| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Resort pracy o założeniach ustawy o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych

Aktualizacja: 16.03.2010

Minister Jolanta Fedak rozmawiała na temat zmian w systemie otwartych funduszy emerytalnych z przedstawicielami środowisk naukowo-badawczych. Dyskutanci zgodzili się co do zasadniczego celu zmian – osiągnięcia jak najwyższej emerytury po jak najmniejszych kosztach i co do metody – uproszczenie systemu przez zlikwidowanie zbędnych prowizji i opłat. »

Polska chce postawić na rozwój przewozów intermodalnych

Aktualizacja: 16.03.2010

Państwo jest zainteresowane rozwojem przewozów intermodalnych oraz kolejowych towarowych korytarzy transportowych – powiedział podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Juliusz Engelhardt podczas spotkania z przedstawicielami firm logistycznych zrzeszonych w Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej. »

MF o zarządzaniu długiem zagranicznym

Aktualizacja: 16.03.2010

Stan środków walutowych w dyspozycji Ministra Finansów na koniec lutego 2010 roku wyniósł łącznie 6.789,6 mln EUR (27.000,9 mln zł). »

Szacunkowe dane o wykonaniu budżetu państwa

Aktualizacja: 16.03.2010

Ministerstwo Finansów podało szacunkowe dane o wykonaniu budżetu państwa za okres styczeń - luty 2010 roku. »

Wydatki na reklamę jako koszt uzyskania przychodu

Aktualizacja: 16.03.2010

Spółka jawna ponosi wydatki na zakup w prasie ogłoszeń informujących o jej działalności oraz usługach, które świadczy. Podobne informacje spółka umieszcza w internecie. Ponadto ponosi koszty wydruku ulotek informacyjnych. Czy ponoszone wydatki stanowią koszty uzyskania przychodów? »

Banki wybaczają klientom drobne potknięcia

Aktualizacja: 16.03.2010

Nie wszystkie banki są równie surowe dla klientów, którzy nie spłacają na czas swoich zobowiązań. Część z nich wybacza drobne potknięcia, nawet odnotowane w Biurze Informacji Kredytowej. »

Agencje ratingowe będą nadzorowane na poziomie europejskim

Aktualizacja: 16.03.2010

W związku z pracami nad zmianą rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1060/2009 z dnia 16 września 2009 r. w sprawie ratingowych, agencje ratingowe będą pierwszym segmentem rynku finansowego nadzorowanym na poziomie europejskim. »

Chroń firmę od wyłudzania poufnych informacji osobistych

Aktualizacja: 16.03.2010

Phising, to wyłudzanie poufnych informacji osobistych, lub podszywanie się pod osobę lub instytucję uprawnioną do otrzymania takich danych. Wraz z rozwojem Internetu ta metoda stała się prawdziwą plagą. »

Pracodawcy przeciwko płaceniu składek do Funduszu Emerytur Pomostowych

Aktualizacja: 16.03.2010

Firmy protestują przeciw płaceniu składek do Funduszu Emerytur Pomostowych za pracowników, którzy nie będą mogli przejść na emerytury pomostowe. »

Rozliczenie kosztów w czasie przez podatników PIT

Aktualizacja: 16.03.2010

Na prowadzących działalność gospodarczą podatnikach podatku dochodowego od osób fizycznych ciążą określone obowiązki ewidencyjne. Ich wykonywanie ma ułatwić prawidłowe określenie dochodu (straty), podstawy opodatkowania i należnego podatku dochodowego. »

Do końca marca trzba złożyć CIT-8

Aktualizacja: 16.03.2010

Obowiązek złożenia do końca marca rocznego rozliczenia dotyczy wszystkich podatników CIT, dla których rok podatkowy zakończył się z końcem 2009 roku. »

PIT 2009: kto może skorzystać z ulgi odsetkowej

Aktualizacja: 16.03.2010

Ulga odsetkowa nie przysługuje w części wydatkowanej na garaż, działkę lub komórkę lokatorską. »

Spadki na europejskich parkietach

Aktualizacja: 16.03.2010

We wtorek na parkietach europejskich dominowały spadki. Główną ich przyczyną była powracająca obawa inwestorów o możliwość podwyżek stóp procentowych w Chinach i Indiach. Graczom nie pomogły nawet lepsze od oczekiwań dane o produkcji przemysłowej w USA. Indeksy na giełdach w Europie Zachodniej przez większość dnia utrzymywały się pod kreską, a spadki przekroczyły 0,7 proc. »

PIT: małżonkowie niechętnie rozliczają się elektronicznie

Aktualizacja: 15.03.2010

Małżonkowie, którzy chcą się rozliczyć przez internet, niechętnie korzystają z tej możliwości, ponieważ muszą złożyć dodatkowy, papierowy formularz. »

Rodzice rzadko wykorzystują dodatkowe urlopy

Aktualizacja: 16.03.2010

Wielu pracowników nie wie, że przysługują im dodatkowe uprawnienia rodzicielskie. W styczniu z urlopu ojcowskiego skorzystało tylko 75 mężczyzn. Pracujący rodzice boją się o etat i nie korzystają z dodatkowego urlopu macierzyńskiego. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Zegarek

Ekspert ds. ochrony danych osobowych. Współwłaściciel Kancelarii Lex Artist. Odpowiada za zarządzanie całością przedsiębiorstwa oraz przeprowadzanie audytów i wspieranie Administratorów Bezpieczeństwa Informacji u Klientów Kluczowych. Swoimi wieloletnimi doświadczeniami i wiedzą praktyczną z przyjemnością dzieli się z uczestnikami licznych konferencji, szkoleń i kursów oraz czytelnikami publikacji i artykułów na blog-daneosobowe.pl.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK