| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes i finanse > Legalizacja poparcia wizowego do Arabii Saudyjskiej pierwszym krokiem do nawiązania kontaktów handlowych

Legalizacja poparcia wizowego do Arabii Saudyjskiej pierwszym krokiem do nawiązania kontaktów handlowych

Arabia Saudyjska jest jednym z krajów arabskich, który nabiera coraz większej wagi dla polskich firm eksportujących swoje towary. Kraj ten bowiem dysponuje ogromnym kapitałem oraz rynkiem zbytu.

Warto podkreślić, że ten kraj skupia ¼ PKB całego rynku arabskiego. Na przestrzeni ostatnich lat Arabia Saudyjska stała się w Regionie istotnym gospodarczym partnerem Polski. Znajduje to odzwierciedlenie w obrotach handlowych między Polską i Arabią Saudyjską oraz rosnącej liczbie indywidualnych wyjazdów.


Należy jednak pamiętać, że wyjeżdżających służbowo do Arabii Saudyjskiej obowiązują wizy (http://www.saudiembassy.pl/). Jednym z warunków uzyskania wizy jest przedłożenie w Ambasadzie tego kraju w Warszawie pisma delegującego w formie poparcia wizowego.

Pismo przygotowane w języku angielskim powinno być skierowane do Konsula i zawierać następujące informacje:

- krótki opis działalności firmy

- imię i nazwisko oraz stanowisko delegowanego przedstawiciela firmy

- termin planowanego wyjazdu

- nazwę zapraszającej firmy saudyjskiej

- dokładny cel wizyty.


Dokument ten przed złożeniem w Ambasadzie musi być zalegalizowany w Biurze Legalizacji, Certyfikacji i Karnetów ATA Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie. W tym celu przedsiębiorstwo wnioskujące o legalizację po raz pierwszy musi uwierzytelnić firmę i jej reprezentację, tj. złożyć dokumenty potwierdzające rejestrację oraz notarialnie potwierdzone wzory podpisów, osób które podpisują pismo delegujące. Natomiast do samej legalizacji wnioskująca firma składa wniosek o legalizację dostępny na stronie www.legalizacja.kig.pl oraz dwa egzemplarze oryginalnie podpisanego pisma. Jeden z egzemplarzy tego pisma pozostaje w dokumentacji KIG na wypadek ewentualnej weryfikacji Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie Krajowej Izby Gospodarczej.

W przypadku jeśli firmą delegującą swoich pracowników jest zarejestrowana poza terytorium Polski, to pismo musi być zalegalizowane w Ambasadzie Królestwa Arabii Saudyjskiej w kraju pochodzenia firmy.


Ambasada Arabii Saudyjskiej wymaga również potwierdzenia tego pisma w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Warszawie:  http://www.msz.gov.pl/Apostille,-,poswiadczanie,dokumentow,1796.html.

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Latkowski

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK