| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes i finanse > Promocja firmy i marki - interaktywne video

Promocja firmy i marki - interaktywne video

Interaktywne reklamy video bardzo szybko zyskują zwolenników. Cieszą się zainteresowaniem nie tylko reklamodawców, ale także klientów. To skuteczny sposób promocji firm i marek w Internecie. Na czym polega ta forma promocji i jakie są jej zalety i wady stara się odpowiedzieć poniższy artykuł.

Interaktywność - differentia specifica Internetu


Internet to nie aż tak nowatorski sposób komunikacji, jakby się powszechnie mogło wydawać. Jednakże oferuje pewne możliwości, których trudno szukać w innych kanałach komunikacji. Jedną z charakterystycznych cech Internetu jest właśnie interaktywność. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się interaktywne reklamy video. Pozwalają one w sposób nieszablonowy zaprezentować firmę czy konkretny produkt. Mając na uwadze zmęczenie klasyczną reklamą video w Internecie (coraz częściej słychać opinie, że reklamy video w Internecie są bardziej zachowawcze i nudne), wydaje się, że to bardzo skuteczny sposób promocji firm i marek w Internecie.


Interaktywna reklama video - zalety


Eksperci powszechnie wskazują, że interaktywne reklamy video są o wiele bardziej skuteczne od zwykłych spotów. Interaktywne reklamy video to pewne novum w Internecie. Ciekawość internautów powoduje, że są częściej oglądane niż zwykłe spoty. Ponadto, co wynika z badań, interaktywnym reklamom video internauci poświęcają więcej czasu. Wynika to z prostej zasady z psychologii społecznej - zaangażowania i konsekwencji. Jeśli już zaczniemy oglądać taki spot i zaangażujemy się w układanie jego scenariusza, to konsekwentnie chcemy zobaczyć, jaki będzie koniec tej historii. Dlatego też interaktywne reklamy video są częściej oglądane do końca. Ponadto interaktywne reklamy video wciągają i angażują odbiorcę wieloma zmysłami. Nie jest on biernym widzem, jest w pewien sposób twórcą historii. Czym ciekawszy format, tym więcej czasu internauci poświęcają na kontakt z daną reklamą, a przez to reklama jest lepiej zapamiętywana, dłużej istnieje w świadomości klienta. W każdej interaktywnej reklamie video mamy kilka wariantów rozwoju akcji. Jednak to, co jest zaletą tego formatu, stanowi też jego wadę.


Zobacz: Załóż swoją własną firmę - biznes jest dla ludzi!


Interaktywna reklama tylko dla bogatych


Filozofia interaktywnej reklamy video polega na tym, że internauta ma do wyboru kilka wariantów rozwoju historii w reklamie. Czym więcej wariantów, tym ciekawsza reklama. Jednakże konieczność zrealizowania kilku wariantów danej historii wiąże się z ogromnymi kosztami. W praktyce twórcy muszą nakręcić kilka reklam. Interaktywna reklama video wymusza także większą kreatywność na twórcach. Muszą oni wymyślić i opracować kilka równoległych historii, które będą wykorzystane w reklamie.


Podsumowanie

 
Interaktywne reklamy video przełamują pewien trend znudzenia klasycznymi spotami reklamowymi. Wnoszą powiew świeżego powietrza na froncie reklamy video. Twórcom dają szersze pole do popisu, a odbiorcom szansę zapoznania się z firmą w nowatorski sposób. To niewątpliwie skuteczny sposób na promocję w Internecie. Jednakże w chwili obecnej, z racji wysokich kosztów realizacji, zarezerwowany tylko dla firm z dużymi budżetami reklamowymi.

 
Zobacz: Startup - przywileje małego podatnika

 

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marzena Jaworska

Radca prawny   

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK