| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Koszty w zakładzie pracy chronionej - wyjaśnienia Ministra Finansów

Aktualizacja: 22.03.2010

Minister Finansów w interpretacji ogólnej z 5 marca 2010 r. udzielił wyjaśnień dotyczących zaliczania do kosztów uzyskania przychodów kwot uzyskiwanych przez pracodawców prowadzących zakłady pracy chronionej (zakłady aktywności zawodowej) z tytułu zwolnień podatkowych, tj. z podatku od nieruchomości oraz z zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych. »

Nieliczni zarobią na osłabieniu złotego

Aktualizacja: 23.03.2010

Co trzeci produkt strukturyzowany, który pojawił się na rynku w tym roku, oparty był na kursie euro, ale tylko najzamożniejsi otrzymali szansę zarabiania na osłabieniu naszej waluty. »

Zmniejsza się zadłużenie Polaków

Aktualizacja: 23.03.2010

Coraz ostrzejsze kryteria przyznawania kredytów gotówkowych powodują, że zadłużenie Polaków z tytułu kredytów konsumpcyjnych spadło kolejny miesiąc z rzędu. »

Jedno okienko wciąż tylko na papierze

Aktualizacja: 23.03.2010

Skomplikowane procedury i utrudniający życie urzędnicy to pierwsze przeszkody na starcie do własnego biznesu. Stąd furorę robią wszelkiej maści pośrednicy, a także firmy oferujące gotowe spółki. »

Czas pracy - za mało elastyczny

Aktualizacja: 23.03.2010

Polski rynek pracy pozostaje za mało elastyczny, przez co nie może w pełni reagować na wymogi, jakie stawia współczesna gospodarka. Chociaż pod względem niestandardowych umów i organizacji nie odbiegamy od europejskiej średniej, to jednak wciąż daleko nam do czołowych krajów na kontynencie. »

Koniunktura coraz bardziej się poprawia

Aktualizacja: 22.03.2010

Polscy przedsiębiorcy coraz bardziej optymistycznie oceniają sytuację w gospodarce i perspektywy rozwoju. Wyliczany przez Główny Urząd Statystyczny wskaźnik koniunktury w przemyśle wzrósł w marcu do poziomu najwyższego od półtora roku. Poprawę odnotowują także przedstawiciele firm budowlanych, handlu i usług. »

Koniec zimowej akcji kontroli kas fiskalnych

Aktualizacja: 22.03.2010

Kontrolerzy wymierzyli ponad 5.800 mandatów na kwotę przekraczającą 1.250.000 zł. Wraz z końcem ferii zakończyła się akcja prowadzona przez urzędy kontroli skarbowej, podczas której ujawniano nieprawidłowości w ewidencjonowaniu obrotów na kasach fiskalnych i wydawaniu paragonów. »

CIT: czy będą uproszczenia

Aktualizacja: 22.03.2010

Ponad 90 proc. przedsiębiorstw uważa, że przepisy dotyczące sposobu ustalania podstawy opodatkowania CIT w Polsce są bardzo rygorystyczne. Aż 97 proc. firm chciałoby uproszenia przepisów podatkowych w tym zakresie. To wyniki sondażu przeprowadzonego przez Dziennik Gazetę Prawną, PBS DGA oraz TPA Horwath. »

Co zrobić z kosztami gdy w firmie brak funduszu socjalnego

Aktualizacja: 22.03.2010

Zakładowy fundusz świadczeń socjalnych stwarza możliwość finansowania przez pracodawcę działalności socjalnej i udzielania pomocy finansowej pracownikom.Zasady tworzenia przez pracodawców zakładowego funduszu świadczeń socjalnych i zasady gospodarowania środkami tego funduszu określa ustawa o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych. »

Wyższe odsetki od zaległych podatków

Aktualizacja: 21.03.2010

Ta wiadomość na pewno nie ucieszy tych, którzy zalegają z zapłatą podatków. Ministerstwo Finansów chce pobierać wyższe odsetki od zaległości podatkowych. Chce je podnieść z obecnych 10 do 12 procent. Wprowadzi również minimalną 8-procentową stawkę. »

Fundusze nieruchomości pomogą deweloperom

Aktualizacja: 22.03.2010

Ożywa rynek kredytów hipotecznych udzielanych klientom indywidualnym. Banki oferują coraz więcej promocji, spadają marże i prowizje, zwiększa się współczynnik LTV. »

Sprzedaż Certyfikatów funduszu Investor Gold FIZ

Aktualizacja: 22.03.2010

8-24 marca 2010 r. jest prowadzona publiczna sprzedaż Certyfikatów Inwestycyjnych serii M funduszu Investor Gold FIZ. »

Jak zarządzać czasem pracy efektywnie

Aktualizacja: 22.03.2010

W większości przedsiębiorstw w Polsce funkcjonuje proces manualnego wypełniania kart ewidencji czasu pracy i na jej podstawie obliczania wynagrodzenia, co, niestety, wiąże się z błędami i niską efektywnością pracy, a w konsekwencji stratami finansowymi. Tymczasem ten czas można by spożytkować znacznie efektywniej. »

Firma, która się rozwija, może stracić dotację

Aktualizacja: 22.03.2010

Nie każda firma może skorzystać z unijnych dotacji. Według wspólnotowych reguł przyznawania pomocy publicznej, określone rodzaje wsparcia mogą trafiać tylko do mikroprzedsiębiorców, inne do małych i średnich firm oraz dużych koncernów. Niestety coraz większa liczba przedsiębiorców skarży się, że na skutek zbyt wolnego rozpatrywania ich wniosków, tracą prawo do korzystania z dotacji. »

Firmy domagają się ułatwień w kontaktach z ZUS

Aktualizacja: 22.03.2010

Rząd wycofał się m.in. z propozycji skrócenia z 10 do pięciu lat okresu przedawniania należności firm wobec ZUS za niezapłacone składki. Przedsiębiorcy protestują. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Zielona Linia

Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK