| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes i finanse > Internetowe portale tematyczne - skuteczna promocja firm, marek i produktów

Internetowe portale tematyczne - skuteczna promocja firm, marek i produktów

Współcześnie internetowe portale tematyczne, podobnie zresztą jak telewizyjne kanały tematyczne, stały się bardzo skutecznym kanałem promocyjnym dla firm, marek produktów i usług. Tego typu portale świetnie się sprawdzają zarówno w działaniach reklamowych, jak i w działaniach typu PR. Ponadto linki do danej strony firmowej z uznanych i cenionych przez internautów portali, istotnie przyczyniają się do wzmocnienia pozycji tej strony w wynikach wyszukiwania w Google.

Internetowe portale tematyczne to doskonałe miejsce do prowadzenia wszelkiego rodzaju działań z zakresu szeroko rozumianego PR. Budowanie wiarygodności i przychylnego dla naszej firmy otoczenia poprzez portale tematyczne i specjalistyczne, jest rozwiązaniem nie tylko efektywnym, ale także stosunkowo niedrogim. Trzonem większości portali tematycznych są bieżące informacje dotyczące funkcjonowania firm oraz informacje o nowościach w obszarze technologii, produktów i usług. Właściwie administratorzy portali tematycznych takich informacji i notek od specjalistów PR oczekują. Jednakże specjaliści PR powinni pamiętać, że komunikaty i informacje wysyłane do portali tematycznych powinny być specjalnie zredagowane pod ich kątem. Informacja przeznaczona do publikacji na portalu tematycznym musi mieć charakter bardziej ekspercki niż ogólny. Warto w takim komunikacie zamieścić jakieś wiadomości, dotychczas nieznane szerokiej rzeszy odbiorców. Informacje i notatki tak zredagowane zyskują sobie nie tylko przychylność redaktorów portalu, ale na uznanie czytelników. Warto także pamiętać, aby nie przesadzić z częstotliwością wysyłania komunikatów i informacji PR do portali tematycznych.

Jednym ze sposobów promocji firm poprzez portale tematyczne jest publikacja na tych portalach własnych artykułów eksperckich. Większość portali tematycznych jest otwarta na takie publikacje. Oczywiście poziom artykułów eksperckich musi być bardzo wysoki. To gwarantuje nie tylko akceptację redaktorów portalu, ale również uznanie czytelników. Artykuł ekspercki o wysokim stopniu merytoryczności pozwala spojrzeć na firmę, jako uznanego specjalistę w danej dziedzinie. Poprzez taki artykuł firma zyskuje zaufanie potencjalnych klientów.

Dla pozycji strony firmowej w wynikach wyszukiwania na słowa kluczowe związane z firmą i jej produktami w Google, istotne znaczenie mają linki przychodzące do strony firmowej. Największą wartość mają te, które pochodzą z powszechnie cenionych portali tematycznych. Większość tych portali może pochwalić się wysoką wartością parametru PR, czyli oceną wystawioną im przez Google. Zamieszczenie linka prowadzącego do strony firmowej jest możliwe właściwie na każdym portalu tematycznym. Oczywiście nie jest to usługa zupełnie darmowa. Najprościej pozyskać taki link, opłacając reklamę na portalu tematycznym. Innym wariantem jest podjęcie współpracy z takim portalem. Dostarczając portalowi ciekawy artykuł ekspercki, napisany przez jednego z firmowych specjalistów, możemy w zamian liczyć na umieszczenie pod nim linka do naszej strony firmowej. Dzięki ciekawej zawartości merytorycznej tekstów, portal staje się bardzo popularny i często odwiedzany, a to z kolei przyciąga reklamodawców.

W branży panuje opinia, że połowa środków przeznaczonych na reklamę zawsze jest zmarnowana. Nie wiadomo tylko, która połowa. Wydaje się jednak, że w odniesieniu do reklamy na portalach tematycznych, ta zasada nie ma zastosowania. Portale tematyczne to bardzo skuteczny sposób na promocję firm, marek, produktów i usług. Przy stosunkowo niewielkich kosztach (reklama na tych portalach wciąż jest tańsza niż na wielkich portalach informacyjnych z wielomilionową widownią) możemy osiągnąć olbrzymie efekty. Portale tematyczne to jednak nie tylko kanał komunikacji marketingowej - to także idealne miejsce do prowadzenia wszelkiego rodzaju działań z zakresu PR.

 

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Biuro Rachunkowe BMGM Spółka z o.o.

Usługi księgowe i doradztwo biznesowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK