| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Bezpieczne wyroby pirotechniczne w UE

Aktualizacja: 26.02.2010

Przedsiębiorcy wytwarzający i wprowadzający do obrotu wyroby pirotechniczne będą musieli zapewnić, aby spełniały one zasadnicze wymagania i potwierdzić to poprzez oznakowanie CE. »

MG szuka polskich specjalności eksportowych

Aktualizacja: 26.02.2010

Do 5 marca br. został przedłużony termin składania opracowań propozycji dotyczących branż, grup produktowych lub usługowych, które mają potencjał by wykreować specjalności eksportowe polskiej gospodarki. Poprzedni termin upłynął 26 lutego br. »

Polska liderem gospodarczym w UE

Aktualizacja: 26.02.2010

Wzrost gospodarczy w Polsce ma wynieść w 2010 roku 2,6 proc. PKB – wynika z opublikowanej 25 lutego br. zaktualizowanej prognozy Komisji Europejskiej. To najlepszy wynik wśród największych gospodarek UE. »

Wiceminister Strzelec-Łobodzińska o poprawie efektywności energetycznej

Aktualizacja: 26.02.2010

- Poprawa efektywności energetycznej to jeden z priorytetów „Polityki energetycznej Polski do 2030 r.”, dlatego MG wspiera inicjatywy, które wpływają na usprawnienia sieci przesyłowych w naszym kraju - powiedziała wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska, podczas Forum „Energia–Efekt-Środowisko”. Spotkanie odbyło się 26 lutego br. w siedzibie NFOŚiGW w Warszawie. »

XIV sesja Polsko-Chińskiej Komisji ds. Współpracy Gospodarczej

Aktualizacja: 26.02.2010

Ocena dotychczasowych kontaktów gospodarczych, perspektywy rozwoju wymiany handlowej, wzrost wzajemnych inwestycji oraz udział chińskich firm w modernizacji polskiej infrastruktury – to główne tematy obrad XIV sesji Wspólnej Polsko-Chińskiej Komisji ds. Współpracy Gospodarczej, która odbyła się 26 lutego br. w Warszawie. »

MG o zmianach klimatu na Komisji Trójstronnej

Aktualizacja: 26.02.2010

Informacja o stanowisku Polski w sprawie zmian klimatycznych po szczycie w Kopenhadze była jednym z głównych tematów posiedzenia plenarnego Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych pod przewodnictwem wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka. Spotkanie odbyło się 26 lutego br. w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie. »

Nowy kształt polskiej kolei

Aktualizacja: 26.02.2010

Najważniejsze sprawy wymagające rozwiązania zawarte w „Programie działań dla rozwoju transportu kolejowego do roku 2015” to oddłużenie kolei oraz dokończenie restrukturyzacji Grupy PKP – powiedział Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Juliusz Engelhardt podczas debaty z cyklu „Lunch z Kurierem”. »

MI: nagrody "Budowlana Firma Roku" i "Polski Herkules" rozdane

Aktualizacja: 26.02.2010

- Obecnie jesteśmy skoncentrowani na regulacjach, które będą równoważyć rynek popytu i podaży mieszkań, których dostępność wspiera budżet państwa - mówił podczas uroczystości wręczenia nagród przyznawanych przez miesięcznik Builder Podsekretarz Stanu Piotr Styczeń. Podczas uroczystości 25 lutego br. w Pałacu Lubomirskich w Warszawie wręczono wyróżnienia za rok 2009: Laury Buildera, Budowlana Firma Roku, Polski Herkules. »

Polska i Rosja rozmawiają na temat międzynarodowych przewozów drogowych

Aktualizacja: 26.02.2010

W dniu 24 lutego 2010 roku w Moskwie pod przewodnictwem wiceministrów odpowiedzialnych za transport drogowy, odbyły się polsko – rosyjskie rozmowy na temat międzynarodowych przewozów drogowych. »

Posiedzenie Komitetu Honorowego Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego

Aktualizacja: 26.02.2010

Mamy nadzieję, że już wkrótce system partnerstwa publiczno-prywatnego będzie wykorzystywany przez samorządy dla rozwijania sieci szerokopasmowego Internetu. Stanie się to możliwe po uchwaleniu ustawy, którą rząd przyjął na początku listopada 2009 r., a obecnie pracuje nad nią parlament  - powiedział minister infrastruktury Cezary Grabarczyk podczas otwarcia posiedzenia Komitetu Honorowego Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego 2010. »

Chińczycy chcą rozwijąć współpracę gospodarczą z Polską

Aktualizacja: 26.02.2010

Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk spotkał się w siedzibie resortu z delegacją chińską pod przewodnictwem Wiceministra Handlu ChRL Gao Hucheng. »

Polska promuje przemysł spożywczy na Węgrzech

Aktualizacja: 26.02.2010

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wzięło udział w największych targach przemysłu spożywczego na Węgrzech FOODAPEST’ 2010. »

MF o zasadach rotacji na stanowisku wiceprezesa Europejskiego Banku Inwestycyjnego

Aktualizacja: 26.02.2010

W nawiązaniu do doniesień medialnych z dnia 25 lutego br. w sprawie zasad obsady stanowiska Wiceprezesa Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) Ministerstwo Finansów informuje, że Polska respektuje i w związku z tym w pełni wywiąże się z zawartych do tej pory porozumień w tym zakresie w gronie Konstytuanty EBI, w której znajduje się Polska. »

Minister finansów działa skutecznie w czasie kryzysu

Aktualizacja: 26.02.2010

Minister finansów Jacek Rostowski odebrał w czwartek 25.02.br. nagrodę Krzesło Roku 2009 tygodnika The Warsaw Voice. »

Milion deklaracji podatkowych przez Internet

Aktualizacja: 26.02.2010

Od początku roku w systemie e-Deklaracje złożono już 1.051.154 wszystkich rodzajów zeznań podatkowych (dane z 25.02.2010 r.). »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Integra Consulting Poland

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK