| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Polska chce postawić na rozwój przewozów intermodalnych

Aktualizacja: 16.03.2010

Państwo jest zainteresowane rozwojem przewozów intermodalnych oraz kolejowych towarowych korytarzy transportowych – powiedział podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Juliusz Engelhardt podczas spotkania z przedstawicielami firm logistycznych zrzeszonych w Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej. »

MF o zarządzaniu długiem zagranicznym

Aktualizacja: 16.03.2010

Stan środków walutowych w dyspozycji Ministra Finansów na koniec lutego 2010 roku wyniósł łącznie 6.789,6 mln EUR (27.000,9 mln zł). »

Szacunkowe dane o wykonaniu budżetu państwa

Aktualizacja: 16.03.2010

Ministerstwo Finansów podało szacunkowe dane o wykonaniu budżetu państwa za okres styczeń - luty 2010 roku. »

Wydatki na reklamę jako koszt uzyskania przychodu

Aktualizacja: 16.03.2010

Spółka jawna ponosi wydatki na zakup w prasie ogłoszeń informujących o jej działalności oraz usługach, które świadczy. Podobne informacje spółka umieszcza w internecie. Ponadto ponosi koszty wydruku ulotek informacyjnych. Czy ponoszone wydatki stanowią koszty uzyskania przychodów? »

Banki wybaczają klientom drobne potknięcia

Aktualizacja: 16.03.2010

Nie wszystkie banki są równie surowe dla klientów, którzy nie spłacają na czas swoich zobowiązań. Część z nich wybacza drobne potknięcia, nawet odnotowane w Biurze Informacji Kredytowej. »

Agencje ratingowe będą nadzorowane na poziomie europejskim

Aktualizacja: 16.03.2010

W związku z pracami nad zmianą rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1060/2009 z dnia 16 września 2009 r. w sprawie ratingowych, agencje ratingowe będą pierwszym segmentem rynku finansowego nadzorowanym na poziomie europejskim. »

Chroń firmę od wyłudzania poufnych informacji osobistych

Aktualizacja: 16.03.2010

Phising, to wyłudzanie poufnych informacji osobistych, lub podszywanie się pod osobę lub instytucję uprawnioną do otrzymania takich danych. Wraz z rozwojem Internetu ta metoda stała się prawdziwą plagą. »

Pracodawcy przeciwko płaceniu składek do Funduszu Emerytur Pomostowych

Aktualizacja: 16.03.2010

Firmy protestują przeciw płaceniu składek do Funduszu Emerytur Pomostowych za pracowników, którzy nie będą mogli przejść na emerytury pomostowe. »

Rozliczenie kosztów w czasie przez podatników PIT

Aktualizacja: 16.03.2010

Na prowadzących działalność gospodarczą podatnikach podatku dochodowego od osób fizycznych ciążą określone obowiązki ewidencyjne. Ich wykonywanie ma ułatwić prawidłowe określenie dochodu (straty), podstawy opodatkowania i należnego podatku dochodowego. »

Do końca marca trzba złożyć CIT-8

Aktualizacja: 16.03.2010

Obowiązek złożenia do końca marca rocznego rozliczenia dotyczy wszystkich podatników CIT, dla których rok podatkowy zakończył się z końcem 2009 roku. »

PIT 2009: kto może skorzystać z ulgi odsetkowej

Aktualizacja: 16.03.2010

Ulga odsetkowa nie przysługuje w części wydatkowanej na garaż, działkę lub komórkę lokatorską. »

Spadki na europejskich parkietach

Aktualizacja: 16.03.2010

We wtorek na parkietach europejskich dominowały spadki. Główną ich przyczyną była powracająca obawa inwestorów o możliwość podwyżek stóp procentowych w Chinach i Indiach. Graczom nie pomogły nawet lepsze od oczekiwań dane o produkcji przemysłowej w USA. Indeksy na giełdach w Europie Zachodniej przez większość dnia utrzymywały się pod kreską, a spadki przekroczyły 0,7 proc. »

PIT: małżonkowie niechętnie rozliczają się elektronicznie

Aktualizacja: 15.03.2010

Małżonkowie, którzy chcą się rozliczyć przez internet, niechętnie korzystają z tej możliwości, ponieważ muszą złożyć dodatkowy, papierowy formularz. »

Rodzice rzadko wykorzystują dodatkowe urlopy

Aktualizacja: 16.03.2010

Wielu pracowników nie wie, że przysługują im dodatkowe uprawnienia rodzicielskie. W styczniu z urlopu ojcowskiego skorzystało tylko 75 mężczyzn. Pracujący rodzice boją się o etat i nie korzystają z dodatkowego urlopu macierzyńskiego. »

Giełda: inwestorzy są ostrożni

Aktualizacja: 16.03.2010

Wzrost produkcji przemysłowej w USA w granicach błędu statystycznego nie wystarczył, by podtrzymać optymistyczne nastroje z ubiegłego tygodnia. Na wszystkich rynkach wybierano bezpieczeństwo. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

FakturaXL.pl

FakturaXL.pl jest producentem oprogramowania w zakresie fakturowania online dla firm i biur rachunkowych. Od ponad 12 lat tworzymy z pasją rozwiązania IT.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »