| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Sobotnia tragedia nie wpłynęła na zachowanie inwestorów

Aktualizacja: 13.04.2010

W poniedziałek 12 kwietnia br. rynki pozostawały pod wpływem niedzielnych ustaleń dotyczących pomocy dla Grecji, która otrzyma 45 mld EUR linii kredytowej. Początkowo główne indeksy europejskie rosły, ale ostatecznie poniedziałkowe notowania zakończyły się jedynie kosmetycznymi zwyżkami. »

Jest nowy kodeks wizowy

Aktualizacja: 13.04.2010

W dniu 5 kwietnia 2010 roku wszedł w życie nowy kodeks wizowy UE. To zbiór wszystkich przepisów prawnych regulujących wydawanie decyzji w sprawie wiz dla obywateli krajów trzecich. »

Posiedzenie RPP bez Sławomira Skrzypka

Aktualizacja: 13.04.2010

W dniu 12 kwietnia 2010 roku odbyło się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, zwołane uprzednio przez prezesa Narodowego Banku Polskiego Sławomira Stanisława Skrzypka. »

Urzędy pracy nie wyślą młodych bezrobotnych na roczne staże

Aktualizacja: 13.04.2010

Minister pracy i polityki społecznej rozpocznie pod koniec tego miesiąca wypłatę 300 mln zł, które urzędy pracy mają przeznaczać m.in. na staże i szkolenia dla młodych bezrobotnych. Taki termin wypłat i rozliczeń spowoduje, że urzędy pracy nie będą mogły wysyłać młodych bezrobotnych na długie, roczne staże. »

Adres dłużnika ustali fiskus

Aktualizacja: 12.04.2010

Nieaktualny adres dłużnika na tytule wykonawczym nie może być podstawą jego zwrotu wierzycielowi. »

Pobieraczek.pl poniesie karę finansową

Aktualizacja: 12.04.2010

UOKiK nałożył karę finansową na portal pobieraczek.pl, który wprowadzał klientów w błąd. 10 dni pobierania za darmo – to jedno z haseł reklamowych portalu, który umożliwiał jedynie płatne pobieranie plików. »

Możliwy jest spadek kursów walut

Aktualizacja: 12.04.2010

Żadne słowa nie będą wystarczająco smutne, żadne nie będą zbyt wielkie, by oddać skalę żalu po smoleńskiej tragedii. Ale rynek jest bezosobowy, choć tworzony przez ludzi. Pieniądze żalu nie czują - komentują sytuację na rynku akcji eksperci Open Finance. »

Misja gospodarcza w Sankt-Petersburgu

Aktualizacja: 12.04.2010

PAIiIZ ogłosił konkurs dla przedsiębiorców sektora budowlanego z Polski Wschodniej. Zwycięzcy udadzą się w dniach 24-29 maja 2010 roku na misję gospodarczą do Sankt-Petersburga. Termin składania wniosków upływa 14 kwietnia br. »

Program Infrastruktura i Środowisko – Ostatnie warsztaty dla beneficjentów Priorytetu XII

Aktualizacja: 12.04.2010

16 kwietnia br. MRR zorganizuje szkolenie na temat kwalifikowalności wydatków dla beneficjentów priorytetu XII: Bezpieczeństwo zdrowotne i poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia. »

Punkt paszportowy dla bliskich ofiar katastrofy pracuje całodobowo

Aktualizacja: 12.04.2010

MSWiA uruchomiło specjalny całodobowy punkt paszportowy dla rodzin ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Osoby, które nie mają dokumentów paszportowych mogą je otrzymać w ciągu dwóch godzin. Punkt ma działać tak długo jak będzie to konieczne – do momentu wydania dokumentów wszystkim osobom. »

Działa centrum wsparcia dla bliskich ofiar katastrofy w Smoleńsku

Aktualizacja: 12.04.2010

Centrum wsparcia uruchomione przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa dla rodzin ofiar katastrofy samolotu w Smoleńsku, w którym leciała delegacja rządowa jest w stanie gotowości. Centrum mieści się w hotelu Novotel przy ul. 1 Sierpnia 1 w Warszawie. »

Ukazał się Biuletyn własności intelektualnej

Aktualizacja: 12.04.2010

W ramach projektu „Przedsiębiorco chroń swój pomysł! Biuletyn własności intelektualnej dla przedsiębiorców” ukazała się pierwsza z ośmiu publikacji. Inicjatorem projektu jest Fundacja ProRegio, a PKPP Lewiatan został jego patronem. »

MG inwestuje w młodych przedsiębiorców

Aktualizacja: 12.04.2010

MG przekazało ponad 25 mln zł na projekt „Droga do Polski przedsiębiorczej”. »

Znaczące wzrosty na europejskich giełdach

Aktualizacja: 12.04.2010

Koniec ubiegłego tygodnia cechował wzrost na europejskich parkietach. Całkowita zmiana nastrojów podczas piątkowych notowań może dziwić, ale tak obecnie funkcjonują rynki. »

Rządowy zespół wspiera rodziny ofiar katastrofy

Aktualizacja: 12.04.2010

W dniu 10 kwietnia br. rząd powołał specjalny zespół, który służy pomocą dla rodzin ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Welsyng

Radca prawny i doradca podatkowy. Prowadzi swoją kancelarię w Warszawie, specjalizuje się w kompleksowej obsłudze podatkowo-księgowej firm i innych podatników. Autorka kilkuset publikacji o tematyce podatkowej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK