko kilka procent złożyło zeznania. Rozliczenia z fiskusem dokonały głównie osoby, które wykazały nadpłatę podatku. »

Rząd chce udoskonalić system dozoru elektronicznego

Aktualizacja: 23.02.2010

Podczas ubiegłotygodniowego posiedzenia Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o wykonywaniu kary pozbawienia wolności poza zakładem karnym w systemie dozoru elektronicznego, przedłożony przez ministra sprawiedliwości. »

Od 1 marca wzrosną emerytury i renty

Aktualizacja: 23.02.2010

Od 1 marca 2010r. zostanie przeprowadzona waloryzacja emerytur i rent, przy zastosowaniu wskaźnika waloryzacji wynoszącego 104,63%. Spowoduje to wzrost świadczeń otrzymywanych z ZUS. »

GPW: Gdzie się podziali inwestorzy

Aktualizacja: 23.02.2010

Początek tygodnia na giełdach europejskich przebiegał bardzo spokojnie. Brak publikacji makroekonomicznych sprawił, że poniedziałkowa sesja upłynęła pod znakiem małej aktywności inwestorów oraz niewielkiej zmienności. Warto jednak wspomnieć o wypowiedzi rzecznika prasowego Komisji Europejskiej, który zdementował weekendowe rewelacje niemieckiego magazynu „Der Spiegel” o tym, że Grecja otrzyma pomoc finansową na kwotę 20-25 mld euro. »

Rząd chce zwiększyć kompetencje doradców podatkowych

Aktualizacja: 23.02.2010

Podczas ubiegłego tygodnia Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o doradztwie podatkowym oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra finansów. »

Rząd ma koncepcję współpracy z internautami

Aktualizacja: 23.02.2010

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przedstawiła w serwisie www.premier.gov.pl koncepcję współpracy z obywatelami w zakresie praw podstawowych w sferze nowych technologii. Przedstawiona propozycja to efekt debaty premiera z internautami, która odbyła się na początku lutego br. »

Inwestorzy czekają na dane wskaźników koniunktury

Aktualizacja: 23.02.2010

Poznaliśmy konkretne dane dotyczące problemu niespłacalności kredytów hipotecznych w Ameryce. W IV kwartale ub.r. 4,58 proc. zobowiązań z tego tytułu podlegało procedurze egzekucji, co przekłada się na zagrożenie utratą domu. »

Niepwność na światowych parkietach

Aktualizacja: 23.02.2010

Przebieg dzisiejszej sesji wskazuje, że bez impulsów płynących z gospodarki, rynki nie mogą się zdecydować, w którą stronę podążyć. O rosnącej niepewności świadczą bardzo mizerne obroty, i to nie tylko na warszawskim parkiecie. »

Giełda: wzrost przy słabych obrotach

Aktualizacja: 23.02.2010

WIG20 rozpoczął wczorajszy dzień (22 lutego) od uderzenia o sufit, za jaki może uchodzić maksimum z ostatniej środy i zarazem górne ograniczenie luki bessy sprzed trzech tygodni. Później było już spokojniej. »

Banki przestały ukrywać w sieci oferty kredytowe

Aktualizacja: 22.02.2010

Banki powoli przestają naprzykrzać się informacjami wyłącznie o lokatach i zaletach swoich kont osobistych. Coraz częściej klient korzystający z Internetu już na stronie głównej banku dowiaduje się, że instytucja jest zainteresowana również pożyczaniem. Jeszcze dwa, trzy miesiące temu nie było to takie oczywiste, a oferty kredytowe schowane były w zakładkach. »

Pracodawca nie powinien czytać listów do pracownika

Aktualizacja: 22.02.2010

Otwieranie prywatnej poczty adresowanej imiennie do poszczególnych pracowników może zostać uznane za naruszenie praw obywatelskich. »

MSP wybrało konsorcjum doradcze dla oferty PZU

Aktualizacja: 22.02.2010

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) informuje o wyborze konsorcjum, które będzie świadczyć usługi w ofercie krajowej, w transakcji debiutu publicznego PZU. Wybór uczestników konsorcjum doradczego został dokonany zgodnie z zapisami Umowy Ugody i Dezinwestycji. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Małecka

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK