| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Premierzy Rosji i Polski w Katyniu

Aktualizacja: 07.04.2010

Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski wraz z premierem Donaldem Tuskiem biorą udział w uroczystościach upamiętniających ofiary Zbrodni Katyńskiej. W ceremonii uczestniczą także premier Federacji Rosyjskiej – Władimir Putin. »

Wzrosty na głównych giełdach akcji

Aktualizacja: 07.04.2010

Już dwa miesiące wzrosty na głównych giełdach akcji. W tym czasie spadkowe sesje można było policzyć na palcach jednej ręki i choć z każdą kolejną zwyżką rośnie szansa na korektę, główny trend jest nadal wzrostowy. »

Pozytywne nastroje na giełdach

Aktualizacja: 07.04.2010

Większość europejskich indeksów giełdowych zaczęła tydzień na plusie - podaje Open Finance. »

Firmy płacą wyższe składki ubezpieczeniowe od delegowanych pracowników

Aktualizacja: 07.04.2010

Z powodu niejasnych przepisów firmy muszą płacić wyższe składki ubezpieczeniowe od delegowanych pracowników do zagranicznych organów rentowych zamiast do ZUS. »

Lewiatan o podatku dochodowym od osób fizycznych

Aktualizacja: 06.04.2010

7 kwietnia 2010 roku Sejm zajmie się zmianami w Kodeksie pracy oraz Ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych (druk nr 2584). W związku z z tym PKPP Lewiatan postuluje wprowadzenie w tych zmianach dwóch poprawek. »

Nowe stawki VAT od 2011 roku

Aktualizacja: 06.04.2010

Od 2011 roku zaczną obowiązywać nowe stawki podatku od towarów i usług. Zmianie ulegną m.in. stawki na książki i czasopisma oraz niskoprzetworzone produkty spożywcze »

40 mln zł na najlepszy projekt energetyczny

Aktualizacja: 06.04.2010

Trwa nabór wniosków ze środków PO IiŚ – Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku i efektywność energetyczna (Priorytet IX), w ramach Działania 9.4. Dofinansowanie, które sięgnie około 40 mln zł może otrzymać projekt instalacji produkującej energię elektryczną lub ciepło ze źródeł odnawialnych »

Polska liderem w wykorzystywaniu unijnej pomocy

Aktualizacja: 06.04.2010

Polska bardzo chętnie korzysta z funduszy unijnych. KE donosi, że nasz kraj jest zdecydowanym liderem wśród innych państw członkowskich jeśli chodzi o wdrażanie tych pieniędzy. »

Bank Australii podniósł stopę procentową

Aktualizacja: 06.04.2010

Bank Australii podjął we wtorek (6 kwietnia br.) decyzję o podniesieniu głównej stopy procentowej do poziomu 4,25. Eksperci Open Finance zaznaczają, że spośród ostatnich sześciu posiedzeń tylko jedno nie przyniosło wzrostu kosztu pieniądza. »

Czy będą zmiany w unijnej dyrektywie o czasie pracy

Aktualizacja: 06.04.2010

Niemieccy europosłowie chcą wprowadzenia zapisu o niedzieli jako dniu wolnym w całej UE do nowelizowanej właśnie dyrektywy o czasie pracy. W tym celu zbierają podpisy pod specjalną deklaracją Parlamentu Europejskiego. »

Sklepom zielarskim grozi zamknięcie

Aktualizacja: 06.04.2010

Ministerstwo Zdrowia zakazuje sklepom zielarsko-medycznym sprzedaży kolejnych podstawowych produktów leczniczych, a to grozi ich likwidacją - alarmuje Urszula Jarosz z Izby Zielarskiej. Resort zapewnia, że chodzi o bezpieczeństwo pacjentów. »

Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

Aktualizacja: 06.04.2010

Jest nowy jednolity tekst ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. »

Polacy wolą rozliczać się z fiskusem na papierze

Aktualizacja: 31.03.2010

Ministerstwo Finansów podało, że w tym roku do urzędów skarbowych w całym kraju trafiło tylko półtora miliona elektronicznych deklaracji podatkowych. »

Kampania społeczna przeciw nadmiernej prędkości na drogach

Aktualizacja: 06.04.2010

Trwa kolejny etap kampanii społecznej "Prędkość zabija. Włącz myślenie", którą realizuje Ministerstwo Infrastruktury - Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. »

Program "Rodzina na swoim zyskuje na popularności"

Aktualizacja: 06.04.2010

BGK ogłosił na II kwartał br. nowe limity cen metra kwadratowego mieszkania kwalifikującego się do programu „Rodzina na Swoim”. Jest to duże zaskoczenie dla rynku i dobra okazja dla rozważających skorzystanie z kredytu z dopłatami do odsetek. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

widoczni.com

Agencja marketingu internetowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK