| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes i finanse > Promocja firmy i marki - interaktywne video

Promocja firmy i marki - interaktywne video

Interaktywne reklamy video bardzo szybko zyskują zwolenników. Cieszą się zainteresowaniem nie tylko reklamodawców, ale także klientów. To skuteczny sposób promocji firm i marek w Internecie. Na czym polega ta forma promocji i jakie są jej zalety i wady stara się odpowiedzieć poniższy artykuł.

Interaktywność - differentia specifica Internetu


Internet to nie aż tak nowatorski sposób komunikacji, jakby się powszechnie mogło wydawać. Jednakże oferuje pewne możliwości, których trudno szukać w innych kanałach komunikacji. Jedną z charakterystycznych cech Internetu jest właśnie interaktywność. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się interaktywne reklamy video. Pozwalają one w sposób nieszablonowy zaprezentować firmę czy konkretny produkt. Mając na uwadze zmęczenie klasyczną reklamą video w Internecie (coraz częściej słychać opinie, że reklamy video w Internecie są bardziej zachowawcze i nudne), wydaje się, że to bardzo skuteczny sposób promocji firm i marek w Internecie.


Interaktywna reklama video - zalety


Eksperci powszechnie wskazują, że interaktywne reklamy video są o wiele bardziej skuteczne od zwykłych spotów. Interaktywne reklamy video to pewne novum w Internecie. Ciekawość internautów powoduje, że są częściej oglądane niż zwykłe spoty. Ponadto, co wynika z badań, interaktywnym reklamom video internauci poświęcają więcej czasu. Wynika to z prostej zasady z psychologii społecznej - zaangażowania i konsekwencji. Jeśli już zaczniemy oglądać taki spot i zaangażujemy się w układanie jego scenariusza, to konsekwentnie chcemy zobaczyć, jaki będzie koniec tej historii. Dlatego też interaktywne reklamy video są częściej oglądane do końca. Ponadto interaktywne reklamy video wciągają i angażują odbiorcę wieloma zmysłami. Nie jest on biernym widzem, jest w pewien sposób twórcą historii. Czym ciekawszy format, tym więcej czasu internauci poświęcają na kontakt z daną reklamą, a przez to reklama jest lepiej zapamiętywana, dłużej istnieje w świadomości klienta. W każdej interaktywnej reklamie video mamy kilka wariantów rozwoju akcji. Jednak to, co jest zaletą tego formatu, stanowi też jego wadę.


Zobacz: Załóż swoją własną firmę - biznes jest dla ludzi!


Interaktywna reklama tylko dla bogatych


Filozofia interaktywnej reklamy video polega na tym, że internauta ma do wyboru kilka wariantów rozwoju historii w reklamie. Czym więcej wariantów, tym ciekawsza reklama. Jednakże konieczność zrealizowania kilku wariantów danej historii wiąże się z ogromnymi kosztami. W praktyce twórcy muszą nakręcić kilka reklam. Interaktywna reklama video wymusza także większą kreatywność na twórcach. Muszą oni wymyślić i opracować kilka równoległych historii, które będą wykorzystane w reklamie.


Podsumowanie

 
Interaktywne reklamy video przełamują pewien trend znudzenia klasycznymi spotami reklamowymi. Wnoszą powiew świeżego powietrza na froncie reklamy video. Twórcom dają szersze pole do popisu, a odbiorcom szansę zapoznania się z firmą w nowatorski sposób. To niewątpliwie skuteczny sposób na promocję w Internecie. Jednakże w chwili obecnej, z racji wysokich kosztów realizacji, zarezerwowany tylko dla firm z dużymi budżetami reklamowymi.

 
Zobacz: Startup - przywileje małego podatnika

 

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Wiśniewski

Doradca podatkowy. Menedżer w Departamencie Doradztwa Podatkowego Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK