| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Cyfrowy Polsat zmieni praktykę

Aktualizacja: 24.02.2010

Nabycie praw do publicznej transmisji imprez sportowych nie może zależeć od zakupu innych produktów – uznała prezes UOKiK i zakwestionowała działania Cyfrowego Polsatu. Spółka dobrowolnie zobowiązała się do usunięcia skutków kwestionowanej praktyki i niestosowania jej w przyszłości. »

Inwestorzy giełdowi są w centrum uwagi

Aktualizacja: 24.02.2010

W Stanach Zjednoczonych Ben Bernanke, a w Polsce Rada Polityki Pieniężnej przykuwać będą w środę uwagę inwestorów - w obu przypadkach liczyć się będą nie fakty, a słowa i subiektywne oceny. »

Prawo sprzyja wierzycielom

Aktualizacja: 24.02.2010

Sejm przyjął projekt nowej ustawy o udostępnianiu Informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych. Jeśli zaproponowane przez Ministra Gospodarki przepisy wejdą w życie, każdy wierzyciel będzie mógł przekazać dane dłużnika do zasobów BIG. Już zaległość w wysokości 200 zł wystarczy, by konsument znalazł się w ewidencji BIG InfoMonitor. »

UOKiK: cztery zgody na koncentracje

Aktualizacja: 24.02.2010

Właściciele komunikatora Gadu-Gadu i Radia Zet mogą utworzyć wspólnego przedsiębiorcę, Central European Tour Operator przejąć Orbis Travel, spółka Costa Limited – Coffeeheaven, a Altus TFI – Progress FIZAN. Prezes UOKiK uznała, że transakcje nie naruszą konkurencji w Polsce. »

Giełda: możliwe są dalsze spadki

Aktualizacja: 24.02.2010

Wtorkowa sesja (23 lutego br.) na parkietach europejskich upłynęła pod znakiem spadków. W ciągu dnia zniżki nabrały większych rozmiarów, a główną przyczyną słabego zachowania giełdowych rynków były gorsze dane makroekonomiczne. »

Gorsze dane makroekonomiczne

Aktualizacja: 27.03.2014

Wyjątkowo ciężka zima pogłębiła niekorzystny wpływ czynników sezonowych na stopę bezrobocia w Polsce, która w styczniu wzrosła do 12,7 proc. To najwyższe zanotowane bezrobocie od maja 2007 roku. »

ZUS wypełni za płatnika formularze ubezpieczeniowe

Aktualizacja: 24.02.2010

Od 1 marca br. płatnicy opłacający składki na własne ubezpieczenia, którzy przekazują do ZUS dokumenty ubezpieczeniowe w formie papierowej, nie będą musieli samodzielnie wypełniać formularzy ubezpieczeniowych. »

Korekta prognozu cen wzrostu mieszkań

Aktualizacja: 24.02.2010

Nieco wolniejszego wzrostu cen mieszkań w Polsce w najbliższych 12 miesiącach spodziewają się doradcy Home Broker w stosunku do prognoz formułowanych przed miesiącem. Konsensus lutowych prognoz to wzrost ceny metra kwadratowego o 5,21 proc. Najwięcej optymizmu przejawiają badani w Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu. Największą zmianę w oczekiwaniach zanotowano w Warszawie. »

Przedsiębiorcy optymistycznie patrzą w przyszłość

Aktualizacja: 24.02.2010

Po nieco nieoczekiwanym grudniowym pogorszeniu się nastrojów, polscy przedsiębiorcy przyjmują początek roku z większą nadzieją i większym optymizmem. »

Wzrosła sprzedaż detaliczna

Aktualizacja: 23.02.2010

W styczniu br. sprzedaż detaliczna wzrosła o 2,5 proc. r/r wobec wzrostu o 7,2 proc. przed miesiącem i oczekiwanych 5,3 proc. (nasza prognoza 4,7 proc.). »

GUS pozytywnie ocenia klimat w przetwórstwie przemysłowym

Aktualizacja: 23.02.2010

Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym w lutym jest oceniany pozytywnie, lepiej niż w styczniu i w analogicznym miesiącu ub.r. Wpływają na to głównie bardziej korzystne niż przed miesiącem przewidywania w zakresie portfela zamówień i produkcji. Odpowiednie oceny bieżące są nadal negatywne. »

Wzrost liczby bezrobotnych

Aktualizacja: 23.02.2010

Styczeń 2010 roku był kolejnym miesiącem, w którym odnotowano wzrost liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia zarówno w stosunku do poprzedniego miesiąca, jak i do analogicznego okresu 2009 roku. »

Jak zarobić na kryzysie w Grecji

Aktualizacja: 23.02.2010

Inwestycja w eurodolara albo giełdowe kontrakty na waluty – to właściwie jedyne dostępne instrumenty, jakie w polskich warunkach można próbować wykorzystać, by zarabiać na kryzysie takim jak grecki. »

Akcja "Finanse dla wszystkich" cieszy się zainteresowaniem

Aktualizacja: 23.02.2010

Związek Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) zorganizował już trzy edycje ogólnopolskiej akcji „Finanse dla wszystkich”. Do tej pory doradcy pomagali mieszkańcom Łodzi, Katowic i Poznania. »

Związek Firm Doradztwa Finansowego zwiększa strefę wpływów

Aktualizacja: 23.02.2010

Związek Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) powiększył swoje szeregi o kolejną firmę z branży. Tym razem do grona członków organizacji dołączyli Doradcy24. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

MonsterPolska.pl

lider w sukcesywnym łączeniu ludzi z ich wymarzoną pracą

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK