| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Biznes i finanse

Jakie zapisy warto zmienić przy odnawianiu polisy

Aktualizacja: 03.04.2008

To, jakie klauzule powinniśmy dodać do umowy ubezpieczenia, zależy przede wszystkim od profilu działalności i sytuacji w firmie. Coraz częściej nawet małym firmom gotowi są pomóc w tym brokerzy, szczególnie ci mniejsi. »

BIG-i są biczem na nieuczciwych klientów

Aktualizacja: 27.03.2008

Nie kupisz telefonu komórkowego, nie dostaniesz kredytu, a jeśli jesteś przedsiębiorcą, nie będzie chętnych do współpracy z tobą - to sankcje za zaleganie z opłatami i wpis do rejestru Biura Informacji Gospodarczej. »

Długi termin i różne cele kredytu

Aktualizacja: 27.03.2008

Małym firmom trudniej o kredyt inwestycyjny niż dużym korporacjom. Jednak te, które funkcjonują na rynku przynajmniej dwa lata, mogą liczyć na długoterminowe pożyczki, które mogą być przeznaczone zarówno na cele inwestycyjne, obrotowe czy też spłatę innych zobowiązań. »

Kredyt pod unijne dotacje

Aktualizacja: 20.03.2008

Kredyty o charakterze inwestycyjnym potrzebne są większości przedsiębiorstw, które chcą skorzystać z dofinansowania planowanego przedsięwzięcia ze środków Unii Europejskiej. »

Ranking kredytów samochodowych dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 13.03.2008

Najlepsze warunki kredytu samochodowego dla osób prowadzących działalność gospodarczą ma Santander Consumer Bank, uznali eksperci emFinanse. »

Dobry biznesplan oznacza sukces

Aktualizacja: 13.03.2008

Każda firma, która chce sprostać konkurencji, musi sięgnąć po kredyt inwestycyjny. Tylko z własnych środków nie da się bowiem zagwarantować płynnego rozwoju przedsiębiorstwa. »

Warunki emisji reklamy muszą być określone

Aktualizacja: 11.03.2008

Znacznie mniej spraw trafiałoby na wokandę sądów, gdyby kontrahenci, zawierając umowę o świadczenie usług reklamowych, precyzyjnie określili w niej swe prawa i obowiązki. »

Najtańszy jest kredyt uzyskany pod hipotekę

Aktualizacja: 06.03.2008

Przedsiębiorca prowadzący mały biznes najtańszy kredyt lub pożyczkę na działalność uzyska pod hipotekę nieruchomości. Może to być zarówno nieruchomość wykorzystywana do działalności gospodarczej, jak i np. prywatne mieszkanie. »

Ułatwienia dla małych firm przy transakcjach dotyczących zakupu nieruchomości

Aktualizacja: 04.03.2008

Instytucje leasingowe chcą przyciągnąć małe firmy finansując już niewielkie nieruchomości. Przedsiębiorcy najczęściej korzystają z leasingu ze względu na jego niski koszt i niewielki poziom wkładu własnego. »

Rodzaj leasingu można dostosować do potrzeb

Aktualizacja: 28.02.2008

Z leasingu nieruchomości korzystają przede wszystkim średnie i duże firmy, natomiast wyleasingować samochód albo park maszynowy może każdy nawet drobny przedsiębiorca. »

Skuteczność ściągnięcia długu zależy od czasu reakcji

Aktualizacja: 28.02.2008

Najlepszą i najszybszą drogą do odzyskania należności jest działanie na drodze polubownej. Jeszcze lepsze efekty przynosi zabezpieczenie się przed długiem. »

Wekslem można zapłacić zobowiązania

Aktualizacja: 22.02.2008

Weksel skutecznie zabezpiecza pożyczone pieniądze. Można traktować go też jako papier wartościowy i regulować nim swoje zobowiązania. »

Kiedy małżonek przedsiębiorcy odpowie za zaciągnięte przez niego długi

Aktualizacja: 22.02.2008

Przedsiębiorca odpowiada za długi firmy swoim majątkiem osobistym. Niekiedy wierzyciel może jednak egzekwować zadłużenia z majątku wspólnego małżonków. »

Elektroniczne płatności przyciągają klientów

Aktualizacja: 21.02.2008

Sklepy internetowe i serwisy pośredniczące w usługach często zastanawiają się, jak przyciągnąć kolejnych klientów. Jest na to rada - wprowadzenie elektronicznych systemów płatniczych. Pozwoli to zwiększyć obroty o kilkanaście procent. »

Zabezpieczenia dla przedsiębiorców startujących w przetargu na realizację inwestycji finansowanych z UE

Aktualizacja: 14.02.2008

Przedsiębiorcy przed przystąpieniem do przetargu na realizację inwestycji finansowanych ze środków UE powinni zastanowić się, czy są w stanie wykonać powierzone zadanie. Powinni pamiętać, że nawet jeśli dostaną gwarancję ubezpieczeniową czy bankową, to w przypadku jej realizacji przez beneficjenta będą musieli zwrócić wypłacone przez gwaranta pieniądze. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Artur Tim

Doradca podatkowy w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego Kancelarii Mariański Group w Łodzi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK