| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Nasza-Klasa zapłaci karę

Aktualizacja: 18.03.2010

5 tys. zł odszkodowania ma zapłacić portal społecznościowy Nasza-Klasa za bezprawne wykorzystanie wizerunku Krzysztofa R. z Głogowa - taką decyzję podjął dziś wrocławski sąd. Wyrok nie jest prawomocny. »

Niezapłacone opłaty abonamentowe na celowniku fiskusa

Aktualizacja: 18.03.2010

Nieopłacony abonament radiowo-telewizyjny będzie egzekwował naczelnik urzędu skarbowego. »

Większe zabezpieczenie w bankowości internetowej

Aktualizacja: 18.03.2010

Banki wdrażają dodatkowe zabezpieczenia transakcji internetowych. Funkcjonalność bankowości elektronicznej w Polbanku została rozszerzona o autoryzację transakcji za pomocą jednorazowych haseł SMS. Stosowany dotychczas certyfikat cyfrowy będzie nadal dostępny. »

MF: kontrole skarbowe są coraz skuteczniejsze

Aktualizacja: 16.03.2010

Dzięki stosowaniu coraz nowocześniejszych technik oraz dokładnym typowaniu podmiotów do kontroli i ustalaniu powiązań biznesowych między nimi w 2009 roku wzrosła skuteczność prowadzonych kontroli skarbowych. Najwięcej – bo 60 proc. wszystkich ustaleń – stwierdzono w zakresie podatku VAT i akcyzy. »

Fundacje otrzymają dotacje z budżetu

Aktualizacja: 18.03.2010

150 tys. złotych dla Fundacji Dzieci Niczyje na prowadzenie telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży w 2010 roku przyznał Jerzy Miller, minister spraw wewnętrznych i administracji. MSWiA przekaże również 100 tys. złotych Fundacji Itaka, która będzie obsługiwać telefon interwencyjny w sprawie zaginionych dzieci. Oferty tych dwóch organizacji pozarządowych otrzymały dofinansowanie w ramach otwartych konkursów. »

Dobre prognozy dla złota

Aktualizacja: 18.03.2010

Od 12 marca br. cena złota zaczęła ponownie wzrastać, na dzień 16 marca br. złoto kosztowało 1126.65 dolarów za uncję. Historyczny rekord ceny złota wynosi 1226,20 USD i został pobity na początku grudnia ubiegłego roku. »

Wzrosty na giełdach

Aktualizacja: 18.03.2010

W środę (17 marca br.) na parkietach europejskich ponownie dominowali kupujący, komunikat towarzyszący wtorkowej decyzji FOMC wpłynął na optymizm graczy. Wczorajszy dzień nie przyniósł zbyt wielu danych makroekonomicznych, więc gracze w Europie bazowali głównie na zachowaniu innych światowych parkietów, na których również dominowała strona popytowa. »

Nowe stawki w programie Rodzina na Swoim

Aktualizacja: 18.03.2010

Od 1 kwietnia br. zaczną obowiązywać nowe stawki w programie Rodzina na Swoim. Górna granica ceny metra kwadratowego mieszkania, do której można uzyskać rządową dopłatę znów wzrasta. »

Nowe dowody osobiste są bardziej bezpieczne

Aktualizacja: 18.03.2010

Bardziej bezpieczne, umożliwiające elektroniczny kontakt z urzędami, wzbogacone o elektroniczny nośnik danych (tzw. chip) z miejscem na kwalifikowany e-podpis – takie będą nowe wielofunkcyjne dowody osobiste. Rada Ministrów przyjęła 16 marca br. projekt ustawy o dowodach osobistych. Jeśli propozycja MSWiA zyska aprobatę parlamentu i prezydenta, wydawanie dowodów z mikroprocesorem rozpocznie się od 1 stycznia 2011 roku. »

Gorzej w budownictwie

Aktualizacja: 18.03.2010

Kolejny solidny wzrost w przemyśle i pogłębienie załamania w budownictwie przyniósł luty w zakresie produkcji w naszym kraju. Produkcja przemysłowa zwiększyła się o 9,2 proc. w skali roku, a budowlano-montażowa spadła o blisko jedną czwartą. »

Produkcja przemysłowa odnotowała większy wzrost

Aktualizacja: 18.03.2010

W lutym br. produkcja przemysłowa zwiększyła się o 9,2 proc. w porównaniu do lutego ubiegłego roku. Po raz drugi zaskoczyła ekonomistów, którzy spodziewali się zwyżki o 8,9 proc. Pozytywna tendencja w tym zakresie utrzymuje się już czwarty miesiąc z rzędu, a jej dynamika wciąż rośnie. »

Stopy procentowe pozostaną na niskim poziomie

Aktualizacja: 18.03.2010

Hossa trwająca na światowych rynkach od 9 lutego ub.r., czyli już ponad rok, ma się dobrze. Wywindowała ona giełdowe indeksy i notowania surowców do poziomów, o których się nikomu rok temu nie śniło. I wszystko wskazuje na to, że nic złego jej nie grozi. Przede wszystkim zaś sugeruje to ulubiony refren wszystkich byków: „stopy procentowe pozostaną na niskim poziomie przez dłuższy czas”. »

Budowa elektrowni atomowej przyciągnie inwestorów

Aktualizacja: 18.03.2010

Po wielu latach dyskusji i zmian koncepcji, dotyczącej polskiej energetyki jądrowej, wreszcie zaczyna się dziać coś konkretnego. Rozstrzygnięta została kwestia lokalizacji elektrowni. Spośród 28 miejscowości, które ubiegały się, by na ich terenie powstała pierwsza w Polsce elektrownia atomowa, wybrano Żarnowiec. »

Spadek zatrudnienia wyhamowuje

Aktualizacja: 18.03.2010

Stopniowo poprawia się sytuacja na rynku pracy. Liczba zatrudnionych w przedsiębiorstwach jeszcze się zmniejsza, ale coraz wolniej. Wyraźnie lepiej jestz płacami. Średnie wynagrodzenie wzrosło w lutym mocniej, niż się spodziewano. »

Mniej mieszkań oddanych do użytku

Aktualizacja: 18.03.2010

W pierwszych dwóch miesiącach tego roku do użytku oddano o 31,9 proc. mniej mieszkań niż przed rokiem. Po styczniu spadek sięgał aż 47,1 proc. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

dr Dominik Lubasz

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK