| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Wiadomości

Na rynkach widać przesilenie

Aktualizacja: 15.03.2010

Piątkowe notowania (12 marca br.) na rynku europejskim upłynęły pod znakiem oczekiwania inwestorów na dane z USA. Indeksy w trakcie sesji rosły, a publikacje dotyczące sprzedaży detalicznej okazały się lepsze od oczekiwań. Także dane o produkcji przemysłowej w strefie euro (wzrosła o 1,7 proc.) sprzyjały w piątek kupującym. Giełdy we Frankfurcie oraz Londynie zakończyły sesję niewielkimi zwyżkami. Indeks FTSE100 zyskał na zamknięciu 0,15 proc., a niemiecki DAX 0,28 proc. »

Kredyt hipoteczny a niezbędne formalności

Aktualizacja: 15.03.2010

Czasem trafia się okazja kupna mieszkania i trzeba szybko załatwić kredyt. Tymczasem od pierwszej wizyty w banku do udzielenia pożyczki na kupno mieszkania mogą minąć nawet dwa miesiące. »

Firmy nie boją się kar za łamanie praw pracowniczych

Aktualizacja: 15.03.2010

Firmy nie obawiają się surowych kar za złośliwe lub uporczywe łamanie praw pracowniczych. Prokuratura często odmawia wszczęcia postępowania w tych sprawach lub je umarza. »

Jak są karani nieuczciwi dłużnicy

Aktualizacja: 15.03.2010

W Polsce nie ma czarnej listy podatników, która w innych krajach Unii jest formą publikacji danych osób umyślnie łamiących przepisy podatkowe. »

Zasady rozliczania kosztów w czasie przez podatników PIT

Aktualizacja: 12.03.2010

Na prowadzących działalność gospodarczą podatnikach podatku dochodowego od osób fizycznych ciążą określone obowiązki ewidencyjne. Ich wykonywanie ma ułatwić prawidłowe określenie dochodu (straty), podstawy opodatkowania i należnego podatku dochodowego. »

Nikkei liderem na giełdach azjatyckich

Aktualizacja: 15.03.2010

Na rynkach azjatyckich sytuacja robi się coraz bardziej interesująca. Ubiegły tydzień na plusie zakończyły indeksy wszystkich giełd, za wyjątkiem chińskiej. »

Wzrosty na Wall Street

Aktualizacja: 15.03.2010

Z małym, dwudniowym opóźnieniem, byki na Wall Street zdołały doprowadzić do nowego szczytu w rocznicę jednej z największych fal wzrostowych w historii amerykańskiej giełdy. Udało się to dopiero w końcówce czwartkowej sesji (11 marca br.), po niezbyt udanym jej początku. »

Udany tydzień na giełdach europejskich

Aktualizacja: 15.03.2010

Dla zdecydowanej większości europejskich parkietów miniony tydzień był udany. Indeks we Frankfurcie zyskał 1 proc., w Londynie zwyżka sięgnęła 1,6 proc. Paryski CAC40 wzrósł o 0,5 proc. »

Dobre nastroje na warszawskim parkiecie

Aktualizacja: 15.03.2010

Dobre nastroje nie opuszczają inwestorów na warszawskiej giełdzie. Dynamiczne zwyżki z poprzedniego tygodnia były kontynuowane także w trakcie ostatnich pięciu sesji, choć ich skala nie była już tak pokaźna, jak poprzednio. Indeks największych spółek zyskał ponad 1 proc. a wskaźnik szerokiego rynku zwyżkował o ponad 2 proc. »

Wicepremier Pawlak na XVI Forum Bankowym

Aktualizacja: 13.03.2010

- Polska jest liderem w pozyskiwaniu środków unijnych. Musimy stworzyć narzędzia, które pomogą optymalnie je wykorzystać dla rozwoju krajowej gospodarki – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas XVI Forum Bankowego. Spotkanie zorganizowane przez Związek Banków Polskich odbyło się 11 marca br. w Warszawie. »

Offset narzędziem poprawy innowacyjności i konkurencyjności gospodarki

Aktualizacja: 13.03.2010

- W ubiegłym roku udało się rozpocząć realizację przyrzeczeń offsetowych na eksport towarów i badania o wartości prawie 12 mln euro i ponad 58 mln dolarów – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas konferencji nt. oceny skutków polityki offsetowej. »

Polsko-rosyjskie negocjacje w sprawie przewozów drogowych

Aktualizacja: 13.03.2010

9 marca br. w Warszawie odbyły się rozmowy wiceministrów odpowiedzialnych za transport drogowy Polski i Rosji. Tematem rozmów była sprawa kontyngentu zezwoleń na wykonywanie międzynarodowych przewozów drogowych na 2010 rok. Rozmowy zakończyły się kompromisem. »

Debata na temat usamorządowienia kolei

Aktualizacja: 13.03.2010

Samorządom województw zagwarantowano do 2020 roku środki finansowe w wysokości 7,5 mld zł na zakup, modernizację i naprawy taboru kolejowego, w tym 3,6 mld zł do roku 2015, tak dużych nakładów finansowych na ten cel dotychczas nie było – powiedział podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Juliusz Engelhardt podczas debaty na temat usamorządowienia przewozów regionalnych. »

Inwestycje na drogach krajowych

Aktualizacja: 13.03.2010

Od 16 listopada 2007 roku do 10 marca 2010 roku podpisano umowy na budowę ponad 1200 km dróg krajowych, w tym na 485 km autostrad oraz ok. 730 km dróg ekspresowych, obwodnic i dużych przebudów dróg. »

Wyrok w sprawie zgodności prawa telekomunikacyjnego z dyrektywami ramową i o usłudze powszechnej

Aktualizacja: 13.03.2010

11 marca br. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok w sprawie C-522/08 Telekomunikacja Polska przeciwko Urzędowi Komunikacji Elektronicznej, w którym stwierdził, że przepisy Prawa telekomunikacyjnego, w tym art. 57 ust. 1, na podstawie którego zakaz został wydany, jest zgodny z dyrektywą ramową i dyrektywą o usłudze powszechnej. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Challenger

Organizacja non-profit

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK