| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Polska promuje przemysł spożywczy na Węgrzech

Aktualizacja: 26.02.2010

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wzięło udział w największych targach przemysłu spożywczego na Węgrzech FOODAPEST’ 2010. »

MF o zasadach rotacji na stanowisku wiceprezesa Europejskiego Banku Inwestycyjnego

Aktualizacja: 26.02.2010

W nawiązaniu do doniesień medialnych z dnia 25 lutego br. w sprawie zasad obsady stanowiska Wiceprezesa Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) Ministerstwo Finansów informuje, że Polska respektuje i w związku z tym w pełni wywiąże się z zawartych do tej pory porozumień w tym zakresie w gronie Konstytuanty EBI, w której znajduje się Polska. »

Minister finansów działa skutecznie w czasie kryzysu

Aktualizacja: 26.02.2010

Minister finansów Jacek Rostowski odebrał w czwartek 25.02.br. nagrodę Krzesło Roku 2009 tygodnika The Warsaw Voice. »

Milion deklaracji podatkowych przez Internet

Aktualizacja: 26.02.2010

Od początku roku w systemie e-Deklaracje złożono już 1.051.154 wszystkich rodzajów zeznań podatkowych (dane z 25.02.2010 r.). »

Co wybrać: mieszkanie w centrum miasta czy dom na obrzeżach?

Aktualizacja: 26.02.2010

Na rynku nieruchomości na dzień dzisiejszy koszty zakupu mieszkania zlokalizowanego w centrum miasta, a domu, który znajduje się na obrzeżach metropolii, są bardzo zbliżone. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Musimy, więc z uwagą prześledzić wszystkie za i przeciw, by podjąć właściwą decyzję i cieszyć się z dokonanego zakupu.  »

Lokaty mogą być nieopodatkowane

Aktualizacja: 26.02.2010

Gdy kwota obliczonego podatku od przychodu z tytułu odsetek od środków ulokowanych na lokacie bankowej jest niższa niż 50 gr, nie jest pobierany podatek. »

Pamiętaj, szef wszystko widzi

Aktualizacja: 26.02.2010

Postęp technologiczny spowodował, że dzięki wykorzystaniu skanera tęczówki oka czy czytnika linii papilarnych, pracodawca może pozyskiwać coraz bardziej szczegółowe dane. Pracownicy są poddawani testom psychologicznym oraz badani wykrywaczem kłamstw, a sposób wykonywania przez nich obowiązków zawodowych kontrolowany jest przez kamery. Czy i w jakich przypadkach pracodawca ma prawo kontrolować swojego pracownika? »

Firmy szkoleniowe o zmianach w ustawie o VAT i w Kodeksie Pracy

Aktualizacja: 25.02.2010

W opinii Polskiej Izby Firm Szkoleniowych nowelizacja, która uniemożliwia odliczenie VAT od prowadzonej działalności szkoleniowej może mieć szkodliwy wpływ na rozwój tego typu usług. »

Więcej Polaków korzysta z usług prawników

Aktualizacja: 25.02.2010

Jak wynika z badania opinii publicznej Polacy bez trudu mogą uzyskać dostęp do pomocy prawnej. Jednocześnie przeprowadzona analiza ukazuje, że istnieje potrzeba wzmożenia edukacji prawnej społeczeństwa. »

Planowane modyfikacje w portalu BGK-zlecenia

Aktualizacja: 25.02.2010

Bank Gospodarstwa Krajowego prowadzi obsługę większości płatności ze środków europejskich przyznanych Polsce na lata 2007-2013, realizując tym samym przepisy ustawy o finansach publicznych z dnia 27 sierpnia 2009 r. Jednocześnie BGK dokonuje wypłat na rzecz beneficjentów w ramach krajowego współfinansowania z rachunków bankowych tych ministerstw, które powierzyły BGK jego obsługę. »

BGK wypłacił 1,5 mld zł w ramach systemu płatności środków unijnych

Aktualizacja: 25.02.2010

Kończy się drugi miesiąc funkcjonowania nowego systemu wypłat środków unijnych dla beneficjentów programów europejskich, które zgodnie z nową ustawą o finansach publicznych wypłaca od 2010 roku przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). »

UOKIK: SKOK-i wprowadzały w błąd

Aktualizacja: 25.02.2010

Kasy nie inwestują wolnych środków w jakiekolwiek ryzykowne instrumenty finansowe – to jedno z haseł kampanii reklamowej przeprowadzonej przez Kasę Krajową SKOK. Prezes UOKiK uznała, że przedsiębiorca wprowadzał konsumentów w błąd i nałożyła na niego karę finansową. »

Mniej stacji paliwowych nie spełniajacych norm jakościowych

Aktualizacja: 25.02.2010

Niewiele ponad 3 proc. stacji skontrolowanych przez Inspekcję Handlową w 2009 roku sprzedawało benzynę i olej napędowy nie spełniające norm jakościowych – rok wcześniej było to 4,2 proc. W przypadku gazu LPG zastrzeżenia dotyczyły zaledwie 0,78 proc. sprawdzonych placówek w porównaniu z 5,81 proc. w roku 2008 »

Międzynarodowe Targi Pracy cieszą sie populnością

Aktualizacja: 25.02.2010

Kilka tysięcy osób przyciągnęły w środę do Lublina Międzynarodowe Targi Pracy 2010. W wydarzeniu oprócz 70 wystawców z kraju i zagranicy wziął również udział Oddział ZUS w Lublinie. »

ZUS prowadzi szkolenia na temat emerytur

Aktualizacja: 25.02.2010

W drugiej połowie lutego w Oddziale ZUS w Legnicy odbyły się kolejne szkolenia. W szkoleniach na temat emerytur z FUS i emerytur kapitałowych, zmian w zasiłkach macierzyńskich od 2010 r. oraz nowej wersji PŁATNIKA wzięło udział ponad 150 osób. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jarosław Danielewicz

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »