| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Zmiany w postępowaniu sądowym

Aktualizacja: 19.03.2010

Celem przyjętej przez Radę Ministrów nowelizacji Kodeksu Postępowania Cywilnego jest usprawnienie postępowania sądowego. Wśród zmian pojawi się zaproponowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości możliwość nagrywania rozpraw, czyli tzw. protokół elektroniczny. »

Trwa rajd indeksów na giełdach światowych

Aktualizacja: 19.03.2010

Czwartkowa sesja w USA zakończyła się wzrostem Dow Jonesa - już ósmym z kolei. Rajd indeksów na światowych giełdach trwa już trzeci tydzień, raczej nie po to, by zakończyć się właśnie dziś. »

Ubieraj się stosownie do branży

Aktualizacja: 19.03.2010

„Wygląd zewnętrzny człowieka to strona tytułowa jego wnętrza” – mówi przysłowie perskie. Zadbany wygląd ma decydujące znaczenie dla powodzenia w życiu zawodowym i prywatnym. W ciągu trzech pierwszych minut najsilniej skupia się na nas uwaga rozmówcy i to pierwsze wrażenie jest właśnie wizualne. Aż do 90 proc. tego, co właściwie chcemy powiedzieć, wyrażamy mimiką, gestem i językiem naszego ciała.  »

Firmy turystyczne zmniejszyły liczbę ofert

Aktualizacja: 19.03.2010

Większa o nawet 40 proc. sprzedaż zagranicznych wycieczek na lato, przy spadku liczby ofert o ponad 20 proc. w stosunku do roku ubiegłego, oznacza, że w środku sezonu może już nie być wolnych miejsc »

Dane makroekonomiczne nie wpłynęły na rynek giełdowy

Aktualizacja: 19.03.2010

Czwartkowa sesja (18 marca br.) na giełdach europejskich zakończyła się spadkami. Indeksy po słabym początku dnia mozolnie starały się odrabiać straty, ale strach przed korektą w USA wziął górę. »

Za mało informacji o terminach oczekiwania na unijne dotacje

Aktualizacja: 19.03.2010

Nigdy bym nie starał się o unijne pieniądze, gdybym wiedział, że to tak będzie wyglądało – słyszymy od przedsiębiorców, którzy często ponad rok czekają na przyznanie im dotacji. »

Odpowiedni wybór formy opodatkowania firmy przyniesie duże oszczędności

Aktualizacja: 19.03.2010

Jeżeli zakładasz swój biznes musisz zadecydować w jakiej formie będą opodatkowane dochody (przychody) firmy. Nie jest to oczywiście banalna kwestia. Trafna decyzja może przynieść firmie spore oszczędności. »

Strona www wizytówką Twojej firmy

Aktualizacja: 19.03.2010

Nie tylko kandydaci poszukujący pracy powinni dbać o to, jak są postrzegani w internecie. Kiedy zapraszasz na rozmowę rekrutacyjną kandydata, kiedy rozpoczynasz współpracę z kimś nowym, bardzo często ta osoba szuka informacji o Twojej firmie w internecie. »

Windykacja elektroniczna ma pomóc w spłaceniu długu

Aktualizacja: 19.03.2010

Długi to dla Polaków często wstydliwy problem. Jak pokazują badania, poczucie wstydu i lęk przed kontaktem z windykatorem powodują, że osoby zadłużone unikają rozmów na temat rozwiązania problemów ze spłatą zaległości. »

Ile czasu poświęcamy na dojazd do pracy

Aktualizacja: 19.03.2010

Według danych Eurofound, dojazd do i z pracy zajmuje statystycznemu Polakowi 42,2 minuty dziennie. Dla porównania: mieszkańcy Rumunii poświęcają tej czynności niemal 54 minuty, a Estończycy – 48,5. »

Polacy wstydzą się przyznawać do długów

Aktualizacja: 19.03.2010

Dwa dominujące odczucia, które towarzyszą zadłużaniu się, to wstyd i strach. Dla ponad połowy respondentów popadnięcie w nadmierne zadłużenie jest wstydliwym problemem. Co trzeci respondent odczuwa strach na myśl o ewentualnym znalezieniu się w stanie nadmiernego zadłużenia - wynika z badania, które zostało przeprowadzone przez zespół Centrum Badań nad Zachowaniami Ekonomicznymi SWPS. »

Euro traci zdobytą pozycję

Aktualizacja: 19.03.2010

Wspólna waluta już wczoraj (18 marca br.) zaczęła oddawać swój dorobek, uskładany w pierwszych dniach tygodnia. Po podejściu w środę w okolice poziomu 1,38 dolara za euro, wieczorem staniała o centa. Ta tendencja była kontynuowana ze sporym impetem. »

Korekty na giełdach światowych

Aktualizacja: 19.03.2010

Do czternastu razy sztuka, tyle bowiem było wzrostowych sesji pod rząd w ostatnim czasie w przypadku S&P500. Wypada tylko pogratulować bykom. Wątpiący w siłę rynku pewnie się i tak nie przekonali. Może uda się im następnym razem. »

Spadki na GPW

Aktualizacja: 19.03.2010

Osłabienie byczych zapałów w drugie części sesji (18 marca br.) miało swoją kontynuację, tyle że już w postaci korekty „z prawdziwego zdarzenia”. Indeks największych spółek, największy bohater środowych notowań, zaczął od spadku o nieco ponad 0,2 proc. Już po godzinie handlu skala spadku zwiększyła się do 0,6 proc. »

Stacje telewizyjne zarabiają na product placemencie

Aktualizacja: 18.03.2010

Największe polskie stacje telewizyjne zarobiły przez pierwsze dwa miesiące tego roku ponad milion złotych na ukrytej reklamie w swoich serialach. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Soneta sp. z o.o.

Firma Soneta sp. z o.o. jest polskim producentem oprogramowania do zarządzania i księgowości – enova365.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK