| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Wiadomości

Vector Software z Ekstraklasą

Aktualizacja: 30.03.2010

Spółka Vector Software, której podstawowym produktem jest autorskie oprogramowanie EuroBilet prowadzi prace mające na celu integrację systemu EuroBilet z funkcjonującym obecnie systemem wydawania kart oraz weryfikacji zakazów stadionowych Ekstraklasy. »

Grecja: sprzedaż obligacji z wysoką premią

Aktualizacja: 30.03.2010

Wczorajsza (29 marca br.) emisja obligacji  przez Grecję była ważnym testem nastrojów panujących wśród inwestorów, ale trudno powiedzieć, aby spotkała się ona z zainteresowaniem rynku. »

Dane o wydatkach amerykańskich konsumentów pogorszyły wyniki giełdowe

Aktualizacja: 30.03.2010

W poniedziałek europejskie giełdy rozpoczęły sesję od wzrostów, jednak w miarę upływu czasu indeksy zaczęły słabnąć. Inwestorzy zignorowali poranne zamachy w Moskwie, ale pretekstem do pogorszenia nastrojów graczy po południu były dane o wydatkach amerykańskich konsumentów, które były zgodne z oczekiwaniami. »

Skarga na Krajowy System Informacyjny Policji

Aktualizacja: 30.03.2010

Dnia 24 marca br. Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do Komendanta Głównego Policji w sprawie przetwarzania danych osobowych przez Policję w ramach Krajowego Systemu Informacyjnego Policji. »

System mediacji rodzinnej wymaga zmian

Aktualizacja: 30.03.2010

W dniu 24 marca 2010 roku w Warszawie odbyła się konferencja Komitetu Ochrony Praw Dziecka na temat mediacji rodzinnej w Norwegii, Niemczech i Polsce. »

Senatorowie przeciwni zakazowi palenia w miejscach publicznych

Aktualizacja: 30.03.2010

Senat na posiedzeniu w dniu 26 marca 2010 roku odrzucił poprawkę, zgodnie z którą obowiązywałby zakaz palenia w miejscach publicznych. »

Polski rynek pracy jest atrakcyjny dla Ukraińców

Aktualizacja: 30.03.2010

Ukraińcy są zatrudniani głównie w rolnictwie i budownictwie, gdzie nie chcą pracować Polacy. Rosnąca liczba zatrudnionych w naszym kraju pracowników ze Wschodu hamuje wzrost płac. Dzięki ukraińskim gospodyniom i opiekunkom wiele Polek jest aktywnych zawodowo. »

Nie będzie losowania o dotacje na tworzenie nowych miejsc pracy

Aktualizacja: 30.03.2010

Przedsiębiorcy, którzy będą tworzyć miejsca pracy na terenach wiejskich, gdzie jest największe bezrobocie, w pierwszej kolejności uzyskają unijne środki. »

Prawo do niższego VAT po 2010 roku

Aktualizacja: 30.03.2010

Parlament Europejski zgodził się na dalsze obowiązywanie niższych stawek VAT, m.in. dotyczących usług remontowych oraz restauracyjnych. »

Wezwanie do do urzędu tylko wyjątkowo

Aktualizacja: 24.03.2010

Komisja Przyjazne Państwo chce wprowadzić rozwiązania, które mają na celu ukrócenie organom podatkowym nadużywania instytucji wzywania do osobistego stawiennictwa podatników do urzędu w ramach toczącego się postępowania.  »

Skromne obroty na GPW

Aktualizacja: 30.03.2010

Zarówno WIG jak i WIG20 zdołały na początku notowań ustanowić nowe szczyty hossy, ale nie utrzymały ich do końca dnia. Przy nikłych obrotach ceny akcji spadły poniżej piątkowego zamknięcia. »

Giełdowe indeksy biją rekordy

Aktualizacja: 30.03.2010

Wskaźniki techniczne od ponad miesiąca znajdują się w strefie oznaczającej wykupiony rynek, ale nie przeszkadza to giełdowym indeksom w biciu kolejnych rekordów. »

Dochodzenie zaległych alimentów

Aktualizacja: 29.03.2010

Zaległe alimenty od niepłacącego rodzica egzekwuje komornik. Za uporczywe uchylanie się od płacenia dłużnik alimentacyjny może zostać ukarany grzywną, karą ograniczenia wolności, a nawet trafić do więzienia. »

Będzie bezpieczniej na stadionach

Aktualizacja: 29.03.2010

Możliwość decydowania o doborze i szkoleniach służb porządkowych i informacyjnych dają organizacjom piłkarskim nowe przepisy wykonawcze opracowane przez MSWiA. »

Pracodawcy przeciwko całkowitemu zakazowi palenia w miejscach publicznych

Aktualizacja: 29.03.2010

Lewiatan sprzeciwia się poprawkom do ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych przyjętym przez Senacką Komisję Zdrowia. Całkowite zakazanie palenia we wszystkich miejscach publicznych to rozwiązanie nieracjonalne. Uważamy, że w tej kwestii możliwy jest zdroworozsądkowy kompromis, którym jest ustawa przyjęta przez Sejm 4 marca b.r. »

reklama

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Struzik

Dyrektor Zarządzający internetowego serwisu pracy MonsterPolska.pl, polskiego oddziału międzynarodowej grupy Monster.com.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »