| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Wiadomości

UOKiK: cztery zgody na koncentracje

Aktualizacja: 24.02.2010

Właściciele komunikatora Gadu-Gadu i Radia Zet mogą utworzyć wspólnego przedsiębiorcę, Central European Tour Operator przejąć Orbis Travel, spółka Costa Limited – Coffeeheaven, a Altus TFI – Progress FIZAN. Prezes UOKiK uznała, że transakcje nie naruszą konkurencji w Polsce. »

Giełda: możliwe są dalsze spadki

Aktualizacja: 24.02.2010

Wtorkowa sesja (23 lutego br.) na parkietach europejskich upłynęła pod znakiem spadków. W ciągu dnia zniżki nabrały większych rozmiarów, a główną przyczyną słabego zachowania giełdowych rynków były gorsze dane makroekonomiczne. »

Gorsze dane makroekonomiczne

Aktualizacja: 27.03.2014

Wyjątkowo ciężka zima pogłębiła niekorzystny wpływ czynników sezonowych na stopę bezrobocia w Polsce, która w styczniu wzrosła do 12,7 proc. To najwyższe zanotowane bezrobocie od maja 2007 roku. »

ZUS wypełni za płatnika formularze ubezpieczeniowe

Aktualizacja: 24.02.2010

Od 1 marca br. płatnicy opłacający składki na własne ubezpieczenia, którzy przekazują do ZUS dokumenty ubezpieczeniowe w formie papierowej, nie będą musieli samodzielnie wypełniać formularzy ubezpieczeniowych. »

Korekta prognozu cen wzrostu mieszkań

Aktualizacja: 24.02.2010

Nieco wolniejszego wzrostu cen mieszkań w Polsce w najbliższych 12 miesiącach spodziewają się doradcy Home Broker w stosunku do prognoz formułowanych przed miesiącem. Konsensus lutowych prognoz to wzrost ceny metra kwadratowego o 5,21 proc. Najwięcej optymizmu przejawiają badani w Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu. Największą zmianę w oczekiwaniach zanotowano w Warszawie. »

Przedsiębiorcy optymistycznie patrzą w przyszłość

Aktualizacja: 24.02.2010

Po nieco nieoczekiwanym grudniowym pogorszeniu się nastrojów, polscy przedsiębiorcy przyjmują początek roku z większą nadzieją i większym optymizmem. »

Wzrosła sprzedaż detaliczna

Aktualizacja: 23.02.2010

W styczniu br. sprzedaż detaliczna wzrosła o 2,5 proc. r/r wobec wzrostu o 7,2 proc. przed miesiącem i oczekiwanych 5,3 proc. (nasza prognoza 4,7 proc.). »

GUS pozytywnie ocenia klimat w przetwórstwie przemysłowym

Aktualizacja: 23.02.2010

Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym w lutym jest oceniany pozytywnie, lepiej niż w styczniu i w analogicznym miesiącu ub.r. Wpływają na to głównie bardziej korzystne niż przed miesiącem przewidywania w zakresie portfela zamówień i produkcji. Odpowiednie oceny bieżące są nadal negatywne. »

Wzrost liczby bezrobotnych

Aktualizacja: 23.02.2010

Styczeń 2010 roku był kolejnym miesiącem, w którym odnotowano wzrost liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia zarówno w stosunku do poprzedniego miesiąca, jak i do analogicznego okresu 2009 roku. »

Jak zarobić na kryzysie w Grecji

Aktualizacja: 23.02.2010

Inwestycja w eurodolara albo giełdowe kontrakty na waluty – to właściwie jedyne dostępne instrumenty, jakie w polskich warunkach można próbować wykorzystać, by zarabiać na kryzysie takim jak grecki. »

Akcja "Finanse dla wszystkich" cieszy się zainteresowaniem

Aktualizacja: 23.02.2010

Związek Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) zorganizował już trzy edycje ogólnopolskiej akcji „Finanse dla wszystkich”. Do tej pory doradcy pomagali mieszkańcom Łodzi, Katowic i Poznania. »

Związek Firm Doradztwa Finansowego zwiększa strefę wpływów

Aktualizacja: 23.02.2010

Związek Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) powiększył swoje szeregi o kolejną firmę z branży. Tym razem do grona członków organizacji dołączyli Doradcy24. »

Trzynasta pensja dla pracowników spoza sfery budżetowej

Aktualizacja: 23.02.2010

Prawo do trzynastego wynagrodzenia w ciągu roku przysługuje pracownikom sfery budżetowej. Dodatkową pensję mogą otrzymać jednak także inni podwładni, jeśli tak stanowi np. obowiązujący ich regulamin wynagradzania. »

Gdzie zarobisz najwięcej

Aktualizacja: 23.02.2010

Liderem płacowym wśród polskich miast w 2009 roku jest Warszawa. Mediana wynagrodzeń w stolicy wyniosła 5 200 PLN i była o 44% wyższa niż w Krakowie (3 600 PLN) i aż o 86% większa niż w Lublinie (2 800 PLN). »

Agencje pośrednictwa pracy chca współpracować z sektorem publicznym

Aktualizacja: 23.02.2010

Agencje pośrednictwa pracy domagają się dostępu do usług świadczonych dla sektora publicznego. Headhunterzy uważają, że przeprowadzą rekrutacje szybciej i profesjonalniej niż urzędnicy. Aby firmy mogły szukać pracowników do urzędów, muszą zmienić się przepisy. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Arkadiusz Foryś

Radca Prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »