| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

DK Notus: udany początek tygodnia na gieładch

Aktualizacja: 02.03.2010

W poniedziałek (1 marca br.) na giełdach europejskich indeksy kontynuowały piątkowe zwyżki. Optymizm wśród inwestorów utrzymywał sięprzez całą wczorajszą sesję. »

TK rozpatrzy wniosek dotyczący egzekuzcji opłat abonamentowych

Aktualizacja: 02.03.2010

W dniu 16 marca 2010 roku Trybunał Konstytucyjny rozpozna wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich dotyczący pobierania i egzekucji opłat abonamentowych. »

Spółki komandytowo-akcyjne wciąż nie mogą zadebiutować na giełdzie

Aktualizacja: 02.03.2010

Bez zmian w zakresie opodatkowania zysków w spółkach komandytowo-akcyjnych spółki te nie mogą zadebiutować na giełdzie. »

Wdowa rozliczy się jak samotny ojciec

Aktualizacja: 02.03.2010

Podatniczka wychowująca dziecko, której w trakcie roku zmarł mąż, może skorzystać z preferencyjnego rozliczenia przewidzianego dla samotnych rodziców. »

Brak chętnych do pracy w polskiej słuzbie cywilnej

Aktualizacja: 02.03.2010

Helsińska Fundacja Praw Człowieka ponownie zainteresowała się zagadnieniem braku naboru obcokrajowców będących obywatelami Unii Europejskiej do pracy na stanowiskach w polskiej służbie cywilnej. »

Euro traci zdobyte pozycje

Aktualizacja: 02.03.2010

Tendencja umacniania się wspólnej waluty z ostatnich dni ubiegłego tygodnia została dość gwałtownie przerwana. »

Nerwowo na giełdach zagranicznych

Aktualizacja: 02.03.2010

Piątkowa sesja (26 lutego br.) za oceanem przebiegała w dość nerwowej atmosferze, mimo że przeważały dobre informacje, dotyczące amerykańskiej gospodarki. Indeksy zakończyły dzień niewielkim wzrostem. »

Inwestorzy czują się niepewnie

Aktualizacja: 02.03.2010

Wczorajsza sesja (1 marca br.) pokazuje, jak zmienne potrafią być nastroje giełdowych inwestorów. Piątkowy szał okazał się krótkotrwałym i niezbyt znaczącym epizodem. »

Wzrosty na giełdzie przy niskiej aktywności

Aktualizacja: 02.03.2010

Po mocnym otwarciu, które 1 marca br.wprowadziło WIG20 na poziom najwyższy od 10 sesji, notowania udało zakończyć się zwyżką, a zamknięcie wypadło na najwyższym poziomie od miesiąca. Wzrostom towarzyszyły niskie obroty. »

Polski przemysł wraca do formy

Aktualizacja: 02.03.2010

Wskaźnik aktywności gospodarczej polskiego sektora przemysłowego PMI, wyliczany przez firmę Markit we współpracy z HSBC, wyniósł w lutym 52,4 punktu.Po styczniowym niewielkim osłabieniu wrócił więc do poprzedniego poziomu potwierdzając, że nasza gospodarka wciąż trzyma się mocno. »

Nowelizacja ustawy o VATszkodzi firmom

Aktualizacja: 01.03.2010

Projekt nowelizacji ustawy o podatku VAT przygotowany przez Ministerstwo Finansów spowoduje powstanie kolejnych barier w prowadzeniu działalności gospodarczej. Przepisy zostały napisane w sposób niejasny, niespójny i niezgodny z dyrektywą 112, a Ministerstwo Finansów z całą świadomością godzi się, aby spowodowały szereg niezwykle negatywnych skutków, m.in. poważną destabilizację warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. »

KE: sytuacja gospodarcza jest wciąż trudna

Aktualizacja: 01.03.2010

Komisja przewiduje, że PKB w UE stopniowo będzie powracać do poziomów sprzed recesji, choć sytuacja gospodarcza jest nadal trudna. »

Islandia jest gotowa na rozpoczęcie rozmów w sprawie członkowstwa w UE

Aktualizacja: 01.03.2010

Komisja Europejska uznała, że Islandia jest gotowa na rozpoczęcie rozmów w sprawie jej członkostwa w UE. »

UKNF o statusie prawnym i zadaniach w Polsce

Aktualizacja: 01.03.2010

Pod koniec lutego br. odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Komisja Nadzoru Finansowego – status prawny i zadania nadzoru finansowego w Polsce”, zorganizowana przez UKNF oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego. »

Unijne wsparcie dla początkujących przedsiębiorców

Aktualizacja: 01.03.2010

Zastanawiasz się nad założeniem własnej firmy, a może już odnosisz sukcesy jako przedsiębiorca? Jeśli tak, to możesz skorzystać z programu „Erasmus dla młodych przedsiębiorców” uczestnicząc w projekcie „Going Global since from the early stage – GoGlobal”. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

TaxCorner

TaxCorner - Kancelaria Doradcy Podatkowego Artur Ratajczak jest młodą, prężnie rozwijającą się firmą doradztwa podatkowego. Świadczymy usługi doradcze, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie oferujemy usługi najwyższej jakości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK