| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Marek Sawicki o aktyalnych problemach polskiego rolnictwa

Aktualizacja: 13.03.2010

W tym tygodniu w historycznej Sali Sejmu Śląskiego - znajdującej się w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim -odbyła się konferencja poświęcona Wspólnej Polityce Rolnej po 2013 roku oraz aktualnym problemom rolnictwa. »

Polska i Niemcy rozmawiają o wspólnej polityce rolnej

Aktualizacja: 13.03.2010

W tym tygodniu odbyła się wspólna konferencja prasowa Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi RP Marka Sawickiego oraz Federalnej Minister Żywności, Rolnictwa i Ochrony Konsumentów Niemiec Ilse Aigner, która przyjechała do Warszawy na zaproszenie polskiego ministra. »

Minister Rostowski o konsolidacji finansów publicznych

Aktualizacja: 13.03.2010

Minister Rostowski wygłasza wystąpienie na Forum Bankowym 2010 W ramach XVI Forum Bankowego Związku Banków Polskich, które odbyło się 11 marca br. w Warszawie, minister finansów Jacek Rostowski wygłosił wystąpienie, w którym zapowiedział przedstawienie w najbliższym czasie założeń do pierwszych czterech ustaw z Planu Rozwoju i Konsolidacji Finansów Publicznych. »

Wycena emisji obligacji w CHF

Aktualizacja: 13.03.2010

Ministerstwo Finansów informuje, że dokonano wyceny 4-letniej obligacji nominowanej we frankach szwajcarskich o wartości nominalnej 475 mln CHF. Obligację o terminie zapadalności 31 marca 2014 roku wyceniono na 88 punktów bazowych powyżej średniej stopy swapowej, co odpowiada rentowności 2,193 proc. Kupon płacony corocznie ustalono na 2,125 proc. »

MF o emisji obligacji nominowanej we frankach szwajcarskich

Aktualizacja: 12.03.2010

Ministerstwo Finansów opublikowało komunikat w sprawie emisji obligacji nominowanej we frankach szwajcarskich. »

Polscy Romowie w wyszehradzkiej grupie roboczej

Aktualizacja: 12.03.2010

Karol Gierliński i Stanisław Stankiewicz to przedstawiciele społeczności romskiej, którzy będą reprezentować Polskę w nowopowstałej grupie roboczej państw wyszehradzkich ds. Integracji Romów. Dołączą do reprezentującej już nasz kraj Elżbiety Radziszewskiej, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania. »

Kara dla firmy wywożącej śmieci na zamknięte składowisko

Aktualizacja: 12.03.2010

Wysypiska śmieci, które będą przepełnione lub ich standard obniży się do poziomu zagrażającego środowisku, zostaną zamknięte z urzędu. »

PIT: nowe zwolnienia dla rolników

Aktualizacja: 12.03.2010

Nowe zwolnienie z PIT dla przychodów ze sprzedaży przetworzonej żywności z własnej uprawy i hodowli powinno wejść w życie od 2011 roku – uważa resort finansów. »

Formularze do zgłoszenia zmiany lub korekty danych

Aktualizacja: 12.03.2010

Płatnik składek zobowiązany jest zawiadomić Zakład Ubezpieczeń Społecznych o wszelkich zmianach i korektach z wyjątkiem tych danych, które zostały wycofane w aktualnie obowiązującej wersji formularzy ubezpieczeniowych. »

Unijne wsparcie dla ginących zawodów

Aktualizacja: 12.03.2010

Małopolscy przedsiębiorcy wykonujący tzw. ginące zawody - introligatora, kowala czy kaletnika otrzymają unijne dofinansowanie na planowane inwestycje. W sumie zarząd województwa rozdzielił w czwartek blisko 33 mln zł dotacji. »

Kary za błędy przy rozliczeniu projektów unijnych

Aktualizacja: 12.03.2010

Specjaliści zajmujący się rozliczaniem projektów unijnych mogą zostać ukarani za popełniane błędy. »

Giełda: dane z USA w centrum uwagi

Aktualizacja: 12.03.2010

W czwartek inwestorzy w Europie czekali na doniesienia ze Stanów Zjednoczonych. Dane o ilości bezrobotnych okazały się zbliżone do prognoz, natomiast deficyt handlowy był mniejszy od oczekiwań. »

Podatnicy mogą nie otrzymać informacji PIT-8C

Aktualizacja: 11.03.2010

Przez nieprecyzyjne przepisy wielu podatników nie otrzyma informacji PIT-8C. Wiele osób nie ma świadomości, że powinny zapłacić podatek od nietypowych dochodów. Podatnik, który nie otrzymał formularza, musi rozliczyć się w zeznaniu rocznym. »

Dane z Japonii rozczarowały inwestorów

Aktualizacja: 12.03.2010

Na całym świecie indeksy poruszają się w bardzo wąskim zakresie. Nowe argumenty otrzymują i optymiści, i pesymiści. Rozstrzygnięcia brak. »

Napięcie na rynkach giełdowych

Aktualizacja: 12.03.2010

S&P zakończył sesję (11 marca br.) wzrostem (ósmym na ostatnie dziewięć sesji), ale wciąż nie przekroczył tegorocznego szczytu. Również azjatyckie rynki zyskiwały rano, ale także bez przekonania. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sklep zonazielona.pl

proponuje ekskluzywne, designerskie meble i elementy wystroju wnętrz

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK