| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes i finanse > Skuteczne wyszukiwanie w Internecie - myśl tak jak Google

Skuteczne wyszukiwanie w Internecie - myśl tak jak Google

Wraz z upowszechnieniem Internetu potrzebne informacje wydają się być na wyciągnięcie ręki, jednak umiejętna selekcja wirtualnego szumu informacyjnego stanowi nie lada wyzwanie. Choć z pomocą przychodzą nam nieustannie doskonalone wyszukiwarki internetowe, przeciętnemu odbiorcy niełatwo nawiązać z nimi wspólny język. Jak skutecznie wyszukiwać informację w Internecie?


Zobacz: Facebook - być tam czy nie być?

 
Wyszukiwanie informacji u schyłku Web 2.0


Wróćmy do teraźniejszości. Zanim wyszukiwarka będzie w stanie czytać w ludzkich myślach, ciągle warto będzie zdobyć umiejętność trafnego komunikowania się z nią oraz umiejętnego selekcjonowania uzyskanych wyników wyszukiwania.  Nauki społeczne nie bez przyczyny określają dzisiejsze czasy jako wiek informacji. Umiejętność odnajdywania informacji w Internecie jest obecnie jedną z najcenniejszych kompetencji, a jej znaczenie w dobie błyskawicznego zwielokrotniania zasobów sieci będzie stale rosło. Ze względu na fakt, że zdolność ta w sporym stopniu zależy od inteligencji społecznej i intuicji, nie wszystkim przyjdzie ona jednakowo łatwo. Można ją jednak wytrenować. Tutaj, wraz z  narodzinami  nowej  społecznej potrzeby, jaką jest praktyczna umiejętność precyzyjnego znalezienia konkretnych treści, pojawia się wyzwanie dla systemu edukacji. Wkrótce skuteczne wyszukiwanie informacji stanie się jednym z podstawowych elementów programu nauczania, a może nawet odrębną dyscypliną stosowanej w praktyce wiedzy.


Zobacz: CSR - spółka odpowiedzialna społecznie

 

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kompass Poland

Kompass Poland jest częścią międzynarodowego koncernu Kompass International z siedzibą we Francji, w Paryżu. Kompass International należy do tej samej grupy finansowej co firma Coface. Właścicielem grupy jest Bank Natixis.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »