| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

General Motors likwiduje Hummera

Aktualizacja: 25.02.2010

Negocjacje z Chińczykami zakończyły się fiaskiem, dlatego General Motors musi zlikwidować jedną ze swoich flagowych marek. Greccy politycy zamiast łagodzić napięcia w kraju, odbijają piłeczkę za granicę. »

Wzrasta niepewność na rynkach

Aktualizacja: 25.02.2010

Wczorajsza sesja na parkietach europejskich (24 lutego br.) nie przyniosła istotnych rozstrzygnięć. W trakcie sesji niewiele się działo, a impulsem do handlu były słabsze od oczekiwań doniesienia z amerykańskiego rynku nieruchomości. »

Giełda: bez rozstrzygnięć, bez obrotów

Aktualizacja: 25.02.2010

Podczas kolejnej słabej sesji na GPW, WIG20 przetestował dolne ograniczenie konsolidacji, w której leniuchuje od ośmiu sesji. Do wybicia nie doszło. »

MSWiA: 95 mln zł na zapobieganie powodzi w dorzeczu Odry

Aktualizacja: 25.02.2010

Budowa zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny oraz modernizacja Wrocławskiego Węzła Wodnego to działania koordynowane przez MSWiA, które mają na celu ochronę mieszkańców dorzecza Odry przed powodzią. »

Sytuacja hydrologiczna w kraju jest stabilna

Aktualizacja: 25.02.2010

Na razie sytuacja hydrologiczna w kraju jest stabilna. Dzięki lekko ujemnej temperaturze w nocy i dodatniej w dzień zalegający śnieg topi się stopniowo. Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w najbliższych dniach temperatury minimalne będą kształtować się na poziomie od -3 do +3°C, a maksymalne wyniosą od 2 i 4°C na północy do 5 i 9°C na południu Polski. »

Stopy procentowe bez zmian - raty rekordowo niskie

Aktualizacja: 25.02.2010

Rada Polityki Pieniężnej nie zmieniła stóp procentowych w Narodowym Banku Polskim, a rynkowe stopy procentowe pozostają na najniższym poziomie w historii. »

Inwestycja funduszu Investor LBO FIZAN

Aktualizacja: 25.02.2010

W dniu 23 lutego 2010 roku INVESTOR LEVERAGED BUY OUT FUNDUSZ INWESTYCYJNY ZAMKNIĘTY AKTYWÓW NIEPUBICZNYCH zawarł umowę z bmp Media Investors AG & Co. KGaA o zakup udziałów w spółce Nokaut.pl, stanowiących 34,26 proc. kapitału zakładowego. Cena transakcyjna wyniosła 5,4 mln zł.  »

Zmiana ceny imprezy turystycznej po podpisaniu umowy

Aktualizacja: 24.02.2010

Wzrastająca z roku na rok liczba osób korzystających z usług organizatorów turystyki i pośredników turystycznych spowodowały wzrost zainteresowania wszelkiego rodzaju zagadnieniami związanymi ze specyfiką „umowy o imprezę turystyczną”. Jednym z takich zagadnień jest możliwość dokonywania zmiany ceny imprezy po zawarciu umowy. »

Samochody straży miejskiej są uprzywilejowane w ruchu

Aktualizacja: 24.02.2010

W świetle nowelizacji ustawy – Prawo o ruchu drogowym, samochody straży miejskiej (obok m.in. policji, straży pożarnej, pogotowia) stały się uprzywilejowane w ruchu. Zmiana ta weszła w życie pod koniec roku 2009. »

MF promuje partnerstwo publiczno-prywatne

Aktualizacja: 24.02.2010

W piątek 26 lutego br. w gmachu Politechniki Warszawskiej odbędzie się konferencja inaugurująca projekt Transeuropejska promocja partnerstwa publiczno-prywatnego w budownictwie (TEP-PPP). Jego zadaniem jest upowszechnianie wiedzy o korzyściach wynikających z realizacji projektów PPP w sektorze budownictwa oraz procedurach stosowanych w Europie. »

Przejęcię długu podlega VAT

Aktualizacja: 24.02.2010

Każdy przypadek, gdy przejęcie długu następuje w celu jego wyegzekwowania, podlega opodatkowaniu VAT. »

Składając e-PIT szybciej rozliczysz się z fiskusem

Aktualizacja: 24.02.2010

Złożenie zeznania przez internet pozwoli na szybkie rozliczenie z fiskusem za 2009 rok. Z możliwości tej powinni skorzystać m.in. podatnicy, którzy przebywają za granicą. »

Wyższe limity zwrotu VAT od materiałów budowlanych

Aktualizacja: 24.02.2010

Zwiększyły się limity zwrotu VAT na materiały budowlane, które będą miały zastosowanie do wniosków składanych od 1 kwietnia. »

Oferując lokaty internetowe banki oszczędzają na kosztach sprzedaży

Aktualizacja: 24.02.2010

Oprocentowanie najlepszych lokat zakładanych przez internet dochodzi do 7 proc. Ale żeby skorzystać z takiej oferty, zwykle trzeba być klientem banku. »

Mniej złych kredytów udzielonych firmom

Aktualizacja: 24.02.2010

Przedsiębiorcy dały bankom odetchnąć. Wartość zagrożonych kredytów udzielonym firmom zwiększyła się w styczniu o mniej niż 4 mln zł (wzrosła do niecałych 23,995 mld zł). »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Kędzia

Przemysław Kędzia, prezes Business Media Software Solutions

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »