| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Biznes i finanse

Czego można się dowiedzieć z danych o produkcji przemysłowej

Aktualizacja: 23.11.2007

Większości czytelników nie frapują zbytnio dane o produkcji przemysłowej. Dlaczego przedsiębiorcy powinni zapoznawać się z tymi danymi? »

Leasing zwrotny najlepszy dla atrakcyjnych nieruchomości

Aktualizacja: 22.11.2007

Leasing zwrotny pozwala na odblokowanie środków zamrożonych w posiadanej nieruchomości, które firma może przeznaczyć na inwestycje. Taką transakcję można sfinalizować w ciągu trzech tygodni. »

Inwestycja powinna być płynna i bezpieczna

Aktualizacja: 22.11.2007

Alternatywnym dla lokat bankowych sposobem lokowania nadwyżek finansowych firm są fundusze inwestycyjne. Można na nich zyskać więcej, ale ta forma inwestowania niesie ryzyko. »

Spłata zaległości przez przedsiębiorców

Aktualizacja: 21.11.2007

Zatory płatnicze tworzą się praktycznie w każdej działalności, w której sposób rozliczania należności odbywa się na podstawie kredytu kupieckiego. Powstają one zarówno wśród konsumentów, którzy kupują towary i usługi, jak też między przedsiębiorcami. Co zrobić z tymi, którzy nie wywiązują się ze zobowiązań i jakie metody wobec nich stosować? »

Reklama w sieci

Aktualizacja: 21.11.2007

Rynek reklamy w internecie rozwija się znacznie szybciej niż w telewizji czy prasie. Dlatego specjaliści zachęcają do e-marketingu. Skuteczna reklama w sieci może przynieść sukces nie tylko w wirtualnym biznesie. Pamiętać trzeba jednak o zakazie reklamy alkoholu, papierosów, leków oraz o dobrych obyczajach. »

Wiarygodność trzeba budować od początku firmy

Aktualizacja: 20.11.2007

Jak przekonać kontrahentów, że mają do czynienia z solidną firmą? Jak wejść na rynek z opinią rzetelnego płatnika? Przedsiębiorca, który poważnie myśli o rozwoju swojej firmy, powinien już dziś zadbać o budowanie wiarygodności i pozytywnej historii finansowej. »

Polisy OC coraz bardziej popularne wśród przedsiębiorców

Aktualizacja: 16.11.2007

Przedsiębiorcy wydają coraz więcej na polisy OC, bo też coraz większe jest ryzyko związane z roszczeniami. Po ostatnich zmianach w kodeksie cywilnym wzrosło znaczenie posiadania dobrej polisy, bo poszkodowani mogą zgłaszać roszczenia niemal w nieskończoność. »

Warto starannie zabezpieczać swoje należności

Aktualizacja: 16.11.2007

Przedsiębiorca prowadzący działalność handlową na zasadach kredytu kupieckiego powinien dokładnie zabezpieczyć swoje interesy, jeszcze zanim wyda kontrahentowi towar lub zrealizuje na jego rzecz usługę. »

Wymiana firmowych samochodów w odpowiednim czasie pozwoli uniknąć strat

Aktualizacja: 15.11.2007

Wymianę floty należy planować najpóźniej na trzy miesiące przed końcem użytkowania aut. Samochody firmowe najczęściej wymienia się po upływie trzech, czterech lat. »

Biznes ma także obowiązki społeczne

Aktualizacja: 14.11.2007

Odpowiedzialna firma skupia się na innowacyjności i jest tak zarządzana, by uwzględniać wpływ decyzji biznesowych na otoczenie. To już nie tylko moda, ale także konieczność. »

Nowe możliwości zastosowania faktoringu w zarządzaniu płynnością finansową firmy

Aktualizacja: 13.11.2007

Faktoring zamówieniowy poprawia płynność na etapie poprzedzającym powstanie wierzytelności. Jest źródłem finansowania zobowiązań wobec dostawców i innych podmiotów, np. pracowników. »

Planowanie pomaga wyznaczyć cele firmy

Aktualizacja: 12.11.2007

Proces planowania wymusza na przedsiębiorstwie stawianie celów, systematyzuje proces działania i eliminuje przypadkowość podczas podejmowania decyzji, w tym również podatkowych. »

Oferta banków dla przedsiębiorstw

Aktualizacja: 09.11.2007

Spośród produktów depozytowych dla firm najwyżej oprocentowane są konta oszczędnościowe. Wybierając fundusze inwestycyjne właściciele firm powinni pamiętać, że jest to inwestycja o dłuższym czasie i większym ryzyku. »

Jak cena wykupu przedmiotu leasingu wpływa na wysokość rat w trakcie jego trwania

Aktualizacja: 02.11.2007

Spółka z o.o. zamierza zawrzeć umowę leasingu na wynajmowany przez nią dotychczas samochód osobowy osobie prowadzącej indywidualną działalność gospodarczą. Osoba ta jest jednocześnie jednym z udziałowców spółki z o.o. Czy ustalona w umowie wartość końcowa przedmiotu leasingu wpływa na sumę opłat będących podstawą uznania danej umowy za umowę leasingu? Czy cena końcowa może spowodować obniżenie ceny czynszów miesięcznych poniżej cen stosowanych w najmie samochodów osobowych? »

Jak efektywnie zarządzać opakowaniami zwrotnymi

Aktualizacja: 31.10.2007

Zarządzanie opakowaniami zwrotnymi leży głównie w kompetencjach osób odpowiedzialnych za gospodarkę magazynową. Opakowania zwrotne przez wielu przedsiębiorców są traktowane jako „dodatek” do sprzedaży. Jednak po co wydawać gotówkę na nowe opakowania, jeśli można wdrożyć system kontroli opakowań wydanych klientom. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Konstancja Gierba

Departament Prawa Pracy - kancelaria RK LEGAL

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK