| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

DK Notus: udany początek tygodnia na gieładch

Aktualizacja: 02.03.2010

W poniedziałek (1 marca br.) na giełdach europejskich indeksy kontynuowały piątkowe zwyżki. Optymizm wśród inwestorów utrzymywał sięprzez całą wczorajszą sesję. »

TK rozpatrzy wniosek dotyczący egzekuzcji opłat abonamentowych

Aktualizacja: 02.03.2010

W dniu 16 marca 2010 roku Trybunał Konstytucyjny rozpozna wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich dotyczący pobierania i egzekucji opłat abonamentowych. »

Spółki komandytowo-akcyjne wciąż nie mogą zadebiutować na giełdzie

Aktualizacja: 02.03.2010

Bez zmian w zakresie opodatkowania zysków w spółkach komandytowo-akcyjnych spółki te nie mogą zadebiutować na giełdzie. »

Wdowa rozliczy się jak samotny ojciec

Aktualizacja: 02.03.2010

Podatniczka wychowująca dziecko, której w trakcie roku zmarł mąż, może skorzystać z preferencyjnego rozliczenia przewidzianego dla samotnych rodziców. »

Brak chętnych do pracy w polskiej słuzbie cywilnej

Aktualizacja: 02.03.2010

Helsińska Fundacja Praw Człowieka ponownie zainteresowała się zagadnieniem braku naboru obcokrajowców będących obywatelami Unii Europejskiej do pracy na stanowiskach w polskiej służbie cywilnej. »

Euro traci zdobyte pozycje

Aktualizacja: 02.03.2010

Tendencja umacniania się wspólnej waluty z ostatnich dni ubiegłego tygodnia została dość gwałtownie przerwana. »

Nerwowo na giełdach zagranicznych

Aktualizacja: 02.03.2010

Piątkowa sesja (26 lutego br.) za oceanem przebiegała w dość nerwowej atmosferze, mimo że przeważały dobre informacje, dotyczące amerykańskiej gospodarki. Indeksy zakończyły dzień niewielkim wzrostem. »

Inwestorzy czują się niepewnie

Aktualizacja: 02.03.2010

Wczorajsza sesja (1 marca br.) pokazuje, jak zmienne potrafią być nastroje giełdowych inwestorów. Piątkowy szał okazał się krótkotrwałym i niezbyt znaczącym epizodem. »

Wzrosty na giełdzie przy niskiej aktywności

Aktualizacja: 02.03.2010

Po mocnym otwarciu, które 1 marca br.wprowadziło WIG20 na poziom najwyższy od 10 sesji, notowania udało zakończyć się zwyżką, a zamknięcie wypadło na najwyższym poziomie od miesiąca. Wzrostom towarzyszyły niskie obroty. »

Polski przemysł wraca do formy

Aktualizacja: 02.03.2010

Wskaźnik aktywności gospodarczej polskiego sektora przemysłowego PMI, wyliczany przez firmę Markit we współpracy z HSBC, wyniósł w lutym 52,4 punktu.Po styczniowym niewielkim osłabieniu wrócił więc do poprzedniego poziomu potwierdzając, że nasza gospodarka wciąż trzyma się mocno. »

Nowelizacja ustawy o VATszkodzi firmom

Aktualizacja: 01.03.2010

Projekt nowelizacji ustawy o podatku VAT przygotowany przez Ministerstwo Finansów spowoduje powstanie kolejnych barier w prowadzeniu działalności gospodarczej. Przepisy zostały napisane w sposób niejasny, niespójny i niezgodny z dyrektywą 112, a Ministerstwo Finansów z całą świadomością godzi się, aby spowodowały szereg niezwykle negatywnych skutków, m.in. poważną destabilizację warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. »

KE: sytuacja gospodarcza jest wciąż trudna

Aktualizacja: 01.03.2010

Komisja przewiduje, że PKB w UE stopniowo będzie powracać do poziomów sprzed recesji, choć sytuacja gospodarcza jest nadal trudna. »

Islandia jest gotowa na rozpoczęcie rozmów w sprawie członkowstwa w UE

Aktualizacja: 01.03.2010

Komisja Europejska uznała, że Islandia jest gotowa na rozpoczęcie rozmów w sprawie jej członkostwa w UE. »

UKNF o statusie prawnym i zadaniach w Polsce

Aktualizacja: 01.03.2010

Pod koniec lutego br. odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Komisja Nadzoru Finansowego – status prawny i zadania nadzoru finansowego w Polsce”, zorganizowana przez UKNF oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego. »

Unijne wsparcie dla początkujących przedsiębiorców

Aktualizacja: 01.03.2010

Zastanawiasz się nad założeniem własnej firmy, a może już odnosisz sukcesy jako przedsiębiorca? Jeśli tak, to możesz skorzystać z programu „Erasmus dla młodych przedsiębiorców” uczestnicząc w projekcie „Going Global since from the early stage – GoGlobal”. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kalkulatory Budowlane

Kalkulatory Budowlane to bezpłatne narzędzie przydatne dla każdego, kto rozpoczyna budowę domu, remont lub wykończenie mieszkania. Za jego pomocą w kilka minut obliczysz, jakie będą koszty Twojej inwestycji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK