| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Bezpieczne wyroby pirotechniczne w UE

Aktualizacja: 26.02.2010

Przedsiębiorcy wytwarzający i wprowadzający do obrotu wyroby pirotechniczne będą musieli zapewnić, aby spełniały one zasadnicze wymagania i potwierdzić to poprzez oznakowanie CE. »

MG szuka polskich specjalności eksportowych

Aktualizacja: 26.02.2010

Do 5 marca br. został przedłużony termin składania opracowań propozycji dotyczących branż, grup produktowych lub usługowych, które mają potencjał by wykreować specjalności eksportowe polskiej gospodarki. Poprzedni termin upłynął 26 lutego br. »

Polska liderem gospodarczym w UE

Aktualizacja: 26.02.2010

Wzrost gospodarczy w Polsce ma wynieść w 2010 roku 2,6 proc. PKB – wynika z opublikowanej 25 lutego br. zaktualizowanej prognozy Komisji Europejskiej. To najlepszy wynik wśród największych gospodarek UE. »

Wiceminister Strzelec-Łobodzińska o poprawie efektywności energetycznej

Aktualizacja: 26.02.2010

- Poprawa efektywności energetycznej to jeden z priorytetów „Polityki energetycznej Polski do 2030 r.”, dlatego MG wspiera inicjatywy, które wpływają na usprawnienia sieci przesyłowych w naszym kraju - powiedziała wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska, podczas Forum „Energia–Efekt-Środowisko”. Spotkanie odbyło się 26 lutego br. w siedzibie NFOŚiGW w Warszawie. »

XIV sesja Polsko-Chińskiej Komisji ds. Współpracy Gospodarczej

Aktualizacja: 26.02.2010

Ocena dotychczasowych kontaktów gospodarczych, perspektywy rozwoju wymiany handlowej, wzrost wzajemnych inwestycji oraz udział chińskich firm w modernizacji polskiej infrastruktury – to główne tematy obrad XIV sesji Wspólnej Polsko-Chińskiej Komisji ds. Współpracy Gospodarczej, która odbyła się 26 lutego br. w Warszawie. »

MG o zmianach klimatu na Komisji Trójstronnej

Aktualizacja: 26.02.2010

Informacja o stanowisku Polski w sprawie zmian klimatycznych po szczycie w Kopenhadze była jednym z głównych tematów posiedzenia plenarnego Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych pod przewodnictwem wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka. Spotkanie odbyło się 26 lutego br. w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie. »

Nowy kształt polskiej kolei

Aktualizacja: 26.02.2010

Najważniejsze sprawy wymagające rozwiązania zawarte w „Programie działań dla rozwoju transportu kolejowego do roku 2015” to oddłużenie kolei oraz dokończenie restrukturyzacji Grupy PKP – powiedział Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Juliusz Engelhardt podczas debaty z cyklu „Lunch z Kurierem”. »

MI: nagrody "Budowlana Firma Roku" i "Polski Herkules" rozdane

Aktualizacja: 26.02.2010

- Obecnie jesteśmy skoncentrowani na regulacjach, które będą równoważyć rynek popytu i podaży mieszkań, których dostępność wspiera budżet państwa - mówił podczas uroczystości wręczenia nagród przyznawanych przez miesięcznik Builder Podsekretarz Stanu Piotr Styczeń. Podczas uroczystości 25 lutego br. w Pałacu Lubomirskich w Warszawie wręczono wyróżnienia za rok 2009: Laury Buildera, Budowlana Firma Roku, Polski Herkules. »

Polska i Rosja rozmawiają na temat międzynarodowych przewozów drogowych

Aktualizacja: 26.02.2010

W dniu 24 lutego 2010 roku w Moskwie pod przewodnictwem wiceministrów odpowiedzialnych za transport drogowy, odbyły się polsko – rosyjskie rozmowy na temat międzynarodowych przewozów drogowych. »

Posiedzenie Komitetu Honorowego Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego

Aktualizacja: 26.02.2010

Mamy nadzieję, że już wkrótce system partnerstwa publiczno-prywatnego będzie wykorzystywany przez samorządy dla rozwijania sieci szerokopasmowego Internetu. Stanie się to możliwe po uchwaleniu ustawy, którą rząd przyjął na początku listopada 2009 r., a obecnie pracuje nad nią parlament  - powiedział minister infrastruktury Cezary Grabarczyk podczas otwarcia posiedzenia Komitetu Honorowego Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego 2010. »

Chińczycy chcą rozwijąć współpracę gospodarczą z Polską

Aktualizacja: 26.02.2010

Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk spotkał się w siedzibie resortu z delegacją chińską pod przewodnictwem Wiceministra Handlu ChRL Gao Hucheng. »

Polska promuje przemysł spożywczy na Węgrzech

Aktualizacja: 26.02.2010

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wzięło udział w największych targach przemysłu spożywczego na Węgrzech FOODAPEST’ 2010. »

MF o zasadach rotacji na stanowisku wiceprezesa Europejskiego Banku Inwestycyjnego

Aktualizacja: 26.02.2010

W nawiązaniu do doniesień medialnych z dnia 25 lutego br. w sprawie zasad obsady stanowiska Wiceprezesa Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) Ministerstwo Finansów informuje, że Polska respektuje i w związku z tym w pełni wywiąże się z zawartych do tej pory porozumień w tym zakresie w gronie Konstytuanty EBI, w której znajduje się Polska. »

Minister finansów działa skutecznie w czasie kryzysu

Aktualizacja: 26.02.2010

Minister finansów Jacek Rostowski odebrał w czwartek 25.02.br. nagrodę Krzesło Roku 2009 tygodnika The Warsaw Voice. »

Milion deklaracji podatkowych przez Internet

Aktualizacja: 26.02.2010

Od początku roku w systemie e-Deklaracje złożono już 1.051.154 wszystkich rodzajów zeznań podatkowych (dane z 25.02.2010 r.). »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Liberty Direct

Liberty Direct to firma ubezpieczeniowa należąca do międzynarodowej Grupy Liberty Mutual Insurance, oferująca usługi dla Klientów indywidualnych oraz małych przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK