| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Zakup oprogramowania jako koszt firmowy

Aktualizacja: 28.04.2010

Przedsiębiorca, który kupił program do analizy kursów giełdowych, może zaliczyć go do kosztów firmowych, jeśli transakcje giełdowe wpłynęły na przychody firmy. »

Inwestorzy budowlani z Europy i Azji doceniają potencjał Polski

Aktualizacja: 28.04.2010

Firmy budowlano-drogowe z Europy i Azji widzą w Polsce potencjał do robienia biznesu. Nic dziwnego skoro, jak podają analitycy, na 2010 rok do podziału na realizacje tego typu projektów jest pula w wysokości kilku miliardów Euro. »

Walutowa huśtawka wciąż trwa

Aktualizacja: 28.04.2010

Zmiany kursów w ciągu dnia świadczą o tym, że toczy się walka między „zwolennikami i przeciwnikami” wspólnej waluty. »

Dwa oblicza zagranicznych parkietów

Aktualizacja: 28.04.2010

Na początku tego tygodnia sesja na giełdach zagranicznych miała dwa oblicza. Jedno z rekordami indeksów i drugie z cofnięciem się pod koniec dnia, wskazującym na chęć realizacji zysków. »

Spadek głównych indeksów na GPW

Aktualizacja: 28.04.2010

Sesja na warszawskim parkiecie rozpoczęła się od spadku głównych indeksów o około 0,4 proc. Mieliśmy więc do czynienia z niewielką korektą poniedziałkowych silnych wzrostów. »

Mniejsze różnice między zarobkami kierowników i pracowników

Aktualizacja: 28.04.2010

Do lamusa odchodzi schemat z lat dziewięćdziesiątych, w którym zarobki kadry kierowniczej nawet dziesięciokrotnie przewyższały pensje podległych im pracowników. »

Projekt nowelizacji ordynacji podatkowej

Aktualizacja: 27.04.2010

21 kwietnia opublikowano projekt obszernej nowelizacji ordynacji podatkowej oraz ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników. »

W spółce menadżerskiej nie rozliczysz się jak przedsiębiorca

Aktualizacja: 27.04.2010

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie siedmiu sędziów podjął 26 kwietnia 2010 r. uchwałę (sygn. akt II FPS 10/09), że wspólnicy spółki jawnej świadczącej usługi zarządzania przedsiębiorstwem nie mogą rozliczać się podatkiem liniowym, a zatem nie mogą też ustalać kosztów jak przedsiębiorcy. »

Deklaracje podatkowe w Polsce są mniej skomplikowane niż w UE

Aktualizacja: 26.04.2010

Polska wypada stosunkowo korzystnie na tle pozostałych krajów Unii Europejskiej pod względem stopnia skomplikowania rocznych deklaracji podatkowych składanych przez osoby fizyczne. Tak wynika z analizy, którą przygotowaliśmy wspólnie z PricewaterhouseCoopers. »

Grecja w centrum uwagi

Aktualizacja: 27.04.2010

Uwagę inwestorów w Europie coraz bardziej przykuwa rynek papierów dłużnych Grecji. Kurs greckich obligacji szybko spada. »

Poprawa nastrojów na GPW

Aktualizacja: 27.04.2010

Początek tego tygodnia przyniósł zdecydowaną poprawę nastrojów na warszawskim parkiecie i udaną próbę powrotu do tendencji wzrostowej. »

Rynek pracy przyjazny dla internautów

Aktualizacja: 26.04.2010

Umiejętność korzystania z sieci ma ogromny wpływ na aktywność zawodową. Potwierdzają to wyniki raportu Diagnoza Społeczna 2009 pokazujące, że użytkownicy internetu mają przewagę na rynku pracy w odróżnieniu od tych, którzy nie korzystają z sieci. »

Serwisy internetowe wykorzystują pracę dziennikarzy prasowych

Aktualizacja: 26.04.2010

Pirackie serwisy internetowe, kopiując artykuły prasowe, nie tylko odbierają wydawcom czytelników, ale i reklamodawców. »

Urzędy skarbowe będę czynne w najbliższą sobotę

Aktualizacja: 23.04.2010

Podatnicy, którzy jeszcze nie złożyli PIT za 2009 rok, Ministerstwo Finansów przygotowało kolejne udogodnienia - dzień otwarty w urzędach skarbowych w najbliższą sobotę.  »

Lepsze nastroje w przedsiębiorstwach

Aktualizacja: 26.04.2010

Koniunktura w polskiej gospodarce nadal się poprawia. Przedsiębiorcy coraz bardziej optymistycznie oceniają sytuację i perspektywy rozwoju. Potwierdzają to analizy prowadzone przez Narodowy Bank Polski. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Polskie Centrum Kadrowo – Płacowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »