| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes i finanse > Aplikacje OCR pozwolą opanować "papierologię" w firmie

Aplikacje OCR pozwolą opanować "papierologię" w firmie

Coraz więcej firm deklaruje korzystanie z systemów elektronicznej wymiany dokumentów. Całkowite przejście z dokumentów papierowych na formę elektroniczną jest jednak pozorne, gdyż w rzeczywistości papier cały czas jest w obiegu. Pisma, oferty, akty, decyzje, wnioski, faksy itd. są przepisywane i na ich podstawie tworzone są nowe teksty. Aplikacje do optycznego rozpoznawania pisma pomagają uprościć tę pracę.

Systemy wyposażone w technologię OCR (Optical Character Recognition - optyczne rozpoznawanie tekstu) umożliwiają przenoszenie tekstu drukowanego z papierowych dokumentów bezpośrednio do komputera. Bez technologii OCR pracownicy poświęcają sporo czasu na ręczne przepisywanie tekstów. Najnowsze programy tego typu wspomagają obieg dokumentów w firmie, przekształcając skany i pliki PDF na postać edytowalną. Pracownicy korzystający z OCR mogą zaoszczędzić nawet 20 minut na jednym dokumencie formatu A4.

W najnowszej wersji programu ABBYY FineReader 11 technologia OCR została tak udoskonalona, że pozwala na rozpoznawanie nawet tych tekstów, które zostały sfotografowane aparatem cyfrowym, a zatem nawet skan nie jest już konieczny. W ten sposób można przetworzyć fragmenty czasopism, faktur, ofert, korespondencji i innych. Tego rodzaju aplikacje są kompatybilne z popularnymi aplikacjami biurowymi, których używa się w firmach (pakiety typu MS Office czy OpenOffice). Dzięki temu łatwo można zapisać zeskanowany lub sfotografowany tekst jako dokument typu Word, a ponieważ najnowsze OCR-y rozpoznają i odwzorowują również tabele, można też szybko uzyskać plik typu Excell.


Szczególnie duże korzyści ze stosowania OCR zyskują duże firmy i korporacje, gdzie ilość pracowników wprowadzających ręcznie tekst do komputera jest większa. Interesującą opcją są licencje sieciowe, które umożliwiają instalacje programu na dowolnej ilości komputerów. Dzięki dostępowi do serwera, mogą wykorzystywać optymalną liczbę licencji. Przykładowo, korporacja może zainstalować program na 500 komputerach w sieci, nawet jeśli zakupiono jedynie 30 stanowisk jednoczesnych. Wówczas z programu będzie mogło korzystać 30 osób w tym samym momencie, a cały koszt inwestycji nie powinien przekroczyć 30 tys. zł. Takie rozwiązanie dostępne jest w przypadku w wersji Corporate Edition programu ABBYY FineReader.


Technologia OCR ułatwia eliminowanie papierowych dokumentów z obiegu firmy oraz zwiększa szybkość i przejrzystość wszystkich procesów zachodzących w organizacji. W przypadku wątpliwości zawsze można pobrać wersję testową programu, sprawdzić jego możliwości oraz zwrócić się do przedstawiciela o dokładne analizy. Więcej informacji o technologii OCR można znaleźć na stronie dystrybutora programu ABBYY FineReader www.finereader.pl.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mariusz Urawski

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK