| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Złe kredyty gospodarstw domowych pobiły rekord

Aktualizacja: 24.02.2010

Zagrożone kredyty gospodarstw domowych wciąż ostro pną się w górę. W styczniu pobiły niechlubny rekord. Jak wynika z danych Narodowego Banku Polskiego, ich wartość wzrosła o niemal 1,1 mld zł. »

Poradnictwo transgraniczne dla mieszkańców Polski i Niemiec

Aktualizacja: 24.02.2010

Polsko-Niemieckie Centrum Informacji Konsumenckiej będzie prowadzić poradnictwo transgraniczne. »

Zasady wynagradzania skazanych naruszają zasadę wolności

Aktualizacja: 24.02.2010

W dniu 23 lutego 2010 roku Trybunał Konstytucyjny rozpoznał pytanie prawne Sądu Rejonowego w Gliwicach Wydział VI Pracy i Ubezpieczeń Społecznych dotyczące zasad ustalania wynagrodzenia skazanego zatrudnionego w pełnym wymiarze czasu pracy. »

"Dziennik Gazeta Prawna" za uproszczeniem procedur adopcyjnych

Aktualizacja: 24.02.2010

„Dziennik Gazeta Prawna” rozpoczął akcję społeczną „Adopcja, po prostu” mającą na celu ułatwić procedurę adopcyjną. »

Cyfrowy Polsat zmieni praktykę

Aktualizacja: 24.02.2010

Nabycie praw do publicznej transmisji imprez sportowych nie może zależeć od zakupu innych produktów – uznała prezes UOKiK i zakwestionowała działania Cyfrowego Polsatu. Spółka dobrowolnie zobowiązała się do usunięcia skutków kwestionowanej praktyki i niestosowania jej w przyszłości. »

Inwestorzy giełdowi są w centrum uwagi

Aktualizacja: 24.02.2010

W Stanach Zjednoczonych Ben Bernanke, a w Polsce Rada Polityki Pieniężnej przykuwać będą w środę uwagę inwestorów - w obu przypadkach liczyć się będą nie fakty, a słowa i subiektywne oceny. »

Prawo sprzyja wierzycielom

Aktualizacja: 24.02.2010

Sejm przyjął projekt nowej ustawy o udostępnianiu Informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych. Jeśli zaproponowane przez Ministra Gospodarki przepisy wejdą w życie, każdy wierzyciel będzie mógł przekazać dane dłużnika do zasobów BIG. Już zaległość w wysokości 200 zł wystarczy, by konsument znalazł się w ewidencji BIG InfoMonitor. »

UOKiK: cztery zgody na koncentracje

Aktualizacja: 24.02.2010

Właściciele komunikatora Gadu-Gadu i Radia Zet mogą utworzyć wspólnego przedsiębiorcę, Central European Tour Operator przejąć Orbis Travel, spółka Costa Limited – Coffeeheaven, a Altus TFI – Progress FIZAN. Prezes UOKiK uznała, że transakcje nie naruszą konkurencji w Polsce. »

Giełda: możliwe są dalsze spadki

Aktualizacja: 24.02.2010

Wtorkowa sesja (23 lutego br.) na parkietach europejskich upłynęła pod znakiem spadków. W ciągu dnia zniżki nabrały większych rozmiarów, a główną przyczyną słabego zachowania giełdowych rynków były gorsze dane makroekonomiczne. »

Gorsze dane makroekonomiczne

Aktualizacja: 27.03.2014

Wyjątkowo ciężka zima pogłębiła niekorzystny wpływ czynników sezonowych na stopę bezrobocia w Polsce, która w styczniu wzrosła do 12,7 proc. To najwyższe zanotowane bezrobocie od maja 2007 roku. »

ZUS wypełni za płatnika formularze ubezpieczeniowe

Aktualizacja: 24.02.2010

Od 1 marca br. płatnicy opłacający składki na własne ubezpieczenia, którzy przekazują do ZUS dokumenty ubezpieczeniowe w formie papierowej, nie będą musieli samodzielnie wypełniać formularzy ubezpieczeniowych. »

Korekta prognozu cen wzrostu mieszkań

Aktualizacja: 24.02.2010

Nieco wolniejszego wzrostu cen mieszkań w Polsce w najbliższych 12 miesiącach spodziewają się doradcy Home Broker w stosunku do prognoz formułowanych przed miesiącem. Konsensus lutowych prognoz to wzrost ceny metra kwadratowego o 5,21 proc. Najwięcej optymizmu przejawiają badani w Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu. Największą zmianę w oczekiwaniach zanotowano w Warszawie. »

Przedsiębiorcy optymistycznie patrzą w przyszłość

Aktualizacja: 24.02.2010

Po nieco nieoczekiwanym grudniowym pogorszeniu się nastrojów, polscy przedsiębiorcy przyjmują początek roku z większą nadzieją i większym optymizmem. »

Wzrosła sprzedaż detaliczna

Aktualizacja: 23.02.2010

W styczniu br. sprzedaż detaliczna wzrosła o 2,5 proc. r/r wobec wzrostu o 7,2 proc. przed miesiącem i oczekiwanych 5,3 proc. (nasza prognoza 4,7 proc.). »

GUS pozytywnie ocenia klimat w przetwórstwie przemysłowym

Aktualizacja: 23.02.2010

Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym w lutym jest oceniany pozytywnie, lepiej niż w styczniu i w analogicznym miesiącu ub.r. Wpływają na to głównie bardziej korzystne niż przed miesiącem przewidywania w zakresie portfela zamówień i produkcji. Odpowiednie oceny bieżące są nadal negatywne. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Polskie Centrum Kadrowo – Płacowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »