| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Wiadomości

KIG: więcej kontroli ograniczy wolność gospodarczą

Aktualizacja: 01.03.2010

Środowisko przedsiębiorców skupionych w Krajowej Izbie Gospodarczej (KIG) negatywnie ocenia prezydencką propozycję nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej wyłączającą de facto spod reżimu tej ustawy przeprowadzanie kontroli przedsiębiorcy przez Państwową Inspekcję Pracy, Inspekcję Ochrony Środowiska, Państwową Straż Pożarną oraz organy nadzoru górniczego. »

Zmiana ceny wzbudza największe obawy kupujących wycieczki

Aktualizacja: 01.03.2010

Im bliżej sezonu, tym niższe rabaty – wiedzą o tym wszyscy ci, którzy już teraz korzystają z wakacyjnych ofert first minute. Czy w każdym przypadku wcześniej znaczy taniej? »

Deloitte na czele rankingu firm business consulting

Aktualizacja: 01.03.2010

Firma doradcza Deloitte została liderem rankingu firm business consulting w 15 edycji Book of Lists 2010. »

Lewiatan partnerem Stowarzszenia Konsumentów Polskich

Aktualizacja: 01.03.2010

PKPP Lewiatan został partnerem strategicznym "Certyfikatu SKP", nowej inicjatywy Stowarzyszenia Konsumentów Polskich. »

Trwa tydzień pomocy ofiarom przestępstw

Aktualizacja: 01.03.2010

Idea obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” powstała w Ministerstwie Sprawiedliwości w 2000 roku. Ma ona na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea ta związana jest z Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw obchodzonym w dniu 22 lutego. »

Aktywniej w polskim przemyśle

Aktualizacja: 01.03.2010

Wiele publikacji makroekonomicznych danych oraz kolejne gorące dyskusje europejskich urzędników na temat pomocy finansowej dla Grecji gwarantują interesujący tydzień na rynkach finansowych. »

Sytuacja na giełdach jest ciągle otwarta

Aktualizacja: 01.03.2010

Ubiegły tydzień na giełdach zakończył się niespodziewanymi wzrostami, na które wpływ miały publikacje danych makroekonomicznych. Zaskakująca rewizja danych o PKB w górę do poziomu 5,9 proc. w IV kwartale 2009 roku, jak również tylko minimalnie gorsze dane o sprzedaży domów na rynku wtórnym sprawiły, że europejskie indeksy zakończyły piątkową sesję pokaźnymi wzrostami. »

Ostatnia szansa na zaplanowanie długoterminowych korzyści z Euro 2012

Aktualizacja: 01.03.2010

W Polsce potrzebna jest intensyfikacja działań, które pozwolą na długofalowe wykorzystanie inwestycji związanych z organizacją Euro 2012, gdyż istnieje ryzyko, że impreza nie przyniesie oczekiwanych efektów. Firma Deloitte, na bazie doświadczeń zdobytych podczas doradztwa na rzecz wielkich imprez sportowych, opracowała raport prezentujący zalecenia płynące dla państwa, które jest gospodarzem takiego wydarzenia. »

Waloryzacja świadczeń wypłacanych przez ZUS od 1 marca

Aktualizacja: 01.03.2010

Na podstawie ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) dokona od 1 marca 2010 r. waloryzacji emerytur i rent, podwyższenia świadczeń najniższych oraz dodatków do emerytur i rent. »

ZUS skontrolował zwolnienia lekarskie

Aktualizacja: 01.03.2010

O blisko 150 mln zł musiał zmniejszyć lub cofnąć świadczenia chorobowe Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) w 2009 roku. To wynik przeprowadzonych w ciągu całego roku kontroli zwolnień lekarskich. »

Umowa o zabezpieczeniu społecznym między Polską a Koreą Południową

Aktualizacja: 01.03.2010

Z dniem 1 marca 2010 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) rozpoczyna realizację umowy o zabezpieczeniu społecznym między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Korei, podpisanej 25 lutego 2009 roku w Warszawie. »

Fiskus może zabrać zwrócony z zagranicy PIT

Aktualizacja: 01.03.2010

Zapłacony za granicą podatek można odliczyć od polskiego podatku dochodowego. Jeśli podatnik odzyska zagraniczny podatek, będzie musiał wykazać go przed fiskusem. Za nieujawnienie zwróconego podatku w zeznaniu grożą sankcje karne skarbowe. »

PIT: pracodawcy chętnie składają e-deklaracje

Aktualizacja: 01.03.2010

Od początku roku podatnicy przesłali przez Internet ponad milion e-deklaracji. Najczęściej z tej możliwości korzystali pracodawcy, którzy przesłali prawie 840 tys. PIT-11. »

Resort pracy walczy z wykluczeniem społecznym

Aktualizacja: 26.02.2010

„Budujmy społeczeństwo dla wszystkich” – polska inauguracja Europejskiego Roku Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym 2010. »

MG wspiera przedsiębiorców

Aktualizacja: 26.02.2010

Ministerstwo Gospodarki rozpoczyna realizację w 2010 roku projektu pn. „Wsparcie udziału organizacji przedsiębiorców w pracach międzynarodowych grup lub organizacji branżowych”. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Elżbieta Majszak

Ekspert z zakresu odszkodowań i ubezpieczeń.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK